Neplechy čerta Zbrklíka

Neplechy čerta Zbrklíka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436748/bmid_neplechy-certa-zbrklika-CC6-436748.jpg 5 54 23

Čert Zbrklík série

V pekle se jednoho dne narodí čertík s nebesky modrýma očima, který dostane jméno Zbrklík. Kvůli jeho zbrklosti ho potkává jeden malér za druhým. Nedopatřením vytopí peklo, málem nechá shořet pekelné listiny. Nakonec Luciferovi dojde trpělivost a vyšle Zbrklíka do světa lidí, aby se své zbrklosti zbavil. Povede se mu to?

maminkoutek
02.06.2020

Knížka je vhodná zejména pro předškolní a školní děti, ale u nás zaujala i tříletou. Přináší příběh o čertovi, který se kvůli své zbrklosti dostává do mnoha problémů a humorných situací. Vše je doplněno o nádherné ilustrace.

veronika0382
06.05.2020 5 z 5

Veselý, krásný a skvěle zpracovaný příběh děti nejen pobaví, ale také nenápadným způsobem poučí. Kniha je rozdělená na spousty kratších kapitol, které se velmi dobře čtou a jsou opět doplněné nádhernými ilustracemi od Marie Koželuhové. I díky nim musí kniha zaujmout každé dítko (a nejen je, že ano) na první pohled, jsou prostě dokonalé! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

DariDerek
23.04.2020 5 z 5

Když se toulám po knihkupectvích a koukám se na dětské knihy, vždy se nejdříve podívám na přebal, abych zjistila, jestli mne upoutají ilustrace a když jo, poté nahlédnu dovnitř – na písmo, kolik tam je ilustrací a o čem kniha je.
Kdybych se měla v knihkupectví toulat teď – samozřejmě pod podmínkou, kdyby byla otevřená, tak Neplechy čerta Zbrklíka koupím už jen kvůli titulní stránky, bez toho, abych zkontrolovala písmo nebo o čem pohádka je. Protože hned první obrázek se mi líbí tak, že si říkám, už jen kvůli ilustracím to bude skvělá pohádka pro mého syna. ????
Čert Zbrklík je malý klučina, jehož maminka Rozumbrada je hlavní šéfovou pekelné listiny. A to skýtá nejeden problém, protože Zbrklík je nejen velmi akční dítě – ehm, tedy čert, ale také zvídavý, toužící všem pomoct, ale hlavně zbrklý a do všeho jde po hlavě, aniž by přemýšlel nad následky.
Děti se s jeho „uměním“ zbrklosti seznámí hned na začátku, kdy se v pekelné listovně dostane ke kouzlu světla, a tím začnou jeho eskapády. Jednou se v pekle objeví voda – no fuj!, podruhé málem kvůli něj lehne celé peklo popelem a tak bych mohla pokračovat…

Jenže jednoho dne, kdy se sám Lucifer rozhodne, že je potřeba přivézt do pekla nějakého hříšníka, se musí vypravit ještě s dalšími čerty do světa lidí, nejen, aby se něčemu přiučil, ale také aby se zbavil své zbrklosti.
Na zemi to ovšem není žádný med, opět se stává spousta „nepříjemností“, ale Zbrklík začíná chápat, co je a není důležité. Jak všechno dopadne, zda se Zbrklík zbaví své zbrklosti, zda do pekla přivedou smrtelníka a co všechno je potká na zemi, to se dozvíte, až si přečtete pohádkovou knihu Neplechy čerta Zbrklíka. Více v recenzi v záložkách - Daramegan

Kniha Neplechy čerta Zbrklíka je v