Nerovnováha a jiné povídky

Nerovnováha a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77215/nerovnovaha-a-jine-povidky-77215.jpg 3 9 3

Kniha těží z autorova neotřelého postřehu, z jeho jemné ironie, ze strhujícího rytmu vyprávění a z přesných dialogů. Vedle vysloveně humorných povídek se ovšem setkáme i s chmurně laděnými příběhy. Opravdu pozornému čtenáři neunikne, že i ty nejveselejší příběhy obsahují vedle inteligentní legrace i poněkud utajený smutek. A naopak: ani hluboké chmury nejsou v té knížce jen chmurami. Povídek (rozmanité délky) je třicet dva, tak jako zubů ve zdravém chrupu.... celý text

Terka_v25
27.11.2020 3 z 5

Kniha obsahuje krátké povídky. Náměty jsou různé, ale shrnula bych je pod běžné životní epizodky. Některé povídky se mi líbily, zejména ze začátku knihy, jiné už byly nudnější. Takže za mě spíš průměrné čtení.

daza.dt
03.08.2020 3 z 5

Různé povídky k zamyšlení - nejvíc se mi líbila hnedka ta první - až mrazivě pravdivá.

TheCiko5
06.04.2017 5 z 5

Nádherné malé texty, které mají sice málo slov, ale skrývají nepřeberné množství dějové barevnosti a ponoukají naší fantazii k dokreslení daných příběhů. Zároveň je autor velice "lidský". Nemilosrdná sebeironie, s jakou se ohání, není falešná a tudíž pro čtenáře nepříjemná. Naopak nasazuje do jeho hlavy správné množství hlodajících červíčků pochybností.

Jiří Weinberger
česká, 1946
1995  86%Povídá pondělí úterku
2006  45%Kroky po krách
2011  62%Nerovnováha a jiné povídky
2005  60%Na konci chřipky je krásně!
2010  63%Antianalfabeticum

Kniha Nerovnováha a jiné povídky je v