Neplakej

Neplakej https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337717/bmid_neplakej-Tn5-337717.jpg 3 125 47

Mladá žena jménem Esther Vaughan zmizí beze stopy ze svého bytu v centru Chicaga. Mezi jejími věcmi je nalezen strašidelný dopis adresovaný „Mým nejdražším“. Její přítelkyně l a spolubydlící Quinn Collins si myslela , že Esther dobře zná, ale nyní o tom začíná pochybovat, a ptá se, kde může Esther být. Mezitím, v malém přístavním michiganském městečku asi hodinu od Chicaga, se v tiché kavárně objeví neznámá žena. Pracuje zde osmnáctiletý Alex Gallo jako umývač nádobí. Okamžitě ho upoutá dívčin půvab a krása, ale to, co začíná jako nevinná zamilovanost, rychle přerůstá v něco zlověstného a tejemného. Quinn hledá odpovědi o Esther a Alex je podléhá kouzlu cizinky – mistr napětí Mary Kubica bere čtenáře na vzrušující jízdu plnou zvratů, která vycholí ohromujícím závěrem, a ukazuje, že nezáleží na tom, jak rychle a daleko utečeme – minulost nás nakonec vždycky dožene.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Omega

Don't You Cry , 2016

Pavlína2019
23.12.2022 5 z 5

Z mého pohledu:
nemohu pochopit, jak může někdo o této knize napsat něco negativního.

Naprosto mě chytla, je skvělá, jako všechny od této autorky.
Nemohla jsem se odtrhnout.
Spíš vyprávění, málo přímých řečí, což je bezva.
Střídání vypravěčů, super.
Napínavé, tajemné, zajímavé, nápadité, jenže i dojemné a smutné.

Bavilo mě právě číst o těch pocitech, právě ten způsob vyprávění, kde se občas slova opakovala pro zdůraznění - což někdo vytýká...
Je to prostě zase něco jiného, než jsem četla dříve.
Smutné, ale hezké čtení.

Pokud chce někdo napětí a krev, napadá mě třeba Masterton!

Jak říkám - z mého pohledu, chápu, že každý má právo na svůj názor, jako třeba pár geniálních čtenářů, kteří prý věděli dávno, jak to bylo...

Ale já jsem naprosto nadšená, nenechte se odradit - a určitě doporučuji!

Lexie321
17.04.2022 3 z 5

Aj keď s ľútosťou, nakoľko autorkine predchádzajúce knihy mi veľmi sadli a mám rada jej štýl písania, tu musím súhlasiť s väčšinou a povedať, že toto je asi najslabšia kniha od Mary Kubica. Viem aj presne, čo mne osobne vadilo. Malo dialógov. Hlavne na začiatku to cele bolo také spomalené ba až ako umelecký opis a nie dej. V iných knihách od autorky boli nejaké kapitoly, živé, akčné, mali nejake dianie (dialógy, udalosti) a potom tie, čo boli skôr pomale a opisne ale nevadilo to keďže sa striedali. Tu to tak nebolo. Veľmi to uškodilo mojej pozornosť a len som takmer nevnímajúc otáčala strany dúfajúc, že natrafim na viac akcie. Konečne sa to rozbehlo niekde od polovice možno až trocha neskôr. Je to škoda lebo vysvetlenie (záver) bolo super a celkovo dej mal potenciál. Dobre Dievča, Než ZhasnúSvetlá aj Neznáma Žena boli všetky úžasné a take živé hned od začiatku čitateľa uchopili a nepustili až do konca, ale táto ma naozaj sklamala. Určite by som od autorky túto neodporúčila.

Veronika1102
12.04.2022 3 z 5

Velmi nerada dávám knihám hodnocení pod tři, protože přece jen s tím měl autor práci a vložil do ní nějaké své úsilí. Ale v knize se prvních asi 150 stran nic nestalo, na sedmé straně zmizela Ester a na 150 jsme se pomalu nedozvěděli nic nového. Kapitoly psané z pohledu Alexe byly ještě horší tam se nestalo nic tak do strany 230. Konec jsem trošku předvídala, dokázala jsem to zhruba odhadnut, ale byl jediný, který mě z knihy opravdu nadchnul.

elena2054
28.06.2021 2 z 5

Ne, ne a ještě jednou ne.
Tento styl psaní mi nejen nevyhovuje, nýbrž doslova mě irituje.
Přímá věta, dotaz, o třech slovech, a pak vypisování pocitů a vzpomínek, do níž se noříme hloubš a hloubš na dalších x stránkách, než se dozvíme odpověď, rovněž o třech slovech.
Neustále opakování, nejlépe alespoň 3x, jako by byl čtenář imbecil. Nebo si snad autorka myslí, že takto vybuduje napětí? U mě určitě ne, u mě tím léčila insomnii.
Celý příběh by se čtivě vešel do 150 stránek a pro mě by pomohlo, kdyby nebyl psán z pohledu osob.
Díkybohu, že je na konci úryvek z jiné autorčiny knihy, který je rovněž psán tím stejným způsobem, takže vím určitě, že žádnou další její knihu si už nekoupím.
Hvězda za to, že se mi podařila i přes to věčné spaní dočíst a druhá za to, že mi doplnila prázdné místo v knihovně.

jprst
04.06.2021 1 z 5

Názorný příklad nudné a zbytečné knihy, dávka zbytečných popisů a odboček, které spíše vedou k podezření, že autorčina odměna se odvíjela od počtu řádků či stránek. Děj se občas téměř vytrácí, příběh ztrácí tempo a jeho jedinou výraznou výhodou je skutečnost, že vás několik stránek celkem spolehlivě uspí.

