Nepřátelé a milenci

Nepřátelé a milenci https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311193/mid_nepratele-a-milenci-hdd-311193.jpg 4 312 70

Nepřátelé a milenci série

Důvěra je nejcennější komodita… Švédský román o pomstě, intrikách ve světě byznysu a zakázané lásce. V nelítostném světě švédských financí se nevyzná nikdo lépe než David Hammar. I přes svůj dělnický původ se vypracoval na pozici jednoho z nejbohatších švédských finančníků. Nemilosrdný a nezastavitelný hráč už roky pase po jediném, urvat pro sebe Investum, obchodní společnost aristokratické rodiny De la Grip. K získání impéria potřebuje ještě poslední krok – přetáhnout na svou stranu někoho z vysoce postavené rodiny. Nejvhodnější kandidátem se zdá být Natalia. Natalia De la Grip je jednou z nejtalentovanějších firemních poradkyň švédského finančního světa. Čeká se od ní, že se usadí a provdá za někoho ze svých společenských kruhů. Natalia však vždy kráčela proti proudu a jejím jediným snem je dokázat svému otci, nemilosrdnému patriarchovi, že dokáže víc než jen čekat doma na manžela. Když ji pozve David na oběd, je nedůvěřivá, ale postupně podlehne jeho kouzlu. Z jiskry, která mezi nimi přeskočí, vzplane vášnivý, nezapomenutelný večer. Byla to ale jen aféra na jednu noc nebo ne? Vztah mezi Davidem a Natalií je nemyslitelný, protože jejich rodiny jsou nesmiřitelnými nepřáteli.Na světlo navíc vyjdou tajemství, pohřbená hluboko v minulosti. Oba stojí před nelehkým rozhodnutím. Je pro Davida přednější pomsta, nebo láska milované ženy? A zvolí Natalia správně mezi pýchou a touhou svého srdce? Nepřátelé a milenci jsou švédský román skvělé autorky s českými kořeny, jenž se dočkal již mnoha překladů. Zahřeje a rozpálí jako oheň z krbu uprostřed chladné švédské zimy.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Metafora

En enda natt , 2014

Senza Jenka
Senza Jenka
07.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Je to sepsané velmi zajímavým stylem. Člověk střídavě nahlíží do hlavy hned několika různým postavám. "Romance" neprobíhá pouze mezi hlavními hrdiny, ale souběžně i mezi jejich nejbližšími přáteli. Svět takzvané "smetánky" ani vysokých financí mě sice moc neoslovuje, ale vytváří osobitý rámec příběhu. Na můj vkus byly některé pasáže zbytečně dlouhé a jiné zase nepřiměřeně rychlé (vztahy), ale autorce se povedlo čtenáři celkem dovedně předestřít propletenec viny, pomsty, vztahů, prolomených "tradic" a překvapivých zvratů.
Asa a Michel - trochu plytké a rychlé, ale šlo přece jen o vedlejší linii.
Gustaf a Ebba - hnus, někteří lidé by prostě neměli mít děti.
Carl-Erik - zajímavé.
Peter - smutné, trochu děsivé a těžko pochopitelné, ale nakonec se vzchopil a udělal, co mohl.
Carolina - zdá se, že roky terapie zabraly. Nevím, jestli bych odpustila. Asi bych dokázala žít bez výčitek a nenávisti, ale odpustit...?
Občas si postavy trochu protiřečí a sem tam pro mě nejsou dost uvěřitelné. Celkově pěkné počtení, které není cele podřízené té romantice. Pěkné erotické scény. Líbilo.

LenkaVes
LenkaVes
21.08.2023 4 z 5

Přečetla jsem celou trilogii a musím říct, že tato autorka mi prostě sedla. Líbí se mi jednotlivé příběhy, vykreslení charakteristiky postav, jejich vývoj, to co prožívají i co si myslí a neřeknou nahlas. Setkáme se s tématy jako je feminismus, rasismus, třídní rozdíly.... a to z různých úhlů pohledu. Rozhodně je i o čem přemýšlet. Jak je člověk silný a zároveň křehký. A vztahy... komplikované, ale opravdové. Umění odpouštět...

Kniholenka9
Kniholenka9
11.07.2023 4 z 5

Příběh Davida Hammara a Natalie De la Grip se odehrává ve Švédsku, což pro mě byla příjemná změna. Bylo zajímavé nahlédnout do švédského finančního světa. Jde o nenáročné oddechové čtení.

