Neohlížej se

Neohlížej se https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291669/mid_neohlizej-se-tmK-291669.jpg 4 471 106

Samanta je ve vlastním životě cizinkou. Až do té noci, kdy se svou nejlepší kamarádkou Cassie zmizela, o ní všichni říkali, že má všechno – bohatství, popularitu i přítele jako ze snů. Samantu sice naleznou, na nic si však nepamatuje. Neví, kdo je, ani co se té osudné noci událo. Zatímco se snaží pospojovat úlomky své minulosti dohromady, uvědomuje si, že o takový život, jaký dřív vedla, nestojí. Stará Sammy byla totiž docela zlá holka a je zřejmé, že s Cassie ji pojilo spíš nepřátelství. Samanta si je jistá, že ztráta paměti je pro ni jako výhra v loterii. Dostala druhou šanci, aby mohla být lepší dcerou, sestrou a přítelkyní. Bláznivě se zamiluje do Carsona Ortize, kluka, kterému na ní vždy záleželo a k němuž se ta stará Sammy nechovala hezky. Cassie ovšem stále není k nalezení. Pravda o tom, co se jí té noci stalo, je však pohřbena nejen hluboko uvnitř Samantiny hlavy. Zná ji i někdo jiný, někdo, kdo se chce ujistit, že o ní dívka pomlčí navždy. Samanta chce pouze jediné – zjistit pravdu. Jestli se jí podaří oživit vzpomínky na osudnou noc, bude se moct konečně posunout dál. Ale co když na tom, aby si nevzpomněla, závisí její život?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , Baronet

Don't Look Back , 2014

denniys
29.12.2023 4 z 5

Jsem velmi mile překvapená..
Kniha se četla s nečekanou lehkostí, stránky mizely jedna za druhou a celou dobu jsem byla lehce napnutá, jak to tedy dopadne..
Jen musím podotknout, že " padoucha " jsem si tipla ( a uhodla ) už někdy za polovinou knihy, ale jeho motivy jsem tedy nečekala, měla jsem jinou teorii..
Příjemné čtení..

lusitta05
25.11.2023 4 z 5

Veru to bolo zaujímavé a napäté celú dobu, aj keď je to pre mladšie ročníky. Bolo to super.

jjitka
21.10.2023 5 z 5

Je to super, moc se mi to líbilo.

Pája699
12.10.2023 5 z 5

Pár knih jsem už od autorky četla, ale toto byla naprostá bomba.
Já osobně se od knihy nemohla odtrhnout dokud jsem neobrátila poslední list. Prostě mě ten příběh Samanty vzucnul a nepustil :-D

Přijít o paměť asi určitě není nic, co by jste dobrovolně chtěli, ale musím říct, že Samantě to jenom prospělo .-) dostalo se jí nehezkého zrcadla, jaký život před „nehodou“ vedla.....prostě nafrněná slepice, která ubližovala lidem a myslela si, že je něco víc.

Skutečného vraha jsem tak úplně neodhadla..na mušce jsem ho měla, to nééééé že ne......jako skoro všechny postavy v tom příběhu :-D Autorka umí dobře mást a klamat čtenáře.......jen jsem si tak pořád říkala, néééé ty to být nemůžeš a ono ejhle....v závěru to byl skutečně on .-)

Je to napínavý, čtivý příběh, který doporučuji!

Gracinka
01.10.2023 5 z 5

Kdyby to šlo, dám deset hvězdiček. Originální příběh. Napětí smíchané s romantikou? Bomba.

ovsemzectu
19.08.2023 5 z 5

Celou dobu mě čtení velice bavilo. Atmosférou mi to (v dobrém) připomínalo Seznam mrtvých, který jsem četla před rokem. Od jisté chvíle (a bohužel i po přečtení jednoho komentáře zde...) jsem měla tušení, kdo je ten dle anotace "někdo, kdo se chce ujistit, že Samanta o pravdě navždy pomlčí", ale i tak mě dokázala autorka držet celou dobu v napětí.

Doufám, že ještě budu mít možnost si od autorky podobnou knihu přečíst (nebo radši víc než jen jednu...)

Ještě jsem od autorky četla i Navždy a věčně, což má podle mě také svým způsobem podobnou atmosféru jako Neohlížej se a Seznam mrtvých.

