Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1304 472

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

No Exit , 2017

Adel15
15.02.2021 4 z 5

Kniha mě na začátku moc nezaujala. Prvních pár stránek pro mě bylo nudných a nebavilo mě to. Seznamování se s hlavní hrdinkou mi přišlo moc zdlouhavé a zbytečně podrobné, ale zase je mi jasné že spousta lidem se to líbí, ale já osobně bych to trochu zkrátila.
Knížka mě, ale začala ohromně bavit po prvním zvratu a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Hlavní hrdinka Darby byla bojovnice a obdivovala jsem na ní, jak se dokázala vypořádat s různými situacemi. Je pravda že mi občas přišlo, že je hrdinka nezničitelná a autor to podle mě trochu přeháněl.
Děj byl plný zvratů a i přes to, že jsem některé očekávala spoustu z nich jsem naopak nečekala a čtení knížky mě bavilo. Bylo to napínavé a příběh postupně gradoval. Konec knížky jsem nečekala a líbil se mi. Thrillerů jsem četla více a musím říct že tento patří k mým oblíbeným, rozhodně doporučuji si knížku přečíst, myslím si že to stojí za to.

Áža707
06.02.2021 4 z 5

Darby je naprosto obyčejná vysokoškolačka, která dle svých slov se nikdy nestarala o nikoho jiného než o sebe. To se změní jednoho dne, kdy je kvůli sněhu nucena zastavit na odpočívadle a nejspíš zde strávit i noc. Při hledání signálu, aby mohla napsat domů, má pocit, že zahlídne dětskou ruku v kleci v dodávce. Za každou cenu se rozhodne zjisti, zda je to pravda a následně dítěti pomoc.
Kniha se četla dobře a akce zde doopravdy nechyběla. Napětí se udržovalo hned od prvních stránek a když už jste si mysleli, že se děj stočí k lepšímu, tak najednou další neočekávaný zvrat. Jednu z věcí jsem si domyslela, ale nechci spoilerovat, jenže ty další mě nenapadli ani ve snu. Proto pro mě čtení bylo jedno velké WOW, nenudila jsem se a se zatajeným dechem čekala, jak to celé dopadne.
Darby byla velmi příjemná postava a rozhodně by mě zajímalo, kdo by v sobě našel tolik odvahy jako ona, aby pomohl nevinnému dítěti. Stejně tak i ostatní charaktery postav byly popsány velice dobře. Byli zde i momenty, kdy jsem se pobavila a na to, že Jay byla obětí únosu i přesto nepostrádala kuráž. (Vystrčila do hora roztrasený prstenník. Darby chvíľu trvalo, kým pochopila. „Uf… pomýlila si si prst.“ „Och.“ Jay chybu napravila. „Lepšie?“)
Velice mě překvapilo negativní hodnocení, které jsem si přečetla po dočtení knihy. Jak už jsem psala, pro mě to bylo doopravdy dechberoucí, i tak mě napadla otázka – to doopravdy neumím domýšlet knihy? Protože většina recenzentů se shodne v tom, že odhalily konec bez mrknutí oka. Já, ze tří/čtyř důležitých momentů a zvratů, jsem odhalila jen jeden.
Ten konec? Normálně mi i ukápla slzička, a nakonec jsem si říkala díky bohu za epilog.

Madi
01.02.2021 4 z 5

Jasně, má to svoje mouchy. Darby je Superhrdinka se Superschopnostmi a hlavně nechybí jedno z nejklišovatějších klišé : unesené děcko má nemoc a samozřejmě potřebuje léky, jinak umře. Ale byla to solidní zábava a četlo se to moc dobře.

SSTknihy
29.01.2021 3 z 5

Velké plus téhle zimní noční můry je akčnost a čtivost. Díky tomu děj rychle ubíhá a než stihne čtenář přemýšlet, je naštěstí na konci. Darby se totiž sice chová jako superhrdinka (a jsem přesvědčená, že kdyby tam uprostřed noci přistáli mimozemšťani, poradila by si i s nimi), ale na druhé straně člověk nad její občasnou zabedněností jen nevěřícně kroutí hlavou. Myslím, že, víc by tomu slušelo filmové zpracování – dovedu si představit, jak bych si z nervozity okousala palec a doufala, že to všechno dobře dopadne. U knížky jsem se občas smála. A obávám se, že to asi nebylo autorovým cílem.

