Nepodávej ruku číšníkovi

kniha od:

Nepodávej ruku číšníkovi https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99312/nepodavej-ruku-cisnikovi-99312.jpg 3.9 30

Kniha přibližuje v jedenatřiceti originálních povídkách svůj život. Činí tak s velkou sebeironií, je nemilosrdný k sobě i k ostatním. Popisuje bohémský život zasvěcený filmu, kdy se s větším či menším úspěchem pokouší po ohromujícím nástupu v nové vlně československého filmu v šedesátých letech prosadit v této oblasti i po zlomu vyvolaném okupací Československa v roce 1968. Nestandardní osobnost s duší věčného provokatéra žije nestandardní život za všech okolností, v Československu i v exilu, nejprve v Evropě a poté v nově nalezeném domově ve Spojených státech. Povídky sdělují hodně o atmosféře doby i o autorově houževnaté nepoddajnosti, a to i tehdy, když jejich obsahem jsou drobné příhody, milostné pletky, souboje s režimem, zápolení s pokušeními, vtípky i osudové zvraty a bolestné zásahy v podobě smrti. Je na čtenáři, aby posoudil, co z těchto mimořádně čtivých ironických črt psal život, a co fantazie.... celý text

Žánr:
Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Torst
více info...

Komentáře (5)

Komentáře 5 Recenze 0

pepap
pepap
15.11.2021 4 z 5

Pan režisér Jan Němec není rozhodně žádný "vořezávátko" ! Provede vás mejdany, klukovinami, mileneckými aférami a životními osudy, které se zkrátka jen tak neslyší. Suverénní a osobitý styl podání si mě získal a kniha byla velmi příjemným překvapením. Občas jsem kroutil nevěřícně hlavou

Chesterton
Chesterton
16.10.2018 3 z 5

/audiokniha/
Skutečně velice nestandartní a skutečně osobnost je tento muž. Viděla jsem i film, kde Jana Němce hraje nestandartní osobnost Karel Roden a k obojímu mám přístup kritický i plný respektu. Také audiokniha, v podání Karla Rodena je svébytná. Doba byla komplikovaná a vytvarovala různé osobnosti :o)
Určitě bych se neodvážila označit Jana Němce za namachrovaného mača:( protože jsem nikdy nechodila v jeho botách. Ale ani se ho nezastávám.
Určitě stojí za přečtení pro další střípek do mozaiky totality!!
3/4


cori
cori
23.07.2018 3 z 5

Autor popisuje, jak si dovedl užívat života a žít jako bohém bojující proti konvencím. Působil na mě dojmem namachrovaného mača, který se řídí heslem: jsem režisér, umělec, tak si můžu dělat, co chci, a všichni se mi klaňte. Konečně jsem se také dozvěděla, jak to bylo se střelbou do oken jeho tehdejší manželky Marty Kubišové. Házet kamínky do okna, aby si ho všimla, mu přišlo fádní, proto do okna střílel.

antonio22
antonio22
07.05.2016 4 z 5

Příjemné čtení. Místy opravdu vtipné. Místy vychloubačné..ale příjemné čtení na dovču:-)

Jackjelly
Jackjelly
18.02.2012 4 z 5

Čtivě napsané povídky ze zákulisí českého filmu šedesátých let i dob režisérovy pobytu v USA. Mírně skandální historky se čtou snadno a místy docela pobaví, i když některé zmiňované asi úplně nepotěší. Za přečtení rozhodně stojí.

Autorovy knížky

Jan Němec
česká, 1936 - 2016
2011  77%Nepodávej ruku číšníkovi

Kniha Nepodávej ruku číšníkovi je v

Právě čtených1x
Přečtených36x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených2x
Knihotéce10x
Chystám se číst8x
Chci si koupit1x