Neodchádzaj

Neodchádzaj https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85692/neodchadzaj-85692.jpg 4 85 36

Príbeh citlivej mladej ženy vyrastajúcej vo svete vlastných predstáv. Hoci Veronika zostáva po manželovej nevere a rozvode sama so synom, uvedomuje si, že človek sa nemá nikdy vzdávať a že je jeho povinnosťou bojovať o svoje šťastie. Veronika nemala v živote veľa šťastia. Vyrastala v rodine so zaneprázdneným otcom – chirurgom a matkou, ktorá sa videla len vo Veronikinej staršej sestre. Azda preto je ako mladá žena priveľmi citlivá a vnímavá. A predsa ju intuícia sklame v tom najkritickejšom období – keď si jej manžel v novom zamestnaní začne budovať vzťah, kvôli ktorému je ochotný obetovať rodinu. Len čo Veronika zostáva sama so synom, zisťuje, že rozvodom stratila nielen oporu a lásku, ale i ľudí, ktorí kedysi stáli pri nej. Medzi nimi aj najlepšiu priateľku, ktorej pohľad na životné hodnoty zmenili peniaze. Napriek tomu Veronika neskladá zbrane, lebo si dobre uvedomuje, že človek sa niekedy musí aj sám pričiniť o svoje šťastie. Nájde v sebe ešte dosť síl, aby si znovu vybojovala to, čo bolo kedysi najdôležitejšou súčasťou jej života?... celý text

simca9342
30.12.2023 4 z 5

Přečtená loni.
"Nemoc je úžasná. Je jistotou lásky."
Veronika neměla šťastné dětství. Pro mámu neznamená nic, chtěla kluka a místo něho má druhou dceru. Starší sestra Monika má nové oblečení, ve všem výhody a to hlavní: máminu pozornost. Když se za pár let vdá, vše ji vychází, má dvě dcery. Ale Veronika ani po svatbě v lásce ten čtyřlístek nenajde. Manžel ji opustí , zůstane sama s malým synem. Když ji později opustí přátelé, nevzdává se a o své štěstí bojuje.

veronika9761
26.11.2022 3 z 5

Prijemne nenarocne cteni pro zeny :) konec pomerne nemile prekvapil, ale to je hold zivot.

knihovniceS
01.11.2022 5 z 5

Neodcházej
Přečetla jsem příběh Veroniky, která neměla jednoduchý život. Chyběla jí mateřská láska, když se její matka nechtěla vyrovnat s tím, že místo syna, se narodila druhá dcera. Veronika toužila po lásce, vdala se, myslela si že je šťastná, má milujícího manžela, výborného synka (ten mě moc bavil svými hláškami ), ale jednoho dne .... Nebudu nic prozrazovat – přečtěte si pěkný příběh Veroniky a její rodiny. Doporučuji, dávám 5 hvězd.

Knihomolka506
20.05.2022 4 z 5

Příběh, ženy, která neměla šťastný život. Po bývalém manželovi jí toho hodně nezbylo a za to málo co má se rozhodne bojovat.

Ála1968
24.10.2021 3 z 5

Opět moc pěkný příběh,má sice paní spisovatelka lepší,ale za přečtení stojí.

Janča1532
28.07.2021 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla.Bavil mě malý Andrejek.Dopadlo to tak jak asi mělo,že Andrej uznal svoji chybu a přišel s prosíkem o odpuštění.Tak to bývá i v životě.

regulax
24.05.2021 5 z 5

Čtivá, i když k neuvěření :-) malý Andrej - Kvido byl skvělý!

Jidema
11.05.2020 4 z 5

Tento příběh se mi četl dobře.Akorad jsem čekala jinej konec.Ale je dobře,že se tak rozhodla.Kvuli malému Andrejkovi,kterej mě zaujal svými otázkami.Ten se mi líbil z celé knížky nejvíc.

vikaa
05.10.2019 4 z 5

Všimla jsem si, že když toho mám "naloženo" víc, než jindy, sahám čím dál častěji po knížkách, jejichž úkolem je odpoutat se od denních starostí. Tento příběh mně ale připomněl chvíle z mého života a tak jsem tentokrát osudy Veroniky vnímala více osobně a možná i díky tomu jsem si přála, aby se na konci knihy rozhodla jinak, než se rozhodla...

ritz
17.07.2019 3 z 5

Za mě moc "sladký" příběh z happy endem. Ale četlo se příjemně.

vojteska70
07.05.2019 2 z 5

Nepravděpodobný konec

helča5
03.03.2019 1 z 5

není to šálek mého čaje.

knihovnička007
09.12.2018 3 z 5

Knihy této autorky beru jako odpočinkové (prokládám s ní historické knihy) a tak k nim přistupuji. Kniha začíná, když po deseti letech Veronice její manžel Andrej sdělí, že se chce rozvést a odchází a jí se rozpadá svět. Veronika se snaží "přežít" a najít samu sebe.
Čekala jsem jiný konec, ale kniha se mi líbila. Autorka se dotkla mnoha problémů, od drog, problémů ve škole, po rozvod. Příjemná, odpočinková kniha na dlouhé zimní večery.

LeSk
28.10.2018

Přečteno za jeden den, nemohla jsem se odtrhnout od děje. Skvěle napsane, velmi zazivne. Doporučuji.

Šmoulinka1980
18.10.2018 3 z 5

Moje první kniha od této slovenské autorky. Vzdáleně mi podobnými příběhy ze života připomíná knihy Táni Kelleové-Vasilkové. Knížka se četla dobře, jen mi přišlo, že autorka se v příběhu věnovala toliko tématům až se mi ztrácel skutečný hlavní námět a občas to působilo zmateně. I mně se líbila postava malého Andrejka (synka Veroniky), který opravdu pobavil. A pak mě také potěšil moc krásný vztah mezi Veronikou a její tchýní i švagrovou(sestrou Andreje). Za to mi byla hlavní hrdinka velmi sympatická. Ráda si někdy přečtu nějakou další knihu od autorky.

Lenoulinka
07.08.2018 5 z 5

Příběh Veroniky, která se s Andrejem seznámila, když chodila uklízet do domácnosti jeho matky a sestry. Manželství nevydrželo, ale Veronika našla v tchyni a švagrové lásku, která se ji nedostávala doma... Příjemné čtení ze života.

Danago
02.08.2018 4 z 5

Další pěkná knížka od autorky. Příběh je poutavě a věrohodně napsaný. Knížka není žádná červená knihovna , ale moc pěkný román pro ženy ze současného života.

gargamelka
02.08.2018 5 z 5

Příjemná kniha. Velmi vydařená prokreslenost postav, skvěle namixovaná minulost/přítomnost v ději.

zimka.r
18.07.2018 5 z 5

Druhá kniha od autorky a už si ji zařazuji do oblíbených a těším se na další. U této knihy mě tedy trošku naštval ten konec! Přála sem si, aby to dopadlo jinak. Kniha byla úžasná hlavně díky nejmladší postavě malému Andrejkovi a jeho neustálým otázkám :)

alnahu
27.09.2017 5 z 5

Další výborná čtivá kniha ze života. Opět ale velmi smutné téma –rozvod. Příběh Veroniky ,která neměla ani šťastné dětství ani manželství ,ale i přesto se nevzdala, po tom všem dokázala bojovat o své štěstí ,odpustila Andrejovi a opět se cítila vyrovnaná. Dobře se četla.