Nepriateľ štátu

Nepriateľ štátu https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94143/bmid_nepriatel-statu-ue8-94143.jpg 4 105 22

V tieni mafie série

< 3. díl

Voľné pokračovanie bestsellerov V tieni mafie a Čas dravcov! Mafiánsky boss Michal Harvan je donútený bojovať do posledného dychu nielen za záchranu štátu, ale aj o život Sone – dievčatka, ktoré je jeho posledným spojivom s ľudskosťou. Stretne sa s najmocnejším nepriateľom, vplyvnou organizáciou založenou ešte dôstojníkmi Hlinkovej gardy, ktorá sa usiluje prevziať moc v krajine. Odhalí sprisahanie politických špičiek a zistí, že ciele štátneho prevratu sú oveľa hrozivejšie, než by si trúfol pomyslieť... Akčný politický triler Nepriateľ štátu vyráža dych – strieda sa v ňom jeden nečakaný zvrat za druhým až do šokujúceho finále!... celý text

Romány , Thrillery , Literatura slovenská

Vydáno: , Ikar (SK)

Nepriateľ štátu , 2011

IcemanSVK
31.01.2024 2 z 5

Pre mňa osobne to veľmi smutne Zakončenie celej série. Autor neskutočne uletel pomaly do žánru utopistickej sci-fi a prezentuje totálne nezmyselné scenáre ktoré sú zbytočne tlačené za hranu reality. Musel som sa teda neskutočne premáhať aby som to vôbec dočítal a to pritom všetkých 5 kníh predtým som čítal pomaly jedným nádychom. No nič ako sa hovorí neni každý pátek tak svátek

PitoR
15.01.2024 5 z 5

Kam ten svet speje!?
„Kto chce tvoriť, musí si najprv vytvoriť priestor na tvorbu.“

Voľné pokračovanie a záver „trilógie“ V tieni mafie. Do tretice ako audio kniha, čítaná Petrom Sklárom.

Jozef Karika popustil uzdu svojej fantázii a opäť uplietol zaujímavý dej. Kde je fikcia a kam až siahajú reálie tohto sveta, resp. Slovenska? Kde sú vlastne uložené telesné ostatky Andreja Hlinku? Môžem autorovi vyčítať hocičo a hľadať chyby krásy, ale k čomu by to bolo? Jasnačka, miestami to pôsobí ako rozprávka pre dospelých a vplyv akčných hollywoodskych trhákov sa nedá poprieť, ale ja som mu to opäť zožral naplno. A pri tom som sa opäť niečo dozvedel, napr. čo je to Aspergerov syndróm a ako na svoje „obete“ pôsobí.

Krutý, nemilosrdný, brutálny a smutný príbeh boja o moc. U mňa maximálna spokojnosť a teším sa na ďalšie Karikove knihy.

LittleAndy
25.08.2023 2 z 5

Po predchádzajúcich dvoch románoch ma Nepriateľ štátu zaskočil, nedá sa však povedať, že príjemne. Autor si veľmi uletel a príbeh sa rozvíjal naozaj šialene. S realitou nemal nič spoločné. Dej románov V tieni mafie boli síce tiež vymyslené, no miestami bolo ľahké uveriť, že to takto naozaj funguje, ba miestami sa čitateľ zamyslel, či to tak skutočne bolo. V tomto románe sa však také niečo ani len nemihne. Všetko je preexponované a dohnané až do absurdných rozmerov. Premisa príbehu je na prvý pohľad pútavá a hodná spracovania, ale chýba jej nejaký hlbší význam či motivácia. Ak som v minulej knihe mal problém so strojenosťou Zubáča a jeho existenciou, ktorá slúžila len na to, aby šokovala, tak Nepriateľ štátu je jeden veľký Zubáč. Autor sa usiluje o vážnosť a napätie, no vo mne sa mu podarilo vyvolať akurát pobavenie. Dokonca ani len postavy nie sú tak vyšperkované ako v predchádzajúcich knihách. Sú opísané skratkovito a celkovo nie sú dôležité pre vývoj deja. Lacný zvrat na záver tiež neprospel. Kniha sa dobre čítala, to áno. Autor vie podávať informácie jasne a zrozumiteľne, no problémom bola obsahová stránka a jej spracovanie. Príliš bombastické (doslova) a šokujúce, no väčšinu času som len krútil hlavou a priblblo sa usmieval.

janina66
31.03.2023 3 z 5

Opět jsem si vyslechla 3.pokračování, skvěle načteno Peterem Sklárom.
Toto pokračování už tak dobré nebylo, dosti překombinované. I tak jsem byla ráda, že jsem knihu vyslechla.
Nejvíce se mi líbila 1.část.

