Nepravděpodobná pouť Harolda Frye

Nepravděpodobná pouť Harolda Frye https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134461/bmid_nepravdepodobna-pout-harolda-frye-Jas-134461.jpg 4 258 70

Harold Fry se vydává na pouť dlouhou šest set mil s jediným cílem: jeho dávná přítelkyně, umírající na rakovinu, bude díky tomu žít. Příběh o nenápadném muži, který jde, aby zachránil druhého (ale během své cesty zachrání sám sebe), je podán s nesmírnou přesvědčivostí, humorem i smutkem. Vypráví o tajemství, zvláštních setkáních, náhodách, jež nás od základu změní. O statečnosti a zradě, lásce a věrnosti, a jednom páru velmi pozoruhodných bot.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry , 2012

Marika Vanova
30.08.2013 4 z 5

Nějak úplně nevím, co napsat. Kniha se četla celkem dobře, pozorovat chování lidí v okolí Harolda bylo na zamyšlenou. Prostě si to přečtěte a lecos o nás všech pochopíte...

Edana
22.07.2013 5 z 5

Trochu mi to zezačátku připomínalo Hobita - ono uvědomování si, že Harold (stejně jako Bilbo) udělal něco naprosto odporujícího jeho povaze, ale také postupné objevování nových (skrytých) stránek osobnosti, nových možností. Harold ale nakonec nezachránil jen sám sebe, ale také svoji Maureen a jejich vztah. Nepravděpodobný příběh, ale zároveň snadno uvěřitelný, plný překvapení a hluboko uložených tajemství

v-andrea
06.07.2013 3 z 5

Mně se asi jako jedné z mála kniha celkově nelíbila. Harold mi byl velmi nesympatický, celý příběh mi přišel nesmyslný a nějak jsem se s ním nedokázala sžít. První polovina byla hrozná, vůbec se mi nechtělo číst dál. Druhá polovina knihy už byla zajímavější a za tu dávám ty 3 hvězdy, jinak bych dala 2. Nejspíš je to příběh pro ty, kteří mají rádi rozjímání nad životem a v podstatě nesmyslné věci. Já mezi takové rozhodně nepatřím, proto se mi Haroldova pouť nejspíš nelíbila.

kusma
27.05.2013 5 z 5

Krásný příběh o muži, který se rozhodne udělat něco nečekaného, „nemožného“, krásného. Prostě jde, jde za svojí dávnou přítelkyni, jde za svůj dosavadní život, za sebe, za svou ženu, za svého syna a vlastně i za lidi, které potká, i nepotká. Při jejím čtení jsem naprosto cítila s Haroldem, cítila jsem jeho bolest nohou, jeho depresi, že už nemůže dál, že to je na nic… Ale také jsem sdílela pocit, či radost, při tom, když si uvědomoval, že dělá dobře, že je to správné rozhodnutí.
Knihu s hrdostí zařadím do svým zamilovaných, které si určitě znovu přečtu.

Jingle
06.03.2013 4 z 5

Místy trochu zdlouhavé vyprávění o pouti člověka, který má zdánlivě celý život za sebou. Zajímavé zamyšlení nad minulostí, jednotlivými chvilkami tvořícími mozaiku dnů života člověka, který nestál o nic jiného než o průměrný život se svou milovanou rodinou. Prostě takové vyprávění o cestě člověka do vlastního nitra a nahlížení do života lidí, které na cestě potkává. Stojí za to do těch řádků nahlédnout a leccos si díky tomu uvědomit i sám o sobě...

milunka4
28.02.2013 4 z 5

Po přečtení anotace jsem se na knihu opravdu těšila a musím říci, že mě nezklamala. Do hlavní postavy jsem se díky autorce opravdu dokázala vžít, přesto ale nemohu dát, sama za sebe, pět hvězdiček, k tomuto pomyslnému vrcholu knize přeci jen ještě něco chybělo.

Márinka
24.02.2013 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, kterou (možná) docení pouze starší ročníky. V životě každého člověka se objeví tragické momenty, které ovlivní jeho život. Je důležitý na ně nebýt sám. A cítí-li se tak, je ještě důležitější z té samoty ode/jít.

ondras666
23.02.2013 5 z 5

Nádherně napsaná kniha a o jednom šíleném nápadu podniknout šílenou cestu pro záchranu života dávné přítelkyně. Velice čtivé, krásně napsané a překvapující, co s člověkem udělá jedno manželství, které je a není vydařené. Vřele doporučuji.

Gaara1
06.02.2013 4 z 5

Zajímavá pouť Harolda Frye...autorka pomalu odhaluje charakter hlavních postav, zamlčená tajemství, bolesti z minulosti... Kniha opravdu stojí za přečtení a za zamyšlení.

Joges
31.01.2013 4 z 5

Popravdě, je to takové smutné jednotvárné čtení. Pan Harold stále putuje od místa k místu za významným cílem. Na cestě občas prožije i zajímavé vzrušující zážitky, jsou však popsány šedivě, jako by se vlastně nic nestalo. Příběh pana Harolda je dobrý, styl jakým je ale román napsán, mě bohužel nenadchl, taková lepší slohovka, řekl bych. Uznávám však dobrý úmysl autorky, tak ke třem bodům přidávám ještě jeden.

prvotina rakovina, nádory anglická literatura putování senioři

Rachel Joyce
britská, 1962