Neobyčejní

Neobyčejní

Skvělý příběh o ctižádosti, žárlivosti, touze a nadpřirozené moci… Victor a Eli, dva samotáři, kteří se poznali na studiích, brzy zjistí, že je pojí společná vášeň k nebezpečí a zážitkům blízkým smrti a také že při vhodných příležitostech dokážou dobře rozvíjet své mimořádné schopnosti, dokud se jim jejich odvaha nevymkne z rukou. Victor po deseti letech utíká z vězení a za pomoci mladé dívky hledá svého dávného kamaráda, zatímco Eli pokračuje ve své misi zbavit se všech dalších nadpřirozených bytostí až na svou tajemnou a nepřemožitelnou pomocnici. Oba poháněni vzpomínkou na zradu a prohru jsou k nezastavení, ale kdo nakonec vyvázne se zdravou kůží? V Neobyčejných autorka přichází s drsným komiksově laděným příběhem, který vás zavede do světa, kde získaná nadpřirozená moc nemusí nutně vést k hrdinství a kde se na spojenectví příliš nehraje. Budete svědky fascinující charakterové studie, která vás donutí přemýšlet o tom, co znamená být hrdinou nebo zločincem, a zda je mezi nimi nějaký jasně definovatelný rozdíl. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329999/neobycejni-CJN-329999.jpg 4.734

Darebáci

Vicious (2013)

Literatura světová, Fantasy
Vydáno:, Argo

__lee__

od téhle knihy jsem čekala to nejlepší a rozhodně nezklamala. úžasně čtivý příběh a nádherně psychologicky zpracované postavy spojené s dokonalým stylem psaní autorky a temnou atmosférou. časté přeskakování v čase, které častokrát bývá matoucí zde bylo vhodné a posouvalo děj, což se také často nestává. knihu jsem přečetla na jedno posezení, což obvykle nedělám a můžu ji jedině doporučit

hojkas

Nenechte se ukolébat zdáním superhrdinů. Možná mají superschopnosti, ale hrdinové to nejsou ani náhodou. Vítejte do dalšího neobyčejného světa Veroniky Schwabové, kde nic není černobílé a kde naivita a dobrota nemají co dělat. Možná je to temnější svět, ale jeden z nejpoutavějších, jaké jsem měla to potěšení spatřit.
Děj je svižný, proložený krátkými pohledy do minulosti, které jsou více než výmluvné. A taky nepředvídatelný, což je vlastnost, která se často podceňuje. Postav zde potkáme méně, zato jsou však vykresleny velmi zdatně a uvěřitelně, a i přes jejich chyby (nebo snad právě pro ně) je těžké se s nimi zase rozloučit. Zajímavá je zde i právě otázka dobra a zla. Nečekejte, že najdete stranu klaďasů a záporáků. Spíš budete celou dobu na vážkách, co vše je ještě ospravedlnitelné a co už šílenství, až nakonec zjistíte jedno - není tu ta "špatná" strana, jen "větší zlo". A o to je to působivější.
Jednoduše temná akcí nabitá pecka. Vřele doporučuji.

kalinkacz

Tak tohle byla pecka všech pecek! To, že je autorka skvělá spisovatelka, už vím z předchozích knih, ale tohle byla jízda od první stránky... Příběh mě držel stále v napětí a ani za nic jsem nebyla schopná odhadnout děj... Hlavní hrdinové jsou takoví padouši, až si je zamilujete a na konci budete nadávat, že kniha nemá další díly, ale zase kdy se vám naskytne příležitost přečíst si samostatný román, který je dokonalý!

Nikola99

Jedním slovem bomba! Má to spád, od první stránky se ani nenadějete a budete na konci.

Knihomlok2015

Na to, že je to vlastně celé jen o jedné (Ne)Obyčejné pomstě, je to velmi dobře odvedená (nebojím se říct přímo excelentní) práce.

PavlinkaL

Výborný příběh, ale ani vyprávění z Eliho pohledu nepomohlo, abych si od prvních řádcích nepřála jeho a Sereninu smrt.

O77

Takto nějak by to dopadlo, kdyby někteří lidi získali superschopnosti. V tomtu smyslu je autorka důsledná a dá-li se to tak říci "cynicko-realistická". Čtivé, děj má dostatečně rychlý spád, přesto to dle mého má malinkou chybu. Abyste byli při četbě plně spokojeni, potřebujete kladného nebo alespoň trochu kladného hrdinu. Tím se nemyslí někdo, kdo vždy jedná správně nebo někdo, kdo je neporazitelný. Spíš tím myslí někdo, kdo má naději.

Ivuska.09

Kniha je velmi dobře napsaná - jediným mým mínusem je, že nejsem zrovna velký fanda komiksových superhrdinů s nadpřirozenými schopnostmi, ze kterých tento příběh vychází. Nelíbí se mi, že se Victor a Eliot až příliš často (v podstatě neustále) pohybují na hranici života a smrti. Na druhou stranu velmi zajímavé jsou povahové rysy postav - v této souvislosti si autorka se čtenáři umí pěkně pohrát. Rovněž oceňují časovou rovinu díla: poutavé propojení minulosti s přítomností, které vás bude nutit u čtení přemýšlet.

Milovníkům superhrdinů s nadpřirozenými schopnostmi se bude kniha s velkou pravděpodobností líbit, takže právě jim ji mohu jednoznačně doporučit.

Adris

Výborný příběh, zcela bez kladných hrdinů . jen samí záporáci a oběti. Důmyslná a čtivá kniha, jejíž téma superhrdinů a zneužívání jejich moci mě doslova okouzlila!

AjinQa

Řekla bych, že název této knihy sedí i k jejímu obsahu. Je opravdu neobyčejná.
Victoria mě okouzlila už dříve její sérií Archiv, ale u této knihy jen potvrdila že opravdu psát umí.
Na to že jsem ji četla anglicky, nemohla jsem přestat číst. Moc se mi líbilo, jak autorka popisuje postavy, tak že jsem se kolikrát musela při čtení pozastavit a přemýšlet nad tím kdo je vlastně špatný a kdo dobrý. Řekla bych, že i příběh je takový neobyčejný. U této knihy jsem se fakt nenudila. Doporučila bych ji všem čtenářům trochu vyšší věkové kategorie, protože už určitě není Young Adult. Hodnotím určitě 5* a už se nemůžu dočkat na další díl!

S.monika

Přiznávám se, podvádím. Tuto knihu jsem četla již v angličtině a díky ní jsem se zcela zamilovala do stylu psaní VESchwab! Když jsem ke knize přišla, netušila jsem co mě na jejích stránkách čeká. Tato kniha mě nadchla, zranila a uchvátila. Jelikož jsem ji četla před pár lety v angličtině, chvilku mi trvalo se zorientovat v ději a příběhu. Ale děj je prostě dobrý. Překvapivý, neočekávaný, není nudný! Schwabová totiž nemá černou a bílou pravdu, hrdinové nejsou hodní nebo zlí. Nutí mě přemýšlet a vyčíst z každého slova maximální význam a jinotaje.
Můžu jen doporučit a pět oslavné písně!