Sammy.Boy
14.07.2023 5 z 5

První seznámení s autorkou a musím tedy říct, že mě velmi těšilo! Chytlavě napsané drama v teenage stylu. Nevěřil jsem, že by mě mohl závěr něčím překvapit, ale stalo se! Tohle číst ve věku hlavní protagonistky, tak jsem z toho na větvi ještě hodně dlouho. Moc se mi líbilo poselství knihy, že nikdy není pozdě změnit své chování k lepšímu a pamatovat na frázi "NEOHLÍŽEJ SE za minulostí, budoucnost máš před sebou!"

princesse
23.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Bavilo mě to od začátku do konce. Na nervy mi lezly Samantiny "kamarádky" a rozhodně mi byla ta "nová" Samanta sympatičtější. Moc dobře se to četlo, takřka samo a zápletka parádní. Otec na hlavu, do slova. Tohle je chování pro mě naprosto nepochopitelné. Carson skvělá postava klaďase. Jdu na Seznam mrtvých.

terikus
31.08.2022 5 z 5

Byla jsem napnutá celou dobu a když vyšla pravda najevo, tak jsem byla v šoku. Hodně velká parádička...

lenka7679
16.08.2022 4 z 5

Tyhle detektivní zápletky jdou Jennifer mnohem lépe, než romány. Příběh mě bavil, měl spád, byl čtivý a typovat pachatele mě bavilo. Zkrátka vyvedený příběh. Určitě doporučuji.

moma08
17.04.2022 5 z 5

To teda bylo něco, prostě WAU. Tenhle příběh mě pohltil od začátku až do konce.
I když jsem on nějaké doby tušila, kdo je vrah, tak byli chvilky, kdy jsem byla zmatená a říkala si, že asi ne, ale ono bum a jo.
Po dlouhé době kniha, které dávám 5 ⭐ a dala bych určitě více!!

Kristy.Seb
10.04.2022 4 z 5

Tak tohle se povedlo. Rozhodně to není kniha jen pro mladistvé.
Neumím si představit, že si najednou nebudu pamatovat posledních pár let... Vzpomínky, přátelé... Hned od 3. kapitoly jsem se sama začala bát co se Samantě zase vrátí za vzpomínku. Rozuzlení mě velmi, velmi překvapilo....
Velmi čtivý a napínavý příběh.

0197
10.04.2022 5 z 5

Od autorky mám rozečtenou sérii počkám na tebe, která se mi zatím hodně líbí. Kdysi jsem si koupila i tuto knihu a konečně se k ní dostala.

Příběh je vhodný i pro mladší čtenářky. Je to romantika s prvky napětí. Líbila se mi celá ta amnézie Samanty. Jak si postupně vzpomínala, ale stále ji něco unikalo a nemohla si vybavit to hlavní. Opět jsem měla podezření, kdo by za tím mohl být, ale stejně jsem byla zase vedle jak ta jedle :-). Ani mě to nepřekvapuje a to jsem si tentokrát byla jistá, že jsem na to kápla :-). Konec mě tedy příjemně překvapil.

Co působilo zajímavě, bylo, jak se Samanta po té nehodě změnila. Ze školní hvězdičky, která neměla špetku citu, na všechny byla zlá, povýšená a arogantní se najdou stala fajn holka, která si začíná všímat svého souseda a spolužáka. Mimochodem Carson byl skvělý, taky bych se zamilovala.

Napínavý, čtivý příběh, u kterého jsem otáčela jednu stránku za druhou. Nic co by mě vytáčelo či jinak narušovalo zážitek ze čtení.

TerezaMondeková
12.02.2022 3 z 5

Četla jsem knihu Seznam mrtvých a moc se mi líbila, tak jsem doufala, že tahle kniha bude stejně dobrá. Možná lepší, protože má dost vysoké hodnocení. Navíc mě zaujal nápad s tou amnézií. Myslím, že jsem knihu s tímhle nápadem ještě nečetla, takže jsem byla zvědavá, ale teď jsem trochu na rozpacích. Moc nevím, jak hodnotit.
Nepopírám, že je kniha psaná opět docela čtivě. Ale příběh bych popsala asi takhle... nezklamal, ale ani nenadchnul. Co se mi opravdu nelíbilo, že se něco stalo, ale pak se ukáže, že je to jinak, že se to takhle nestalo. Pro mě pak ten příběh opravdu ztrácel na důvěryhodnosti. Navíc pro mě byl konec knihy docela předvídatelný. Asi v polovině knihy jsem si tipla, kdo má všechno na svědomí a proč se to stalo a měla jsem pravdu, takže žádné překvapení nebo napětí, jak všechno dopadne se nekonalo.
Romantická linka v knize... tentokrát nic moc. Těšila jsem se, že ta láska, romantika bude zpestření příběhu, ale byla jsem docela zklamaná. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale v blízké době se k ní vracet nebudu.
Upřímně jsem hlavní hrdince nezáviděla. V takové pozici bych se ocitnout nechtěla. Nepoznat své přátelé, rodinu, kluka, nevzpomenout si ani na svoje jméno... Ale na druhou stranu je pravda, že to pro hlavní hrdinku bylo asi dobře. Měla druhou šanci, zažít znovu, lépe.