Michelleee
Michelleee
15.06.2023 4 z 5

Ze začátku jsem s knihou bojovala, děj se táhl. Příběh Davida a Natalie De la Grip se mi líbil. Ve finále to byl zajímavý román. Její rodiče ani nekomentuji. Zároveň byl fajn vyvíjející se vztah jejich kamarádů.

Barbara182
Barbara182
27.04.2023 3 z 5

Už jsem zase zapomněla, jak umí být Simona Ahrnstedt depresivní, přestože má jít vlastně o romantický příběh. Celý ten svět švédské smetánky a bankovnictví byl dost hrozný, často jsem nechápala, proč je Natalia tak loajální ke své rodině, když se k ní chovali, tak jak se chovali. Na druhou stranu se mi líbilo, že David měl svoji historii (i když těch tajemství z minulosti, co tahal z rukávu mohlo být míň, aby to tolik nepřipomínalo telenovelu :-). I tak to ale jako oddychovka nebylo špatné, na konci mi nejednou zatrnulo nad překvapivým zvratem, takže dobrý (a tři hvězdičky dávám právě kvůli tomu celkovému tesknému vyznění, u tohohle typu knížek mám radši, když mi vyloudí na tváři spíš úsměv než slzy).

Dámaskloboukem
Dámaskloboukem
06.03.2023 5 z 5

Tak jsem se znova ponořila do příběhu Natalie a Davida. Jejich osudy svede dohromady vypočítavost, po které nečekaně přijde náklonnost a pak důvěru střídá nenávist, smutek, zklamání, hluboká láska, nevyřízené účty z minulosti, nekorektní rodinné vztahy, trosku nacionalismu a šovinismu, proste ode všeho trochu a nechybí dobrý konec.
Myslim si, ze je to to nejlepší, co Simona Ahrnstedtová napsala.
Četla jsem v angličtině, (v minulosti opakovaně v češtině), protože mi došly eknihy a tuto jsem měla od posledně v mobilu.
Jmenuje se All in, což je určitě výstižnější název a má mnohem lépe graficky zpracovanou obálku. V české verzi na fotce není ani Natalie ( ta je dlouho a tmavovlasá) ani David, který je vysoký a rozložitý.
To zase někdo navrhl obálku, aniž by si to přečetl.

Ulrika
Ulrika
21.12.2022 5 z 5

SA mě prostě baví. Skvělá oddechové knížka plná intrik a vášně. Čte se opravdu jedním dechem.

Monka0901
Monka0901
05.10.2022 4 z 5

Kniha bola pekna, aj ked zaciatok knihy sa velmi tahal. Precitat prvu tretinu knihy mi trvalo asi dva tyzdne, a potom, ked sa kniha rozbehla, som ju zhltla za jeden den

Mruskulka
Mruskulka
31.07.2022 4 z 5

Musím říct, že jsem ze začátku byla zklamaná. Děj se strašně táhl. V polovině knihy už to však začalo být zajímavé a napínavé, i když ne nějak překvapivé. V knize bylo vše, láska, sex, nepřející láska, neštěstí, nenávist, neoblíbený syn atd....

Kristy.Seb
Kristy.Seb
09.01.2022 4 z 5

Kdo neriskuje, jako by nežil.

Žádný člověk není jen a pouze dobrý.

Příběh byl čtivý. Ale docela mi vadila ta velká směsice jmen, která mi v tom dělala bordel. A nějaké věci zůstaly otevřené, snad se dovysvětlí v dalších dílech.

Vendulik
Vendulik
26.09.2021 2 z 5

Kniha byla pro mě nudná. V začátcích jsem chtěla příběh odložit ale nakonec jsem mu dala ještě šanci a byla to ztráta času. Nevím, ani proč dávám knize dvě hvězdičky. Za mě tedy ne.

martina1797
martina1797
06.04.2021 3 z 5

Nooo, prvních padesát stránek bylo jako průřez švédským korporátním trhem, do poloviny knihy jsem si říkala, že jí možná ani nedočtu a pak přišel zlom a nemohla jsem jí odložit. Pěkný příběh, místy hodně zamotaný a s podrobný popisem švédské ekonomiky, ale vlastně fajn čtení. Jen jsem úplně nechápala, proč se Natalie tolik snažila bojovat za rodinu, která jí vlastně celý život odmítala a házela klacky pod nohy.

