Neohrožená

Neohrožená https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15723/neohrozena-15723.jpg 4 75 10

Neohrožená série

Sedmnáctiletá studentka Gaia má jméno jako bohyně a má také nadlidské schopnosti, i když o nich ví pouze ona - narodila se „bez genu strachu", takže nejenom že se ničeho nebojí, ale současně má i v normálních situacích tolik síly a zručnosti a vytrvalosti, jako jiní lidé mají jen v adrenalinových (stresových) situacích. Vzhledem k tomu, že tahle „Superdívka" žije v současném New Yorku a ve čtvrti plné násilí, obě vlastnosti bohatě využívá. Gaia bydlí u George, tatínkova dávného kamaráda, a Elly, jeho manželky. Na tatínka se zlobí, protože před pěti lety, po maminčině tragické smrti, se vypařil, a od té doby se jí slůvkem neozval. Gaia ho považuje za zrádce, netuší, že pracuje na tajném úkolu pro CIA a k dceři se nesmí přiblížit, především kvůli jejímu vlastnímu bezpečí. Ed je Gaiin jediný kamarád. Také je upoutaný na invalidní vozík, je do ní tajně zamilovaný a občas jí jde na nervy. A Gaia je zamilovaná do Sama, který chodí s Heather. Z žárlivosti Gaia neupozorní Heather, že v parku řádí násilník, a když Heather skončí s bodným poraněním v nemocnici, Gaia se cítí provinile. Rozhodne se násilníka sama dopadnout a vlastnoručně potrestat. Ale nějak se k tomu přimotá i Sam a všechno je složitější, než vypadalo původně. Ostatně, ani George a Ella nejsou tím, na co vypadají...... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Fearless , 1999

mia.com
10.04.2024 5 z 5

Jako náctiletá jsem tuhle sérii naprosto žrala a prožívala.

LilianaFalcon
11.02.2018 4 z 5

Nebylo to spatne, ale kdyz jsem si precetla, o cem bude zbytek serie, nejak nemam motivaci pokracovat.
Oznacila bych to za takovou prvni vlastovku ve stylu Me jmeno je nikdo.
I kdyz hrdinka, ktera se neboji??? Spis neumela svuj strach pojmenovat...

Nunee
15.05.2015 4 z 5

Co na to říct.... Taková trochu Nikita pro mladé :-)

Pedruska01
19.08.2014 3 z 5

Není to tak dlouho, co jsem knihu četla, ale už si jí vůbec nevybavuju. Škoda. Ale nebyla špatná. Rozhodně si přečtu další díly.

jarkamet
21.06.2014 2 z 5

Taková blbinka bez nápadu a děje. Dost těžkopádný styl psaní.

Venezia
11.07.2013 4 z 5

Ďalšia séria, ale nie je tých dielov priveľa? Škoda, že autorka nenapísala jeden poriadny tučný román, lebo Gaia je sympoška. Konečne majú aj dievčence zástupcu medzi superhrdinmi.

deedulka
20.05.2013 4 z 5

Pěkně se to četlo, jen to bylo docela krátké. Sice má kniha 176 stran, ale všude jsou nepopsané strany mezi kapitolami a nebo jen jedna věta na jedné straně, takže to pak dá tak 120 stran nabitého textem. Když se musel pokácet strom, tak ať to za to aspoň stojí. :) Spojila bych třeba 2 nebo 3 díly, aby z toho byla jedna pěkná pořádná kniha. :) Jinak co se týká příběhu, líbil se mi námět i příběh hlavní hrdinky, která se potlouká parkem a mydlí gangstery. :) Určitě si přečtu další díly, ale tentokrát snad více najednou. :)

Madde
09.12.2012 5 z 5

Skvělá knižní série!

netty.vanity
21.10.2011 4 z 5

Miluji originální příběhy a ten Gaiin bezpochyby originálním je. Dívka pojmenovaní po bohyni má narozdíl od svých vrstevníků jednu takovou vlastnost- tedy spíš nemá. Nezná strach. A to v žádném měřítku. To jí samozřejmě přinese různé vyhrocené a zajímavé situace, které si určitě stojí za to přečíst.. Je to psáno velice jednoduchou avšak čtivou formou, i když mi to po letech připadá trochu přitažené za vlasy, kdysi jsem tu sérii přelouskla jedním dechem.

Megii
16.10.2011 5 z 5

Dobrá kniha, která mi i párkrát vyrazila dech. Je první ze série, takže děj bude jěště postupně gradovat a připraví mi určitě mnoho nemalých překvapení. :)

americká literatura

Francine Pascal