Evaho73
29.01.2022 4 z 5

Moje očakávania od tejto knihy neboli príliš vysoké, ale o to viac ma prekvapila svižným dejom, širokým spektrom rôznorodých postáv a slušným vystupňovaním napätia.
Amnézia je síce veľmi otrepanou témou, ale skoro vždy v čitateľovi dokáže vyvolať zvedavosť ako a prečo.
Samanta bola hlavná aktérka s amnéziou, a zároveň veľmi nedôveryhodná rozprávačka, ktorá u mňa vzbudzovala podozrenie skoro na každú z postáv.
Skutočného vraha som neupodozrievala ani náhodou, a preto bol pre mňa záver dosť šokujúci.

Ketfl
07.01.2022 4 z 5

Tohle bylo opravdu pěkně napínavé počteníčko. Jako ano, nejedná se o žádnou vrcholovou literaturu, ale jak jsem se pustila do čtení, tak jsem se vůbec nemohla odtrhnout. Člověk může jen žasnout nad tím, jak si s námi dokáže pohrávat vlastní hlava. Jelikož jsem knihu již v minulosti četla, tak jsem si v průběhu čtení vzpomněla, kdo byl nakonec vrahem, ale přiznám se, že ač to k tomu možná tak nějak směřovalo, nebylo to vždy úplně jednoznačné. A závěr byl proto více než překvapivý. Líbilo se mi to.

Hatshepsut
30.12.2021 5 z 5

Skvělý příběh! Napínavý dokonce knihy. Hlavní hrdinka se ztrátou paměti je vlastně sám o sobě čtivý námět a autorka opět nezklamala.

Raislin
21.11.2021 5 z 5

Tedy, páni! To je skvělá kniha. Tento příběh vás zaručeně pohltí a vtáhne tak, že se nemůžete odtrhnout od čtení dokud ho nedočtete. Napínavé do poslední stránky. To jsem nečekala a jsem překvapená a nadšená! Jednoznačně stojí za přečtení!

Jita160
05.11.2021 5 z 5

Chcete si přečíst něco, když vám není dobře a vše stojí za starou belu?Potom sáhněte po knížce Neohlížej se. No jo kdyby to tak jenom šlo, že???
Samanta, která ztratí paměť a zjišťuje o sobě jenom špatné věci.
Bývala bezcitnou zbohatlickou mrchou.Zlou dcerou,špatnou kamarádkou a provokativní přítelkyni.
Dostala druhou šanci na nový začátek ,začít dělat věci líp a chovat se k lidem slušně.
Napínavý,drsný a dojemný příběh s úžasnou zápletkou.
Bylo to jak puzzle, které do sebe skvělé zapadá...moc jsem si to užila.
Pro mě příjemná změna od erotických románu ,které upřednostňují.
Možná každý znás by někdy uvítal ztrátu paměti :-D:-D:-D
Rozhodně doporučuji!!!!

jitka_dankova
02.11.2021 5 z 5

Kniha byla plná napětí, to se musí nechat. Těžko se dá odložit z ruky, ani nepamatuji, kdy jsem četla něco tak chytlavého. Co mne však opravdu dostalo, byl výborný popis pocitů dívky, co má ztrátu paměti. Naprosto jsem věřila tomu, jak psala o svých pocitech. Všechno o čem přemýšlela, její chování, myslím, že to se autorce opravdu povedlo. Byl to ten hlavní impuls, proč jsem tak rychle četla dál - chtěla jsem vědět, kam se její osobnost posune a co o osobě zjistí. Dostala doslova druhou šanci na všechno, i na lásku. Když jsme u toho, romantická linka v knize je velmi hezky zpracovaná Lehce se zaškobrtne až ke konci, ale to se dá autorce odpustit. A ohledně pointy celé knihy, musím přiznat, že jsem, na rozdíl od jiných čtenářů, až do samotného konce opravdu neměla tušení, kdo to udělal. Myslím, že to bylo opravdu dobře napsané. I když už teď vím, jak to celé dopadne, myslím, že si ji přečtu ještě jednou, protože ten způsob odhalení jejích pocitů a hledání sebe sama byl opravdu parádní.