Není zač

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román, ve kterém dárce zaujme místo, jež obvykle zaujímá zločinec. Kdo stojí za tajemnou sérií darů? Gerold Plassek je novinář, pracuje pro bezplatné reklamní noviny. Jednoho dne se však ozve jeho bývalá přítelkyně a požádá ho, aby se na pár měsíců postaral o jejího čtrnáctiletého syna, protože musí pracovně odjet do zahraničí. Gerold není zrovna nadšený, ale nemůže odmítnout, Alice mu totiž svěří, že je Manuelovým otcem. Manuel tedy vysedává v jeho kanceláři, pozoruje ho při nicnedělání a netuší, že tenhle ztroskotanec je příčinou jeho existence. Geroldovi úplně chybí energie, volný čas tráví po hospodách a alkohol je jeho nejspolehlivější přítel. Pak ale v jeho životě nastane změna: napíše krátkou zprávičku o přeplněné noclehárně pro bezdomovce a toto zařízení vzápětí dostane velkou sumu peněz od anonymního dárce. To je začátek série dobročinných darů, díky kterým se Gerold postupně dostává do veřejného povědomí, neboť vždy záhadně souvisejí s jeho články. A nakonec si ho oblíbí nejenom Manuel. Napínavý a dojemný příběh založený na skutečné události....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236096/neni-zac-236096.jpg 4.3194
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Host
Orig. název:

Geschenkt (2014)

Počet stran:303
Jazyk vydání:český
Překlad:Iva Kratochvílová
Autor obálky:Andrej Nechaj
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7491-417-1
Nahrávám...

Komentáře (66)

Kniha Není zač

Přidat komentář
zozole
09. května

Jako obvykle nádherná kniha od výborného autora. Čtivé, napínavé, vtipné.

Ishir
26. dubna

K této knize jde napsat snad jen to, že mezi námi žijí lidé kteří pomáhají. Více není třeba dodávat. Doporučuji

LaFiala
21. února

Kniha Není zač se mi četla lehce, je členěná na krátké podkapitoly, takže jsem mohla podle okolností snadno přerušovat čtení a neztratit nit.
Hlavní hrdina mě nenadchl. Gerold Plassek je zřejmě nejtalentovanější novinář na světě, na co sáhne, to změní v senzaci a má nejvíce práce to pár desítek let tutlat před okolím a tvářit se jako alkoholik a zoufalec. Masku odhodí s příchodem syna a mění se o 180°.
" ... Ale pak se zase jednou ukázalo, že mezi námi dvěma se nakonec vždycky prosadí ten názor, který není můj." Dohadování a slovíčkaření s Manuelem, který jako jablko nepadl daleko od stromu, se mi líbilo.
Příběh je zajímavý, pestrý. Od jisté chvíle se okruh možných mecenášů dost zužuje, ale napětí zůstává až do posledního panáka.

haski
17. února

Obálka mě moc nelákala ke čtení, ale dobře, že jsem to nevzdala. Obsah na mě působil mile a příjemně. Trošku mi to připomínalo Posla od Zusaka.
Novináři, tak trochu násoskovi, který bere život jen tak ledabyle se přihodí pár zázraků. Dostane na hlídání 14ti letého syna, o kterém nevěděl, zapojí ho jen tak mimochodem do své práce a to všechno je psáno s nenuceným, lehkým suchým humorem. Patří mezi knížky, které si asi tak od poloviny šetřím na čtení.

Opatov
28. ledna

Nadherny pribeh o novinari, ktery necekane najde syna, sam sebe a smysl zivota. Vse souvisi se vsim. Dobro necekane vitezi na vsech frontach, ale tahle knizka je tak lidska a krasne napsana, ze mi utkvi v pameti nadlouho. Jednoducha zapletka, ale chytre a vtipne napsan. Proste pohlazeni po dusi. Urcite doporucuji !!!

Marcik7
04. ledna

ani jsem nečekala, že se mi bude tak líbit - humorná, lidská, v dobrém překladu, určitě doporučuji

intelektuálka
20.10.2018

Kniha podle mého gusta - lidská , humorná a hodněříkající...

Postava opomíjeného, osamělého a nasávajícího novináře ...

Setkání s jeho neznámým synem mu přinese zvrat v životě - malá sociální reportáž vyvolá tajemnou zápletku a pak už následuje gradace...

A pokud se v závěru zamyslíme, zda i my nemůžeme něco udělat pro ty, co zrovna nemají přebytek, potom splníme účel autorovy knihy...

Jistě doporučím - a chystám se na další titul.

Bobina74
10.10.2018

Tak tohle rozhodně ano. Velmi milý, neotřelý příběh obohacen autorovým skvělým smyslem pro humor. Někteří autoři zbytečně tlačí na pilu a snaží se být za každou cenu vtipní...tady mi to vůbec nevadilo, protože to byla moje cílová skupina a nic nevyznívalo jako trapná napodobenina humoru.
Dojemná lidskost celého příběhu je tak skvěle napsána a není potřeba plácat citát za citátem....tady je to uvnitř příběhu.
P.s. : jsem zvědavá zda autor polechtá mou bránici a dostane se do srdce i v další knize....