Nepřátelé : Příběh lásky

Nepřátelé : Příběh lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346583/bmid_nepratele-pribeh-lasky-1PF-346583.jpg 4 34 5

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Mladá fronta

Enemies, a love story , 1989

Zemlja
25.09.2023 4 z 5

Těžký příběh o vážných věcech. Divíte se těm vztahům, ale vlastně nemůžete soudit, protože ti lidé přežili peklo. Možná prostě neměli na víc sílu.

Shindo
11.07.2022 5 z 5

Milostný štvoruholnik na židovský spôsob v povojnovej Amerike. Každá z partneriek hlavného hrdinu pre mňa symbolizuje niečo iné: Tamara triezvy zdravý rozum, Maša živelnosť, nespútanosť a chaos, Jadwiga oddanosť až za hrob (ktorá sa však v priebehu knihy mení). Horkosladký záver knihy zostava otvorený.

Každá postava bola špecifická, nenašiel som však žiadnu vyslovene "zlú". Jediný, kto ma štval, bol Pešeles.

Maanna
16.07.2020 5 z 5

Není to úplně kniha na dovolenou, kam jsem si ji vzala. patří ale k těm, na které nikdy nezapomenu. Atmosféra židovské komunity po válce v New Yorku je podle mě skvěle vylíčená - mísí se v ní snaha znovu začít žít, ztráta iluzí i neustálá otázka, proč zrovna my jsme přežili a jiní ne. Dny plné aktivity se střídají s bezesnými nocemi plnými nočních můr... Postavy by se rády v životě někam pohnuly, ale vlastně nemohou, minulost je drží pevně spoutané.
Hlavní postava Herman je místy na zabití, nakonec ublíží všem, i když vlastně má všechny své ženy rád a chtěl by pro ně jen to nejlepší. Nebylo to lehké čtení, ale stálo zato, i když budu o Hermanovi, Tamar, Jadwize i Maše ještě dlouho přemýšlet.

evask
21.01.2019 4 z 5

Jeden muž, tři manželky. Je těžké se rozhodnout. Je sice po válce, ale její následky Židé ve svých myslích nesou dál.

zuzulique
11.07.2012 5 z 5

Väčšinou poznáme vzťahy a la klasický trojuholník, no tu to autor trošku skomplikoval a pridal štvrtú osobu. Muž a jeho tri ženy - "bývalá," súčasná a budúca. Každá má v jeho živote významné postavenie a ani jednej sa nechce vzdať. Na pozadí spomienok na minulosť, ktoré sa neustále vracajú a hrôzu, ktorú postavy prežili a ktorá ovplyvňuje ich celé bytie, sa rozvíja veľmi ľahko čitateľný príbeh, no štýl a jazyk autora je jedinečný a pôsobivý. Spôsob, akým opisuje a pomenováva niektoré skutočnosti ma naozaj dostal. Teším sa na ďalšie autorove knihy, židovskí autori sú naozaj skvelí rozprávači a Singer to opäť potvrdzuje.

Isaac Bashevis Singer
polská, 1902 - 1991