Neplakej

Neplakej https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337717/bmid_neplakej-Tn5-337717.jpg 3 125 47

Mladá žena jménem Esther Vaughan zmizí beze stopy ze svého bytu v centru Chicaga. Mezi jejími věcmi je nalezen strašidelný dopis adresovaný „Mým nejdražším“. Její přítelkyně l a spolubydlící Quinn Collins si myslela , že Esther dobře zná, ale nyní o tom začíná pochybovat, a ptá se, kde může Esther být. Mezitím, v malém přístavním michiganském městečku asi hodinu od Chicaga, se v tiché kavárně objeví neznámá žena. Pracuje zde osmnáctiletý Alex Gallo jako umývač nádobí. Okamžitě ho upoutá dívčin půvab a krása, ale to, co začíná jako nevinná zamilovanost, rychle přerůstá v něco zlověstného a tejemného. Quinn hledá odpovědi o Esther a Alex je podléhá kouzlu cizinky – mistr napětí Mary Kubica bere čtenáře na vzrušující jízdu plnou zvratů, která vycholí ohromujícím závěrem, a ukazuje, že nezáleží na tom, jak rychle a daleko utečeme – minulost nás nakonec vždycky dožene.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Omega

Don't You Cry , 2016

Naďulka
26.04.2018 3 z 5

Pěkná četba.

evasamankova
07.04.2018 5 z 5

Velice čtivý thriller s dusnou atmosférou, promyšlenou zápletkou a důrazem na detail.

Veve721
24.03.2018 4 z 5

Užívala jsem si každé slovo - to je také dalším velkým plusem této knihy, autorka má úžasný sloh. Její popisy mě ani na vteřinku nenudily a líbilo se mi, jak si hraje se slovíčky. Stejně skvěle jsou zpracovány i charaktery hlavních postav. Nejdokonalejší na nich je to, jak jsou nedokonalé. Quinn je hloupá a bojázlivá, Alex je až přehnaně dobrosrdečný a hodný. Oba si mě dokázali získat a já jim držela palečky.

Abych to shrnula: "Neplakej" je skvělé dílko jak po stránce slohové, tak po stránce obsahové. Realistické postavy, napětí, mrazivá atmosféra a naprosto odzbrojující závěr, který vás položí na lopatky. Za sebe rozhodně doporučuju dát jí šanci! ;)

zuzana2599
18.03.2018 4 z 5

Neplakej je dobrý thriller, ale Andílek od této autorky se mi líbil víc. Ze začátku mi chvíli trvalo než jsem se začetla, pak se tempo začalo zvyšovat a čtení jsem si pak víc užívala .... No styl psaní mi přišel trochu těžkopádný a náročnější, také jsem postrádala v textu více přímé řeči, která děj oživuje a posouvá dál. Střídání vypravěčů se mi zamlouvalo, stejně tak celkový motiv či rozuzlení.
Občas se stane, že staré viny a křivdy vyplují na povrch, aby vykonaly svoji spravedlnost !!

Dresia
08.03.2018 4 z 5

Rádoby Zmizelá, ale kdepak. Přesto nadprůměrně dobrá četba.

Janaves
04.03.2018 3 z 5

Včera večer jsem knihu dočetla. Líbila se mi, v závěru opravdu napínavá. Bylo mi líto Alexe...

evonra
04.03.2018 4 z 5

V první polovině knihy se nic moc neděje, na můj vkus se i dost táhla. Domněnky, kam a proč Esther zmizela, přímá řeč téměř nulová. V druhé části už nás autorka nepustí. Přemýšlíte, jak si tu skládačku správně doplnit, těch otázek je zde opravdu dost. Rozuzlení jsem sice vytušila, ale i tak mě závěr vůbec nezklamal.
Z autorčiny prvotiny (Hodná holka) jsem byla nadšená, asi proto dávám této knize 4*.

spolubydlící thrillery pro ženy

Mary Kubica