iva.gracova
26.05.2021 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha. Znáte ten pocit, když čtete knihu a říkáte si: "Jako dobrý, sice je to trochu průhledné, ale zase já už mám něco načteno... Takže každý to asi nerozlouskne tak brzy, že..." no a blíží se konec a BUM... ne že je to jinak, je to úplně jinak, ale strhující závěr! Za mě velké překvapení od knihy, od které jsem neočekávala příliš. 6 hvězd

micha-ella
07.05.2021

Příšerný přítomný čas! Ani mě nenapadne to číst, stačilo prvních pět stránek. Proč tohle autoři nebo překladatelé dělají?

koolsavage
17.03.2021 3 z 5

Příběh se vypráví pomalu a pozvolna, občas uhne úplně jinam popisováním věcí, na kterých až tak nezáleží. Vše se rozjede a v podstatě vygraduje na posledních 50 stranách, docela pěkná pointa, na druhou stranu asi dost přitažená za vlasy. Takže za mě asi slabší průměr, kniha mě nenudila, ale ani mě nenadchla tak, že bych ji někomu chtěla doporučit.

Ewishekk
26.08.2020 2 z 5

Hodně roztahané úseky, kniha mohla být klidně poloviční a nic by se nestalo. První polovina knihy spíše slabší, přičemž dávám bodík za střídavé vyprávění rozdílných příběhů dvou osob, jejichž linky se na konci krásně protnou. Autorka mohla celou zápletku ještě více propracovat.

vojteska70
28.07.2020 3 z 5

Nakonec se mi to začalo líbit. Ale po první polovině jsem myslela, že ji nedočtu.

Julinka679
16.07.2020 4 z 5

Moje první kniha od autorky a i přes ne příliš pozitivní ohlasy jsem z ní nadšená!
Jedná se o psychologický thriller, ve kterém autorka postupně buduje atmosféru, udržuje napětí a na konci jen tyto pocity nechá vygradovat tak, že to nebudete čekat.
Mně se knížka trefila do vkusu, dávám tedy 4* a těším se na další knihy této autorky! :-)

janina66
23.06.2020 3 z 5

Skoro 2/3 knihy málo děje. Utahané, zdlouhavé. Teprve v závěru se děj rozjíždí do nečekaného konce. Asi nejslabší kniha autorky.

verca0794
02.06.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji za dva dny. Je to takový klidný, ale poutavý a napínavý psychologický thriller s nečekaným koncem. Líbilo se mi i střídání pohledu dvou hlavních postav a postupné prolínání příběhu. Tahle kniha byla od autorky mou první a jestli jsou ostatní lepší, jak píšou ostatní v komentářích, tak to jsem dost zvědavá, čím mě ještě autorka překvapí.

Twinny
25.04.2020 3 z 5

Nebyla to ani nuda, ale ani nic, co bych nemohla odložit. Vlastně to bylo takové vlažné. Nic moc napětí, žádné zběsilé bušení srdce. Na druhou stranu mě to doopravdy zajímalo. Cca posledních 50 stran mě opravdu chytlo.
Nevím, jestli postavy nebyly dobře propracované, ale nedokázala jsem si nikoho oblíbit, o někoho se bát. Když byl konec, tak jsem si řekla jen hm. Quinn mi občas přišla blbá.
Příběh byl celkem promyšlený a nepodařilo se mi ho úplně poskládat dohromady. Něco málo jsem tušila, ale celkový obraz mě překvapil.

evik_svistik
06.03.2020 4 z 5

Začátek byl poněkud pomalejší, nebylo to takové to, že vás to chytne od první stránky a nepustí. Konec byl už lepší a nečekanější, celkově hodnotím knihu jako povedenou, ale plný počet hvězdiček dát nemůžu.

knihomolka999
28.01.2020 3 z 5

Kniha mě příliš nenadchla, měla jsem větší očekávání.

mirkoczentovic
04.01.2020 2 z 5

Autorka sa zrejme o čo najrealistickejšiu zápletku snažila tak urputune, až mi to prišlo absolútne nereálne.

Prekážalo mi to, čo už viacerí zmienili - časté opakovanie toho, čo už bolo vypovedané a tláchanie + niekoľko logických dier.

marci137
05.12.2019 3 z 5

Opět jedna s nečekaným koncem. Tyto knihy miluji ze všech nejvíc a tento konec jsem opravdu nečekala. Přemýšlela jsem u knihy, převracela situace, jména... Chtěla jsem přijít na to, o co tam jde. Ale nepovedlo se mi to.
Ovšem u této knihy platí, že stačilo jednou přečíst :) I když nervy byly až do poslední chvíle!

monci6485
21.06.2019 5 z 5

Mě kniha nenudila ani chvíli. Přesně takové příběhy mám ráda, jen toho kluka mi bylo líto..

petrpospa
23.04.2019 1 z 5

Nuda, nuda, nuda... Nejvíc mě bavily a nejlépe se četly názvy kapitol... Minimum děje se ztrácí mezi zbytečnými popisy, kterými se autorka snaží splnit možná své předsevzetí, možná podmínku vydavatele, možná sázku s kámoškami z poslední pařby v shopping city, napsat 300 stran textu. A to se jí podařilo přesně!

spolubydlící thrillery pro ženy

Mary Kubica