Nero a smrt

Nero a smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225181/bmid_rim-v-krvi-a-plamenech-225181.jpg 5 10 3

Antický Řím se za vlády císaře Nerona stává vlivnou říší, ale též se ocitá v dekadenci přepychu, v plamenech zmaru a bolesti lásky i úkladů. Bohatý aristokrat Calpurnius, syn významného muže impéria a nádherná Calvie v osidlech vášně, šílený Nero, matkovrah, ale též obdivuhodný umělec, krutý a nevyzpytatelný intrikán Tigellinus, odvážná prostitutka Epicharis, vyčkávající Titus Flavius… Nejhorší požár Říma, krvavé represe vůči křesťanům, tajná spiknutí proti vladaři. Okázalé bohatství, ale i neskutečná bída, zrada, otroctví peněz, lásky a nejhorší intriky. Kdo si může být jistý životem? Stačí málo a smrt se stává každodenním společníkem.... celý text

Paulika419
04.08.2023 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček i když byla kniha plná vulgarismů,násilí a sex se servíroval tak často,že se přitom nestačilo ani s dechem. Ovšem život obyčejných Římanů byl zcela běžný, jaký odpovídal té době radosti a mnoho starostí.Ale spisovatel Michael Weber mě překvapil a to v závěru knihy,jak popsal vládu snad císařů ne císařů Galby,Otha a Vitelliuse.Přímo ukázkově a srozumitelně vysvětlil i nástup Flaviovců.Konec přímo bravurní.

Prateri
14.03.2016 5 z 5

Lidstvo je pěkná cháska od začátku věků. Už staří Římané jsou toho dokladem. Moc, bohatství, intriky, zradu, nelidské násilí i hrůznou likvidaci křesťanů - to vše obsahuje tato kniha v míře vrchovaté.
Dobře napsané, čtivé, ale děsivé!

Panvaclav
20.06.2015 5 z 5

Vyborne cteni Jen mi vadilo velke mnozstvi pravopisnych chyb Davam 5 hvezd :-)