Neplakej

Neplakej obálka knihy
Mé hodnocení:

Mladá žena jménem Esther Vaughan zmizí beze stopy ze svého bytu v centru Chicaga. Mezi jejími věcmi je nalezen strašidelný dopis adresovaný „Mým nejdražším“. Její přítelkyně l a spolubydlící Quinn Collins si myslela , že Esther dobře zná, ale nyní o tom začíná pochybovat, a ptá se, kde může Esther být. Mezitím, v malém přístavním michiganském městečku asi hodinu od Chicaga, se v tiché kavárně objeví neznámá žena. Pracuje zde osmnáctiletý Alex Gallo jako umývač nádobí. Okamžitě ho upoutá dívčin půvab a krása, ale to, co začíná jako nevinná zamilovanost, rychle přerůstá v něco zlověstného a tejemného. Quinn hledá odpovědi o Esther a Alex je podléhá kouzlu cizinky – mistr napětí Mary Kubica bere čtenáře na vzrušující jízdu plnou zvratů, která vycholí ohromujícím závěrem, a ukazuje, že nezáleží na tom, jak rychle a daleko utečeme – minulost nás nakonec vždycky dožene....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337717/neplakej-Tn5-337717.jpg 3.494
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Omega

Don´t You Cry, 2016

Kniha Neplakej

koolsavage

Příběh se vypráví pomalu a pozvolna, občas uhne úplně jinam popisováním věcí, na kterých až tak nezáleží. Vše se rozjede a v podstatě vygraduje na posledních 50 stranách, docela pěkná pointa, na druhou stranu asi dost přitažená za vlasy. Takže za mě asi slabší průměr, kniha mě nenudila, ale ani mě nenadchla tak, že bych ji někomu chtěla doporučit.

Ewishekk
26.08.2020

Hodně roztahané úseky, kniha mohla být klidně poloviční a nic by se nestalo. První polovina knihy spíše slabší, přičemž dávám bodík za střídavé vyprávění rozdílných příběhů dvou osob, jejichž linky se na konci krásně protnou. Autorka mohla celou zápletku ještě více propracovat.

vojteska70
28.07.2020

Nakonec se mi to začalo líbit. Ale po první polovině jsem myslela, že ji nedočtu.

Julinka679
16.07.2020

Moje první kniha od autorky a i přes ne příliš pozitivní ohlasy jsem z ní nadšená!
Jedná se o psychologický thriller, ve kterém autorka postupně buduje atmosféru, udržuje napětí a na konci jen tyto pocity nechá vygradovat tak, že to nebudete čekat.
Mně se knížka trefila do vkusu, dávám tedy 4* a těším se na další knihy této autorky! :-)

janina66
23.06.2020

Skoro 2/3 knihy málo děje. Utahané, zdlouhavé. Teprve v závěru se děj rozjíždí do nečekaného konce. Asi nejslabší kniha autorky.

verca0794
02.06.2020

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji za dva dny. Je to takový klidný, ale poutavý a napínavý psychologický thriller s nečekaným koncem. Líbilo se mi i střídání pohledu dvou hlavních postav a postupné prolínání příběhu. Tahle kniha byla od autorky mou první a jestli jsou ostatní lepší, jak píšou ostatní v komentářích, tak to jsem dost zvědavá, čím mě ještě autorka překvapí.

Twinny
25.04.2020

Nebyla to ani nuda, ale ani nic, co bych nemohla odložit. Vlastně to bylo takové vlažné. Nic moc napětí, žádné zběsilé bušení srdce. Na druhou stranu mě to doopravdy zajímalo. Cca posledních 50 stran mě opravdu chytlo.
Nevím, jestli postavy nebyly dobře propracované, ale nedokázala jsem si nikoho oblíbit, o někoho se bát. Když byl konec, tak jsem si řekla jen hm. Quinn mi občas přišla blbá.
Příběh byl celkem promyšlený a nepodařilo se mi ho úplně poskládat dohromady. Něco málo jsem tušila, ale celkový obraz mě překvapil.

evik_svistik
06.03.2020

Začátek byl poněkud pomalejší, nebylo to takové to, že vás to chytne od první stránky a nepustí. Konec byl už lepší a nečekanější, celkově hodnotím knihu jako povedenou, ale plný počet hvězdiček dát nemůžu.