Evka3814
Evka3814
21.02.2021 5 z 5

Sice svět financí mě nic neříká,ale nakonec jsem se do toho pustila . A ejhle jedno velké překvapení,kniha byla plná zvratů a velmi čtivá. Moc se mě líbilo že to bylo vyprávěno z více pohledů. Rozhodně se těším na další pokračování

uminaa
uminaa
27.12.2020 4 z 5

Táto kniha ma bavila. Bolo v nej všetko, čo mám na knihách rada - napätie, tajomstvá, láska, priateľstvo, silné ženy, milujúci muži, vyvíjajúce sa postavy... Bol to príjemne strávený čas s knihou :)
Jediné, čo ľutujem, že som si ju nenechala na leto.

Janík511
Janík511
01.10.2020 5 z 5

Náhodou jsem narazila na tuto sérii a hned první díl mě zaujal. Romantika podle mého gusta. Žádné přehnané popisy sexu a děj má navíc hlavu a patu. Hlavní hrdinové mi byli příjemní a jen bych vytkla Natálii málo zkušeností s muži, na to jak byla chytrá, tak neskutečně naivní. Ovšem konec dobrý, všechno dobré.

Opatov
Opatov
20.09.2020 5 z 5

Úplně náhodou jsem objevila skvělou autorku. Začátek byl trochu rozvleklý, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala. Krásný příběh z prostředí bohatých švédských finančníků. Životy postav s modrou krví se sice odvíjejí v luxusu, ale vztahy všech projdou postupným vývojem, který vygraduje na konci knihy. Propletenec postav se odhaluje postupně, staré hříchy a minulost ovlivnily současné kroky hlavního hrdiny a tím i životy všech. Hlavní postavy spojují události z mládí, z doby studentských let. Nenávist, touha po pomstě, láska a odpuštění. Už se těším na další díl.

essidaven
essidaven
30.07.2020 1 z 5

(SPOILER) Je to klasická červená knihovna, což by se jako oddechovka na dovolenou dalo snést, kdyby kniha nebyla jedno velké klišé za druhým. Bylo to tak předvídatelné, až bylo nudné to číst. Téměř jakoby autorka knihu psala podle příručky "jak napsat harlequinku" a snažila se tam nacpat vše, co by v takovém příběhu mělo být - pomsta, zakázaná láska, dávná křivda, rodinné tajemství, nemanželské dítě, odpuštění a nechutně sladký happy end se svatbou a dětičkami. Prostě vše co vás napadne při slově harlequin. Takže za mě ne, ale musím uznat, že jsem knihu dočetla, protože jsem chtěla něco, u čeho nemusíte přemýšlet, což jsem dostala. Ale pokud bych si měla knihu koupit, bylo by mi líto peněz.

Elena1615
Elena1615
08.06.2020

Já mám z této knížky trochu smíšené pocity. Přečetla jsem Dohodu s ďáblem během dvou dnů, knížka mi přišla skvělá a poutavá. Proto jsem se rozhodla si přečíst další dílo stejné autorky. Musím říct, že to na mě bylo trochu zdlouhavé, místy maličko nudné. Obecně bych ale knížku hodnotila kladně, určitě stojí za to si přečíst.

pavlikova9332
pavlikova9332
08.05.2020 5 z 5

Ue začátku jsem se nemohla začísta pak už jsem se zase nemohla od knihy odtrhnout. Vážně by měli psát na obal že je kniha návyková a nedoporučují číst ji v noci.

janasim
janasim
08.05.2020 5 z 5

Takže chtěla jsem oddechovku, čekala jsem mnoho klišé a byla tam, jenže se to všechno parádně zvrhlo. Toto byla ta knížka, která mi nedala spát, šla se mnou do vany, četla se ve stoje...Bylo to skutečně výborné, svižné čtení, které musím doporučit. A epilog jsem si musela přečíst dvakrát, dokonale mě vtáhl do dalšího dílu, který si tedy rozhodně musím hned koupit.

pro ženy erotika

Simona Ahrnstedt
švédská, 1967
2016  82%Nepřátelé a milenci
2017  81%Oheň a voda
2012  77%Dohoda s ďáblem
2020  76%Všechno, co chci
2013  86%Z donucení

Kniha Nepřátelé a milenci je v