Hořký konec / Vražda s intrikami / Nebezpečný úkryt

Tři detektivní povídky se známým detektivem - labužníkem Nero Wolfem a jeho pomocníkem Goodwinem. V první povídce řeší Nero Wolf velmi zamotaný případ otrávených lahůdek známého výrobce pochoutek pana Tingleyho. Ve druhé povídce ani důmyslná intrika Nero Wolfa nezmate a podaří se mu nakonec dopadnout pravého vraha. Ve třetí povídce se Nero Wolf a Archie Goodwin stávají hlavními podezřelými v případu padělání peněz. Přes rivalitu oddělení vražd a oddělení pro vyšetřování padělání peněz se Wolfovi a Goodwinovi podaří případ vyřešit ke spokojenosti všech tří stran. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98355/horky-konec-vrazda-s-intrikami-nebezpecny-ukryt-98355.jpg 4.415

Nero Wolfe 47.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Death Times Three, 1985

Kniha Hořký konec / Vražda s intrikami / Nebezpečný úkryt

pepa4081
05.12.2020

Tři příběhy z pozůstalosti. Domnívám se, že je Rex Stout napsal, ale poté vydal v přepracované podobě. Hořký konec vyšel pod názvem Hořké pochoutky (a také Lahůdková vražda) s hlavním hrdinou Tecumsehem Foxem. Líbí se mi obě verze, ale Nero a Archie jsou prostě mí oblíbenci, takže mne jen mrzí, že je tato verze podstatně kratší. K Vraždě s intrikami jen tolik – pachatele jsem neuhádl až do samého konce. Nebezpečný úkryt je jiná verze příběhu Nevůle Hattie Annisové. Motiv a prostředí obou povídek jsou stejné. Liší se však v některých jiných věcech (včetně toho, kdo je obětí). Pro mne tak jde o nový příběh, který jsem si s chutí přečetl.
Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

marlowe
19.11.2014

Povídková sbírka z pozůstalosti.
„Hořký konec“ s Nerem Wolfem je povídková varianta románu „Hořké pochoutky“ (respektive "Lahůdková vražda") s detektivem Tecumsehem Foxem.
„Nebezpečný úkryt“ je varianta povídky „Nevůle Hattie Annisové“ z knihy „Třikrát vražda“.
40%

marlowe