TomHr
04.12.2022 4 z 5

Nepriateľ štátu se žánrově poněkud vymyká z trilogie V tieni mafie. Nevím, zda bylo záměrem napsat něco na způsob amerických špionážních thrillerů. Inspirace byla možná podvědomá, je však z knihy zřetelná. Z Michala Harvana je superhrdina, část trojpísmenkových tentokrát patří mezi kladné postavy a rozbíhá se hon na nepohodlné osoby po celém Slovensku. Samotný děj i církevní spiknutí je spíše úsměvné než uvěřitelné, ale děj má spád a kniha baví. Úsměv na rtech tuhne při vědomí, že mafiánské praktiky a zákulisní mocenské boje různých frakcí nemusí být daleko od skutečnosti. A vítězem bohužel bývá ta nejpatologičtější osobnost.

viweb
28.11.2022 5 z 5

Za mě slabší počin ale i přes to všechno jsem ráda že jsem přečetla. Podle mě to pěkně uzavírá sérii. Napsáno super, napětí až do konce.Jsem spokojená. Přečteno ve slovenštině.

Kerberos
22.04.2022 4 z 5

Ještě že je to naprostá fikce, ale i tak je v knize mnoho myšlenek z kterých mrazí obzvlášť teď, kdy je válka tak blízko.

Majto
11.01.2022 3 z 5

O niečo slabšie ako predošlé 2 časti tejto "trilógie", no aj tu sa našli veci, čo dokázali pobaviť. Ale dá sa súhlasiť s názorom, že miestami už to bolo varené z vody s rôznym výsledkom.

PetK
12.10.2021 4 z 5

Každý další díl byl méně a méně pravděpodobný, Nepřítel státu už evidentně pracoval s velkou fikcí. Nicméně stále zůstávají v Karikových knihách ukryté hrozby, a když se podívám na tak daleko, do Polska nebo Běloruska, musím si klást otázku, jestli jsou mafiánsko-politické komploty opravdu jen fikce. Navíc poslouchat zrovna tohle v době voleb bylo neveselé. :-) Každopádně mě tenhle styl baví, mnohem víc než (všechna čest) Trhliny a její sestry.

6718
02.06.2021

(SPOILER) Kariku vnímam, ako spisovateľa, ktorý rád experimentuje a prechádza z žánru do žánru.
Toto je čistokrvné akčné Béčko. Nuž keby to niekto bol čakal, tak by sklamaný nebol. Žiaľ ja som čakal čokoľvek, ale takéto ukončenie celej úžasnej ságy, ani nie. Vlastne to ani netreba vnímať, ako končenie ságy, ale ako taký akčný bonus.
Čo ma ale potešilo, bolo keď hlavný hrdina brokovnicou vzmazal zo sveta hlavu vypchatej zdochliny Andreja Hlinku. Takže na záver malá pochvala, pretože to je na Slovensku niečo nevídané a treba na to mať aj celkom odvahu.

CharlesWard
30.05.2019 odpad!

Průšvih jako vrata!

jan7760
18.01.2019 3 z 5

Nebolo to uplne spatne, avsak na predchadzajuce knihy, ktore som od autora cital tato kniha nema. Na mna az velmi vela fikcie a dost prehnanej...

Rainbow_Owl
12.01.2019 1 z 5

Uf... Všade samé rozstrieľané hlavy, vnútornosti, rakety... Pre príbeh by stačila tretina knihy, zvyšok bola len bizarná výplň, nad ktorou som sa pousmiala (čo asi nebolo cieľom autora). Dve knihy v Tieni mafie boli naozaj skvelé, táto však bola úplný opak... Škoda

Macek58
09.03.2018 3 z 5

Proti prvním dvou dílúm už jenom vyšumění. Zbytečně moc krve, lítajících hlav a nereálného rozuzlení - i když v podobnosti čistě náhodné - šlo o fikci.

Sotek18
04.02.2018 4 z 5

Knihy od pana Kariky mám moc ráda a kvůli němu jsem začala číst i ve slovenštině, ale tato, narozdíl od ostatních - Strach I. a II., V tieni mafie I.a II. a Černá Hra,které byly skvělé, mně trošku zklamala. Na mě byla až moc přehnaná.

Dr.Linus
06.12.2017 2 z 5

Čakal som, že to bude lepšie, ale to ustavičné pomrkávanie na slovenského čiateľa, ktorý má plné zuby diania na Slovensku, je na nezaplatenie.

kadgam
11.10.2017 3 z 5

Mňa kniha sklamala. Horor, čo by bolo keby... alebo aj tak by to mohlo byť.

Martin1974
01.08.2017

Trochu tej spravodlivosti nachádzam aspoň v Karikových thrilleroch. A toto bola veru brutálna jazda..

pobijecmuch
24.05.2014 3 z 5

Také jsem čekal, že autor naváže na "V tieni mafie", ale trochu jsem se zklamal. Nevím jak tuto knihu brát, snad úlet, snad moc velká fantazie. Nevím. Není to ono, i když rozhodně to vysloveně špatné nebylo.

sackettboy
11.01.2014 4 z 5

Ďalšie pokračovanie "dobrodružstiev" Michala Harvana autor opäť nesklamal aj keď dielo nedosahuje kvality prvej a druhej knihy, ktoré boli úplne skvelé. Páči sa mi ako autor vložil do fiktívneho príbehu známych "politikov" 90-tých rokov a aspoň v knihe Slovensko trochu vyčistil :-).