Jen přes mou mrtvolu

Jen přes mou mrtvolu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10670/bmid_jen-pres-mou-mrtvolu-g1s-10670.jpg 4 28 9

Nero Wolfe série

Geniální detektiv se zálibou v orchidejích a dobrém jídle Nero Wolfe tentokrát stojí před notně zapeklitým případem, ve kterém jsou zapleteny evropské špionážní služby a také exoticky krásné balkánské dívky. Pravou rukou je mu opět přítel a asistent, bonviván Archie Goodwin, který je jako obvykle vypravěčem (a vtipným a pohotovým glosátorem) příběhu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Over My Dead Body , 1940

Marthas
20.07.2021 3 z 5

Mně osobně se ty balkánské dívky tak popletly, že jsem nepochopila skoro pointu. Mimochodem jsem četla vydání od Bety z roku 2007 a chyb tam bylo dost, i když míra nebyla tak velká, na jakou jsem zvyklá z knih dnešních. Jinak Archie tentokrát opravdu perlil.-)

Česneksmedem
22.01.2021 4 z 5

Souhlasím s komentářem Marlowa, jen dávám o jednu hvězdičku navíc. Archie je pro úspěch knihy neskonale důležitější než jeho šéf. A zde se to myslím podařilo.

pepa4081
16.04.2020 5 z 5

Kniha s téměř špionážní zápletkou. Ani si toho ale nevšimnete, protože jde především o klasickou Nerowolfovku. Dozvíte se zde navíc několik zajímavých podrobností z Wolfova soukromého života. Doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

woodward
08.04.2020 5 z 5

(SPOILER) Nero Wolf má dceru a Archie se s ní chce oženit. Vysvětluje šéfovi, že si uvědomuje, že po svatbě mu bude muset říkat "tatínku". Báječné povyražení!

matej7245
27.10.2019 5 z 5

Ak čítate príbehy s Nerom Wolfem a Archie Goodwinom chronologicky od Zmije hraje golf (tak ako ja), tak ste o Wolfeho živote v minulosti vedeli len útržky - že dvadsať rokov býva v dome na 35. ulici, že kedysi pôsobil v Európe, pracoval pre rakúsku vládu... V tomto príbehu sa dozvedáme viac. Jeho minulosť sa stane súčasťou napínavého prípadu. Kniha vyšla v roku 1940 a špionážna tematika s agentmi z Európy bola nanajvýš aktuálna. Srbochorvátska zápletka priamo zapadá do kontextu doby.
Ďalšia Stoutova pochúťka. Hvala bogu!

jarunka54
04.10.2019 4 z 5

Dobrý,
Nero je Nero, a Archie je prostě ARCHIE, bez něj by byl Nero bez práce a měl by víc času na na orchidee :-D

konicekbily
28.04.2019 4 z 5

Je to již dávno, kdy jsem četl příhody "geniálního detektiva" Nero Wolfe. Na přehánění autora se dívám s odstupem - knížku napsal v roce 1940 - před vstupem USA do 2. světové války. Pro mne je to dobrá "vzpomínková" odpočinková četba.

Kalahavoice
15.02.2018

Na tuhle knížku s Nero Wolfem jsem se těšil ze všech skoro nejméně - to podle názvu a obalu a tak - a ona se zatím, a že už jich mám načteno kupu, ukazuje jako jedna z nejzajímavějších. Archie leze přes plot. Fakt.

marlowe
22.10.2014 3 z 5

Těch "tajemných cizinců", "krásných balkánských dívek" a "špionů evropského formátu" je tam na moje gusto trochu příliš, ne zcela sympaticky se mi jeví i ona "Jugoslávská" větev příběhu. Ale vem to čert! Člověk stejně tyhle knihy čte nikoli kvůli třeskuté zápletce, nýbrž pro ten příjemný pocit pobývat v blízkosti těch dvou povedených chasníků – Nera a Archieho.
Solidních 50%.