Nepříjemně blízko

Nepříjemně blízko https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78788/bmid_neprijemne-blizko-gXE-78788.jpg 4 142 41

Sedmnáctiletý Derek, jenž se ukrývá v domě svých sousedů, se stane svědkem trojnásobné vraždy. Ze sklepa, kam se schoval, sice nic nevidí, ale slyší, jak vrah pronáší jediné slovo: Hnus. Kdo je tím neznámým zabijákem a jak jeho čin souvisí s náhodně nalezenou disketou ve starém počítači, který navíc po strašlivém činu z místa vraždy záhadně zmizí? Druhý kriminální thriller kanadského spisovatele Linwooda Barclaye, autora úspěšného románu Na loučení nebyl čas, vrcholí zcela nečekanou tragédií svědčící o tom, že život člověka mnohdy ovlivní zdánlivé maličkosti, které se však řízením osudu mohou stát roznětkou nenapravitelných konců.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Too Close to Home , 2008

SimonaP
SimonaP
29.07.2023 3 z 5

Kniha byla čtivá, i když už zhruba za polovinou mě napadlo, kdo je kdo a proč se to asi stalo. Ale jako celek hodnotím dobře.

efka.saf
efka.saf
07.04.2021 5 z 5

I když rozjezd knihy byl tradičně celkem pomalý, musím uznat, že můj celkový dojem z knihy je velmi pozitivní. Opravdu se mi líbila. Zápletka byla velmi slušně rozvětvená a nic není v knize jenom tak na okraj. Obzvlášť si mé sympatie získal hlavní hrdina a vypravěč Jim, obyčejný chlap, který byl semlet velmi zajímavým soukolím osudu. Ovšem všemu čelil se vztyčenou hlavou a se sympatickou odvahou. Navíc se nejednalo o žádného superhrdinu, Jim stále zůstával jedním z nás "obyčejných", i když mu zrovna v garáži ležela mrtvola. Ani celkové rozuzlení mě nijak zvlášť nepobouřilo, ale přišlo mi adekvátní celému předešlému dění. Postavy byly sympatické (někdy mi přišly sympatické svojí úděsnou nesympatičností) a o většině z nich by se dalo říct, že byly všechno, jen ne černobílé. Oproti velkému množství soudobých trhrillerů se kniha odlišovala i tím, že vyprávění probíhalo pouze v jedné linii a příběh plynul z úst jednoho vypravěče. Výletů do minulosti bylo jen velmi málo a vše nám opět převyprávěl právě Jim. Díky tomu se čtenář v postavách a ději zorientuje velmi rychle.
Suma sumárum, za mě velmi příjemné oddechové čtení. Napínavé, čtivé, zamotané a se sympatickými hrdiny. Za mě si autor 5* zaslouží.

zdendula31
zdendula31
17.10.2020 5 z 5

Hodně mi připomíná styl Cobena..takže super.

xena2711
xena2711
22.07.2020 5 z 5

Linwood Barclay je skvělý autor. Jeho knihy jsou čtivé a opravdu mají spád. Nepříjemně blízko je parádní thriller, který odložíte až na poslední stránce, jak se super čte. Určitě doporučuji.

hana4904
hana4904
17.06.2020 3 z 5

Perfektní, čtivé, i když jsem věděla docela brzy, kdo a proč ...ale i tak mě to bavilo.