Pajic21
22.01.2021 3 z 5

Místy trochu zmatek, ale velmi příjemná kniha na zimní večery.

adela2316
20.01.2021 5 z 5

Takže kde začít...ackoli to často nedělám ( výjimečně ano), koukla jsem se asi dvakrát trochu dozadu. Poprvé, když jsem si potrebovala ověřit svůj tip na jednu osobu, který byl nakonec správný, a podruhé, když už jsem to zvědavostí nemohla vydržet a koukla se úplně nakonec. Takže jsem docetla knihu s tím, že už mě nic nepřekvapí. Jenže! Nevěděla jsem, ze je tam ještě epilog:-D
Fandila jsem Darby celou dobu a věřila, ze to všechno zvládne.
Kniha je ctiva, napínavá a překvapivá. A už se nebudu nikdy dívat na konec před doctenim;-)

Téra294
20.01.2021 5 z 5

Boží! Recenzi píšu asi v půl 1 ráno, protože jsem se od čtení nemohla odlepit. Upřímně nechápu, proč knížka nemá, dejme tomu, třeba 90% :D. Díky všemožným zvratům jsem byla napjatá jak struna a příběh neskutečně ubíhal :). Darby mi byla sympatická, spolu s Jay jsem jí držela palce.

janabubu
07.01.2021 3 z 5

Už dlouho jsem se tak nepobavila ????

dagsvob
04.01.2021 5 z 5

Tak tohle mě fakt bavilo. Měla jsem pocit, že tu zimu a bezvýchodnou situaci cítím taky.

KatyM.
01.01.2021 3 z 5

Průměrná detektivka, nijak mě neoslovila.

Drone
26.12.2020 3 z 5

Bleskový rozjezd, nepřetržitá, spíše stagnující, akce bez výraznějšího závěru. Vzhledem k délce se jedná v podstatě o jednohubku, které by možná více sedělo filmové než knižní zpracování.

kačenka80
08.12.2020 2 z 5

Námět knihy byl zajímavý ale tím to asi končí. Naštěstí měla kniha jen 269 stran :-D Už dlouho jsem neviděla, tak překombinovaný příběh. Bylo tam snad vše (Rambo je proti tomu béčko :-D) a chybělo snad už jen UFO. Konec byl předvídatelný a žádné překvapení se nekonalo.

Terycte
16.11.2020 5 z 5

Není úniku, můj první thriller.
Jooo tak ze začátku jsem se ze strachu že se budu bát (páč já se bojím i tmy), bála knížku číst. Ale jak jsem začala číst nemohla jsem přestat.
Je to skvělý, vydržela jsme i krev a to když nemusím tak radši přejdu.
Jediné co tak tu musím zmínit neuvěřitelný závěr. Děj je napínavý a nenechává vás usnout do poslední tečky.
Dávám 5 ⭐ jsem z toho nadšená, je to první kniha z tohoto žánru. Třeba to časem změním, ale teď .... No jak to říct všicni spí a já plná dojmů v 0:34 píší tento text, protože všem potřebuju říct jaké to bylo.
Okey teď nepůjdu ani na záchod po tmě ????

Pavlus78
11.11.2020

Výborná a celou dobu napínavá detektivka. Přečteno jedním dechem. Vřele doporučuji.

Sejna1955
05.11.2020 2 z 5

Taková slabší detektivka. Nakonec jsem tápal, zdy je Darby mrtvá nebo ne, takže hvězdičky se zapřením.

Sany87
30.10.2020 5 z 5

Me se kniha líbila...

Akléda_
25.10.2020 2 z 5

Od knížky jsem chtěla tři věci: být napjatá, překvapená a aby se to rychle četlo. No, nedostala jsem ani jedno. Napjatá jsem byla v prvních dvou kapitolách a občas v průběhu knížky, ale to mi nestačilo. Překvapená jsem rozhodně nebyla, bylo mi to docela jedno. Pachatele jsem odhadla už na začátku, vlastně možná i před tím, než jsem knížku vůbec začala číst. Sice jsem knížku měla přečtenou za jeden den, ale rozhodně mi stránky nemizely pod rukama rychlostí blesku. Chápu že má knížka své fanoušky, ale mě bohužel neoslovila.

Gracinka
21.10.2020 4 z 5

Napínavé čtení od začátku do konce. Je fakt, že to mohlo být malinko kratší. Bylo tam zbytečně moc situaci, kdy hlavní hrdinka uteče a pak ji zase chytí.

ThomasRuhe
19.10.2020 3 z 5

Začátek byl slibný, ale pozdější průběh mě moc nenadchnul, spíše štval, a pak jsem čekal v závěru pořádnou tvrdou vendetu, jenže konec byl slabý čajíček... takhle je to maximálně za 3 hvězdy.

Risa605
21.09.2020

(SPOILER) Napínavé. Hrdinka Darby dokáže využít ve svém osamělém boji o záchranu holčičky Jay všechny své zkušenosti získané z života na ulici. I když není štěstí na její straně a něco se vždy zvrtne, nepřestává bojovat. Zbývá jediný protivník Ashley a ona si to s ním může vyřídit. Záchrana přijde včas, ale pro psychopata. Darby je zastřelena policistou. Neočekávaný zvrat je v epilogu. Nesmrtelná a uzdravená Darby se setkává s Jay a jejími rodiči na hřbitově. Kopíruje si nápis z náhrobku své matky, takže i s prstíky to dobře dopadlo.

únosy dětí právníci thrillery pro ženy sněhová bouře

Taylor Adams
americká