Nepravděpodobná pouť Harolda Frye

Nepravděpodobná pouť Harolda Frye https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134461/bmid_nepravdepodobna-pout-harolda-frye-Jas-134461.jpg 4 258 70

Harold Fry se vydává na pouť dlouhou šest set mil s jediným cílem: jeho dávná přítelkyně, umírající na rakovinu, bude díky tomu žít. Příběh o nenápadném muži, který jde, aby zachránil druhého (ale během své cesty zachrání sám sebe), je podán s nesmírnou přesvědčivostí, humorem i smutkem. Vypráví o tajemství, zvláštních setkáních, náhodách, jež nás od základu změní. O statečnosti a zradě, lásce a věrnosti, a jednom páru velmi pozoruhodných bot.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry , 2012

janadibelkova
12.11.2017 5 z 5

Je velká škoda, že Rachel Joyceová nemá nějakou další knihu. Hned bych po ní sáhla.. Věřím, že pro starší lidi, kteří už zažili čtyřicetileté manželství je nádherná, bolestivá, ale určitě je tahle kniha pro nás pro všechny neskutečně poučná a dovede k velikému zamyšlení nad sebou samým, nad svojí rodinou..četla jsem s nadšením, smutkem, překvapením...jestli nemáte co číst, neváhejte a projděte se s Haroldem Fryem jeho poutí, stojí to za to.

Jonny
16.08.2017 4 z 5

Z počátku vtipná až poněkud komická kniha se postupně propracovává k čím dál větší vážnosti. Místy ani člověk nedutá - hlavně soucítí.

alena4154
01.03.2017 3 z 5

Nebyla špatná, ale taky ne úplně dobrá..

happy-smile
24.01.2017 5 z 5

Zezačátku jsme si říkala, že je to taková normální kniha jako každá jiná a že moc nechápu to nadšení okolo - tak se prostě Harold vydal na pouť, no a co. Asi v půlce se to všechno začalo tak nějak komplikovat a začalo to být dost zajímavé. Díky lidem, které Harold na své cestě potkává, a díky problémům, o které se s ním tito lidé snaží podělit, se Harold začne zamýšlet nad svým životem a zjistí, že nemůže přestat myslet na svou manželku a syna, i když s oběma měl doteď zvláštní vztah. Stejně jako v Ovem, ke kterému je kniha často přirovnávána, dochází k pozitivnímu posunu mezilidských vztahů. Zároveň ale dochází také ke ztrátě iluzí. Setkání s Quennie není vůbec takové, jak si ho Harold maloval a Harold neví, jak se chovat. Z Haroldovy osobní poutě se stane veřejná zprofanovaná věc a pouť i "slávu" přebírají jiní lidé a na Harolda si nikdo ani nevzpomene... Ukazuje se, že byla důležitá cesta, ne cíl. Nakonec to bylo tak plné zajímavých myšlenek, že jsem neváhala dát 5 hvězdiček.

Ranuncul
04.01.2017 5 z 5

Perfektní knížka,výborně napsaná.Líbilo se mi,že celá kniha nebyla jen z pohledu hlavního hrdiny,ale také jeho manželky.Jediné mínus byla část,kdy se k Haroldovi připojili další lidé/naštěstí s ním nebyli,až do konce/.Trochu moc mi to připomnělo Forresta Gumpa.
Knížka,která přišla ve správnou chvíli a člověk si ji moc užil.
Doporučuji.

SteveP1
08.12.2016 2 z 5

Nemůžu se zbavit dojmu, že kniha se snaží úporně a za každou cenu tvářit jako něco, co není. Rádoby předojímavý příběh velké lásky, tolerance, soucitu, lidskosti, upřímnosti, skromnosti, prostoty a nevím čeho ještě na mě působí jaksi nevěrohodně, podbízivě, pózovitě a kýčovitě. Na můj vkus je příběh také příliš sentimentální a sladkobolný, a hlavně je celá ta slavná pouť tak zdlouhavá, úmorná a nekonečná, až jsem měl obavu, že to snad ani nedočtu. Že by se něco takového mohlo odehrát ve skutečnosti, je naprosto nereálné. Upřímný tak pro mě zůstává snad jen název knihy, protože je to pouť opravdu silně a velmi nepravděpodobná.
Výstižný komentář : mimamo_cz.

DarkFireflies
16.10.2016 3 z 5

První dvě třetiny knihy mě vůbec nezaujaly, každopádně ta třetí nabrala úplně jiný spád.:)
Bylo to rozhodně milé, lidské počtení a závěr mě příjemně překvapil.

Silnější 3*, ale po tom zdlouhavém nic neříkajícím úvodu víc dát nemohu.

jarki
06.10.2016 3 z 5

Nečekala jsem, že mě román dokáže tolik dojmout, posledních 50 stran jsem strávila nad krabicí kapesníků. Celá ta dlouhá cesta, potkávání různých typů lidí, jejich názorů a jít si za svým cílem až do úplného konce v jeho věku a mokasínách!!! Rozuzlení celého příběhu a moje fantazie je něco NEPRAVDĚPODOBNÉHO. A nakonec jak Harold s Maureen najdou cestu k sobě.....

sgjoli
06.08.2016 5 z 5

Tento román je neskutečně dojemným příběhem, který – i přes některé smutné okamžiky – dokáže pohladit po duši a překrásně poukazuje na to, že člověk může svému životu dát nový smysl a nový rozměr, začne-li naslouchat svému okolí. Je to překrásný příběh o pokoře, radosti ze života, o víře, lásce, dávání druhým, snaze „udělat něco navíc“ a o tom, že nejen cíl, ale i cesta samotná může být velmi důležitá a přínosná. Kniha ke mne silně promlouvala a cítím, že se k ní budu ještě několikrát vracet.

