Nervy

Nervy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37507/bmid_nervy-fb2-37507.jpg 5 290 39

Podtitul: Detektivní příběh z dostihového prostředí Detektivka z atraktivního prostředí anglického dostihového sportu. Řada nečekaných vítězství i porážek favoritů přivede hrdinu na stopu rafinované dopingové aféry, jejíhož původce se rozhodne usvědčit. Nelítostný protivník mu připraví řadu horkých chvil a hrdina mnohokrát riskuje život, než se mu podvodníka podaří chytit do vlastní léčky. Kromě kultivovaného oddechového čtení poskytuje kniha i řadu informací o anglickém dostihovém sportu.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Olympia

Nerve , 1964

Alex.rrr
01.08.2018 4 z 5

Správná starší detektivka s hlavním klaďasem sympaťákem, ale ten závěr. Super, že vše vzal do svých rukou, ale na mě moc happy ending. Jinak čtení pěkné.

Marfiel
16.01.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka od Dicka Francise. Sympatický hlavní hrdina, skvělá zápletka, výborná pointa. Díky, Dicku, tam nahoru...!

Disease
04.12.2017 5 z 5

Psychologičtější než předchozí Smrt favorita, ale pořád ten raný nadupaný Francis. Po opětovném, nevím už ani kolikátém, přečtení musím konstatovat, že se vyrovná současným thrillerům úplně v pohodě. Zajímavý je rozdíl mezi starým překladem Tomáše Korbaře a novým od "dvorní překladatelky".

Vidlička
18.10.2017 5 z 5

Zamilovaná do této, jako do každé další francisovky...

bekule
27.09.2017 5 z 5

Nervy byla moje první Francisovka, postupně jsem přečetla a skupovala všechny a dodnes mají čestné místo v mojí knihovně. Rob Finn tu moji sbírku nastaroval.

Litocha
08.08.2017

Jestli si dobře vzpomínám, byla to druhá knížka od Francise, kterou jsem četla - a ostatní pak následovaly jako na běžícím pásu. Právě tahle je pro mě nezapomenutelná a čas od času se k ní vracím. Sympatický nezdolný hrdina s jeho milostným i profesním trápením mi prostě přirostl k srdci.

smile1
23.03.2017 4 z 5

Kniha byla velice napínavá a prostě boží...Je to tipicka detektivka z dostihového prostředí a také proto se mi velice líbila

Finskej
20.02.2017 5 z 5

Jedna z IMHO nejlepších francisovek vůbec skrývá hned několik zajímavých rovin... Za prvé, je výborné si počíst, jaké to je, když se člověk narodí do rodiny, kam vlastně nepatří – a která mu to dovede dát (nebo spíš nedat) najevo. Za druhé, jak hlavní hrdina, tak jeho antagonista jsou skvělou ukázkou neústupnosti lidské povahy a toho, kam až lze v rámci fatálního odhodlání zajít. Za třetí, mám rád civilní a intimní milostné linky, kterými Francis tak zručně ilustruje, jak moc a jak moc různě mohou okolnosti lidem zamotat a zkomplikovat citový život.

hana4834
10.12.2016 4 z 5

z těch několika francisu nejslabší díl bych řekla ale i tak dobrý příběh

kolacky
13.02.2016 5 z 5

Můj první a nejmilovanější Francis. Kdysi před dávnými lety, v tom dvaasedmdesátém, mi ho strejda daroval k Vánocům... a neodtrhneš více, jak by řekl klasik!

alfinha2321
25.10.2015 4 z 5

Z těch tří Francisů, co jsem teď dočetla, asi nejslabší. I tak jsem se ale těšila na každou volnou chvilku v MHD, kdy budu moci vytáhnout knihu a číst :) trochu mě překvapilo, že vygradování zápletky přišlo dosti brzy, už někdy kolem druhé třetiny knihy, a celkově byla kniha dost přímočará. Ale pořád to je na slušné čtyři hvězdičky.

cantona
19.10.2015 3 z 5

Typická starší detektivka. Hlavní hrdina byl absolutní sympaťák to bez debat, ale příběh bohužel takový nemastný neslaný. Prostě na můj vkus pramálo akce a ani nic co by mě nějak strhlo. Takže průměr.

woodward
17.08.2015 5 z 5

Mé první setkání Dickem Francisem - myslím, že to byla jeho první detektivka vydaná v češtině. Některé z těch pozdějších byly asi lepší, ale tahle mě tenkrát uchvátila a proto i po létech dávám pět hvězd.

Pawlisman
17.02.2014

Pro mě slabší Francis, který mě nechytil a ukončil jsem v průběhu, tudíž nemohu hodnotit. Oheň a bič a Drahý čas podle mého na čtení i prožitek několikrát lepší.

Rup
25.10.2013 5 z 5

Opět skvěle napsáno, k tomu kus romantiky i morálního poselství.

Timur
22.09.2013

moje první od Francise a asi proto pro mne nejlepší.

gabrimi
30.03.2013 5 z 5

Dicka Francise nejde nepřečíst jedním dechem. Své příběhy psal bravurně. Ovšem za to, můžeme také poděkovat skvělé překladatelce Jaroslavě Moserové.

jaja64646460
16.06.2012 5 z 5

líbilo, čteno jedním dechem

panjan
26.12.2011 3 z 5

Málo napětí, moc jednoduché a předvídatelné. Neměl jsem problém tu knihu přečíst a četla se celkem dobře, ale od Francise jsem četl už poutavější příběhy.

koně koňské dostihy

Dick Francis (p)