Neohlížej se, miláčku

Neohlížej se, miláčku https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28614/mid_neohlizej-se-milacku-ZkL-28614.jpg 4 89 16

Výbor z novel a povídek známé anglické autorky zahrnuje převážně příběhy s tajemstvím a prvky hororu. Velmi dobře napsané i přeložené, napínavé a současně přiměřeně psychologizující. Pozoruhodná je zejména novela Křížová cesta, která s ironickým nadhledem líčí jeden den pobytu skupiny turistů z anglického venkova v Jeruzalémě, jejich diamentrálně odlišné pocity i zájmy. Zajímavý je i sugestivní popis Svatého města.... celý text

Literatura světová , Horory , Povídky

Vydáno: , Dialog

Don't Look Now and Other Stories , 1971

baji42
20.10.2023 5 z 5

Vynikající povídky plné tajemna. Přestože uplynulo mnoho let od doby, kdy byly napsány, stále stojí za přečtení.

Calinda
18.08.2023 5 z 5

Na povídky moc nejsem, ale z této knihy jsem nadšená. Všechny povídky jsou zajímavé, temné, ponuré, zlověstné, a to mě baví. Nejvíc mě zaujaly povídky Neohlížej se, miláčku (napínavá, děsivá), Nejpozději do půlnoci (i přes podivný konec byla výborná, opět nechybělo napětí a dokázala mě "přenést" do Řecka) a Křížová cesta (výborně vykreslené jednotlivé postavy a prostředí). Ale i ty ostatní jsou velice dobré. Doporučuji všem, kdo mají rádi napětí a pocit mrazení v zádech, ale zároveň i kvalitní styl psaní.

BaPe895
29.04.2023 5 z 5

I když jde o poměrně letité povídky,mají stálou kvalitu a nechybí v nich tajemno a napětí.

IreneP
05.01.2022 4 z 5

Čtu tyto povídky znova po letech a pořád se mi líbí. Za nejlepší považuji hned první, tajemnou a mírně duchařskou povídku z Benátek NEOHLÍŽEJ SE, MILÁČKU. Také mám ráda NA HRANICI z Irska, kde dívka po smrti otce vyhledá jeho nejlepšího přítele z mládí, který se s nimi delší čas nestýkal, a zjistí nečekané věci. Skvěle jsou vykreslené charaktery různých Angličanů při návštěvě svatých míst v Jeruzalémě v povídce KŘÍŽOVÁ CESTA. Povídky moc nemusím, ale ty od Du Maurier tvoří výjimku. Navíc je každá úplně jiná. Autorka měla neuvěřitelný záměr od historických témat přes současnost až do budoucnosti.

Lenka.Vílka
19.09.2021 4 z 5

Kniha obsahuje pět povídek (Křížová cesta, Nejpozději do půlnoci, Případ na hranici, Šestá síla a Neohlížej se, miláčku). Dvě z nich jsem jsem už četla (Neohlížej se, miláčku pod názvem Teď se nedívej a Nejpozději do půlnoci pod názvem Nechoďte po půlnoci ve sbírce Ptáci a jiné povídky). Takže dnes takové rychlejší čtení :D

Ale řekla bych, že na každé z povídek něco bylo, co je magicky přitažlivé. Stejně jako na jejích všech povídkách, byť ne všechny mi sednou námětem na 100%.

Něco k povídkám u povídek  ;)

laura
20.10.2020 1 z 5

Zklamání. Po nadšení z předchozích knih jsem se vrhla na tuto - a myslím, že jsem to ani nedočetla. Nezaujalo mě to, nudilo mě to. Možná nebyl ten správný čas, možná jsem měla příliš velká očekávání. A možná příště budu hodnotit jinak. Zatím ale ne.

Povídky zkrátka nejsou moje parketa.

Ava365
23.08.2020 5 z 5

Skvělé povídky této výjimečně autorky.

mata57
10.11.2019 5 z 5

Pohodové čtení od mimořádně schopné autorky jenž se zařadila do světové klasiky. Zvlášť povídka "Křížová cesta" je nadčasová. Povídka "Neohlížej se, miláčku" má v současnosti, dle mého názoru, už trochu "vyčpělé" rozuzlení, ale děj je napínán dokonale.

verense
13.07.2019 3 z 5

5 povídek, některé zaujmou více, některé méně. Všechny ale mají jedno společné - vždy jde o cestu, která dopadne dočista jinak, než si dotyčný kdy uměl představit. Pro mne (v porovnání s jinými díly autorky) někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami, už jsem od Daphne četla poutavější knihy.

madem
18.03.2019 3 z 5

Pět povídek, které vydají zajímavě, ale ne všem vydrží správné tempo až do konce.
Neohlížej se, miláčku - aneb jak nemá skončit výlet do Itálie.
Nejpozději do půlnoci - dovolená tentokrát v Řecku. Čekala jsem zajímavější konec.
Případ na hranici - tak nějak po pár stránkách jsem zjistila, že vím, jak to skončí.
Křížová cesta - upocený výlet do Jeruzaléma, který se ne všem vyvedl.
Šestá síla - povídka, při které mě opravdu mrazilo.

pingu1
04.03.2019 4 z 5

Četla jsem je už kdysi dávno, ale byly pěkné :-)

NienorNíniel
22.02.2019 4 z 5

Některé povídky mne zklamaly, jiné naprosto nadchly. Nejvíc se mi asi líbila Neohlížej se, miláčku a Šestá síla. Křížová cesta ale také měla své kouzlo.

čef
26.12.2018 5 z 5

Čtyři delší povídky, až na jednu mysteriozní, ale všechny výborně vystavěné s tajemstvím, které nemusí a ani v reálném životě není vždy prozrazeno. Autorka alespoň mně znovu dokázala jaký je výborný vypravěč příběhů, které zcela zaujmou jak prostředím, tak hlubokou myšlenkou. Prostě génius, s jehož dílem můžete alespoň na chvilku žít jiné životy.

iz67
22.07.2018 3 z 5

Povídky mají vždy v první části dobrou atmosféru a čte se to dobře. Konce však pro mě většinou nefungují!

greetchen
03.01.2017 3 z 5

Příjemné a napínavé čtení v oddechovějším duchu.

Kopretina
27.01.2016 4 z 5

Kniha mě mile překvapila, příběhy měly spád a napínavost. Určitě se k autorce vrátím.