mekkejla
18.06.2016 5 z 5

Tak mě Harold opravdu hodně dostal. Konec mi přišel neskutečně dostal, protože jsem se celou dobu soustředila na to, co bylo mezi Harodlem a Quennie a vůbec mě nenapadlo, jak je na tom David... Je skvělé, že nakonec H s M našli opět společnou cestu, ale těch 20 let trápení... Občas je lepší pokořit své ego, přiznat své chyby a umět odpustit...

veriszv
09.06.2016 5 z 5

Silný příběh, který mě oslovil. Líbilo se mi sledovat proměnu obou manželů. Z těch, které Harold potkal, jsem měla nejradši Martinu :)

gad
24.05.2016 5 z 5

O jedné cestě k poštovní schránce, která se protáhne na několik týdnů. Stane se poutí na záchranu nemocné Queenie. Hlavní hrdina Harold Fry mi připomíná Forresta Gumpa na jeho běhu napříč Amerikou. V jedné pasáži dokonce Krista při sycení zástupu, který ho doprovázel. Ovšem jak jeho pouť dopadne si musíte přečíst sami.
Velmi příjemné čtení v dnešní uspěchané neurotické době. Také velmi milé odskočení si od všech těch napínavých thrillerů a detektivek. Řadím tuto knihu k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední rok přečetl a vřele doporučuji.

Vlado84
05.05.2016 5 z 5

Príbeh o priateľstve, láske a túžbach, ktoré nikdy nemusí byť neskoro uskutočniť..
Pekná knižka, čítala sa ľahúčko a niektoré pasáže boli tak dojemné.. Rozhodne sa oplatí prečítať ;)

FunThomas
27.04.2016 4 z 5

"Vzkažte jí, že Harold Fry je na cestě. Musí jenom počkat. Protože já ji zachráním, víte. Já půjdu a ona musí žít!"

Harold Fry se vydal na cestu. A jako každý, kdo se vydá na cestu, se při ní změnil, a z cesty se stala pouť - pouť za záchranu Quennie a pouť za záchranu sebe sama. Nemění se však jenom Harold. I jeho žena Maureen pociťuje změny, když zůstane opuštěná sama doma. Pomocí jejich vzpomínek a myšlenek si skládáme dohromady jejich dosavadní život a vnímáme tu velkou propast, která se mezi nimi rozprostřela.
Nepravděpodobná pouť Harolda Frye je kniha, která něco sděluje. Kniha, v které si každý z nás něco najde. Při čtení si uvědomíte, že nikdy není pozdě na změnu a že nejdůležitějším krokem je vždy ten krok první. Harold skrze svou pouť nalezl cestu sám k sobě, zpět ke svojí ženě a ke svému synovi. Je dobré si uvědomit, jakou sílu může mít víra a naděje a že někdy je cesta důležitější než samotný cíl.

magnolia
04.04.2016 3 z 5

Tato knížka se mi těžko hodnotí, protože se mi líbila i nelíbila. Do poloviny jsem byla na každé čtení zvědavá a bránila se přirovnávání - tu ke Staříkovi, který..., tu zase k Divočině. Bylo tam několik zajímavých momentů a celých kapitol, jako třeba ta se Slovenkou Martinou. Ale potom už jsem dočítala tak nějak bez nadšení. A přitom (pro mne) hlavní příběh manželství Harolda a Maw, ten byl velmi živý. Bohužel, mě také, v celém tom cestování a vývoji příběhu, často něco vadilo a neladilo. Nakonec jsem byla ráda, že mám dočteno.

Sorrow
15.03.2016 5 z 5

Kniha mě neuvěřitelně chytla. Harold je sympaťák - líbily se mi všechny změny, kterými prošel :) Určitě doporučuji k přečtení, je to ten typ knihy, který vás donutí se zamyslet a to já mám moc ráda.

jindra3094
21.08.2015

Poslouchal jsem text v němčině a byl pěkně namluvený. Je určitě vhodný k poslechu. Zkusím přečíst česky. Poutničení je úžasná věc a zrcadlo vlastní osobnosti, což jsem poznal při chůzi do Santiaga a na konec světa. Doporučuji si udělat čas a jednoduše jít. Život je asi o něčem jiném, než psala autorka, protože to musela napsat zajímavě, ale proč ne.

achilles
18.08.2015 5 z 5

Příjemné čtení. V jednu chvíli jsem si vzpomněl na Forresta Gumpa,když se k Haroldově pouti přidávali různí lidé. Příběh dojemně zachycuje, že stáří nejenom může, ale je krásné.

Clara del Valle
02.08.2015 1 z 5

Kniha mne neoslovila, sice to ze ze začátku to vypadalo jako milý příběh, bohužel v okamžiku, kdy se k poutníkovi začali přidávat ostatní mě to začalo otravovat, takže jsem tuto pateticky líbivou záležitost nedočetla.Možná i proto, že z mého pohledu je postava hlavního hrdiny a jeho počínání nevěrohodná a neupřimná.

Monnyska
03.07.2015 5 z 5

Kdybych měla víc hvězdiček, dala bych :) moc krásný příběh... přemýšlel jsem, co bych dělala, kdyby mi někdo poslal taky takový dopis :) doporučuji všem, co přemýšlí o životě a chce ho žít naplno... zjistit, že to, co máte na dosah ruky, je nikdy víc, než si myslíte :)

prvotina rakovina, nádory anglická literatura putování senioři

Rachel Joyce
britská, 1962