RomanDušek
RomanDušek
25.05.2020 4 z 5

(SPOILER) Autor hned na začátku knihy rozjel napětí, a to ve velkém stylu. Pak děj trochu uvadal, ale vyprávění příběhu mělo donutit čtenáře pokračovat a neodložit knihu. Co bych autorovi vyčetl, je to, že otec obviněného se velmi razantně podílel na vyšetřování a snažil se sám za sebe případ vyřešit. Jako je správné, že chtěl osvobodit svého syna, ale ve skutečnosti by to vážně neprošlo. . .
Za co autor a chválím, je zapojování určitých postav. Každá měla svůj význam a nebyla tam jen do počtu.
A líbilo se mi, že se Linwood nebál použít sprostá slova. Hlavně v dialogu se starostou.
Knížka se četla hodně dobře!
A velké plus Linwoodovi za to, že když se určitá postava objevila na scéně po delší době, autor přibližuje čtenáři co to je za postavu. Čtenář tak nemusel dlouho lovit v paměti. To bylo super!
A ohledně postav, které mohli spáchat vraždy nebo je spáchali: Linwood dlouho vodil čtenáře za nos. Chvilku si mohl myslet, že to byl ten či onen. Ale skutečnost byla nakonci jiná.

Ilu53
Ilu53
25.12.2019 1 z 5

Dala jsem se zlákat pozitivními komentáři a knihu si pořídila. Začátek super, plný napětí... Pak se ale děj tak divně táhl... Absolutně ztratil dech. Až jsem si chvílemi říkala, jestli si z nás autor neutahuje. Protože knížky zásadně dočítám, věnovala jsem jí několik večerů, ale šlo to pěkně ztuha. Konec už to nezachránil. Za mne velké zklamání... Asi skončí v nějaké bibliobudce.

Tirisa
Tirisa
07.11.2019 5 z 5

Dostala jsem přesně to, co jsem čekala, takže jsem spokojená.

Dada077
Dada077
29.07.2019 5 z 5

Jim Cutter má čo robiť, aby sa vyrovnal so stratou zamestnania v úrade starostu a aby zvládol nepríjemné reakcie ľudí na fakt, že zrazu kosí trávniky, stále ho máta manželkina nevera, hoci si obaja snažia nahovoriť, že sa už nad to povzniesli, navyše mu zatknú sedemnásť ročného syna pre podozrenie, že vyvraždil rodinu v susednom dome.
Dej mi pripomínal filmy zo súčasného reálneho života, čítal sa veľmi dobre.

bekule
bekule
02.07.2019 4 z 5

90% knihy se mě líbilo víc než Na loučení nebyl čas, tato je sice rozvleklejší se spoustou odboček do minulosti ale příběh se sympatickým hlavním hrdinou ,naprosto obyčejným chlápkem,neztrácel na napínavosti. Jen ten konec ,obzvlášť moment kolem starostova projevu mě hlava nebrala. Škoda posledních třiceti stran.

pavlinka0250
pavlinka0250
04.06.2019 5 z 5

Pan Barclay opravdu umí.
Od začátku až do konce je to jízda. Nemůžu jinak, než doporučit k přečtení.

Merlinit
Merlinit
03.05.2019 4 z 5

Trochu překombinované, ale opravdu čtivé.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
14.12.2018 5 z 5

Napínavý, čtivý thriller, který se těžko odkládá. A závěr stojí za to.

kannibal28
kannibal28
01.11.2018

Podla recenzie a názvu knihy som čakal viac. Až na ten záver ktorý ma prekvapil.

VIVINKAR
VIVINKAR
03.08.2018 5 z 5

Četla jsem už dávno, ale kniha má čestné místo v knihovničce :), ráda se k ní vracím a určitě doporučuji přečíst

Synysterka

Další autorova knížka,která se mi líbí na 100%

čika
čika
08.09.2017 4 z 5

americky thriller v tom najlepsom zmysle slova. viem si predstavit jeho filmovu podobu.

cukrovka
cukrovka
03.08.2017 5 z 5

Velmi čtivá a napínavá knížka. Příběh zaujme hned od začátku a nutí číst bez přerušení až do konce.

katka9574
katka9574
23.03.2017 5 z 5

Velmi příjemné překvapení :-) Spisovatelův styl mi byl hodně sympatický, stejně jako všichni hlavní hrdinové. Velmi ráda si přečtu jeho další knížky. Doporučuji!