Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1305 472

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Exit , 2017

postrach
20.01.2023 5 z 5

na autorovu prvotinu dost dobře napsaná kniha.Není zbytečně tlustá.Ten konec.....

TeriLin1111
07.01.2023 3 z 5

Čekala jsem mrazivý thriller, a místo toho jsem dostala... hru na honěnou? :D
Zkrátka, jak hlavní hrdinka, tak i hlavní padouch byli v podstatě nesmrtelní a já jen čekala, kdy bude kniha u konce. Četlo se to dobře, ale přišlo mi, že tam bylo až moc blbých náhod, někdy až nelogických. Na druhou stranu, aspoň se to četlo rychle a nebylo to předvídatelné.

1972Sixo
23.11.2022 4 z 5

Premotivovaná (spočiatku teda riadne nesympatická) holčina si siahne na svoje fyzické a psychické dno počas párhodinového náhodného stretnutia na premrznutom odpočivadle kdesi v prdeli lesnatého Oregonu. Tak sa to rozbehlo, že sa to už nedalo zastaviť. Dejovo sa to síce motalo na jednom mieste, ale silne vygradované do osudového finále s hrstkou klišé a nelogičnosťou postáv - čo patrí k tomuto žánru v B-čkovom prevedení.

Timkim
16.11.2022 4 z 5

Dočtena e-kniha. No, popravdě jsem něco podobného očekával. První polovina knihy mi připadala více reálná až na tu zimu? To tam všichni pobíhali v tričkách a teniskach? Některé situace byly dost na hraně a tak nějak nereálné, ale budiž. V podstatě se mi to líbilo, ale objektivně to vidím na 85%

Kopretina18
15.11.2022 4 z 5

Kniha mně zaujala svou zajímavou anotací a velmi jsem se na ni těšila. Během čtení jsem pociťovala zvláštní strach, měla jsem kolikrát opravdu hodně nepříjemné pocity, ale ne z knihy, ale z toho, co se v příběhu ještě odehraje. Autor krásně vyobrazil a popsal všechny zúčastněné postavy a jejich charaktery. Rozvíjí se celý příběh a věci začnou do sebe pěkně zapadat. Navíc byla kniha velmi pěkně napsaná a velmi dobře se četla, kapitoly nebyly nijak dlouhé, takže i velmi rychle utíkaly. Nebyl ani zbytečně natáhlý děj, což jsem také ocenila, ale potom jak to šlo do finále už to, tak skvělé nebylo. Do více jak třičtvrtě knihy to bylo velmi čtivé, opravdu hodně mě to bavilo, a na to, že to byla autorova prvotina, tak to byl parádní zážitek to číst. Ale bohužel i u tak skvělé knihy se najde nějaké ALE. Ke konci knihy už to bylo pořád dokola jedno, a to samé a děj už se otáčel dokolečka, bylo předvídatelné, jak to skončí. Také mi vadilo, že se v knize děly věci, které by prostě hlavní hrdinka, ani ostatní postavy nemohli přežít. Kniha byla opravdu velice dobrá, ale prostě konec jsem už tak nějak dolouskala a těšila jsem se kdy už kniha skončí, ale i tak si stojím za tím, že to byla opravdu úžasná knížka, která mně úplně vtáhla do děje i do mrazivého Colorada a proto bych jí dala tak 4,5Za sebe můžu vážně jen a jen doporučit.

broskev28
15.11.2022

Začátek mě nenadchnul: už v první kapitole jsem narazila na záměnu příslovce za přídavné jméno. Pak jsem si řekla, že v tom je autor nevinně, a četla jsem dál. Dočetla jsem ještě týž den a dávám za pravdu těm, kdo jsou nadšení.
Thrillerům jakožto literárnímu žánru se pokud možno vyhýbám; jsem totiž toho názoru, že podobně jako horrory jsou psány účelově, takže mnohokrát odporují realitě a fabulují naprosto neuvěřitelné konstrukce a zápletky. Když si odmyslím tuhle prvotní „instanci“, pak mě zajímá následující: nakolik se autorovi povedlo napsat čtivý příběh, jak dlouho nás natahuje na skřipec, jaké typy si vybral pro své postavy.
Kniha T. Adamse mě mile překvapila – rozumnou délkou, minimem postav, omezeným časovým úsekem, svižností vyprávění. Určitě nebyla dokonalá, ale to nejsou ani knihy L. Keplera, a přesto je čtenáři vyhledávají a jsou jimi nadšení, přestože se to v nich nelogičnostmi a nevěrohodnostmi také jen hemží.
Děkuju obzvláště za komentář Rade, měla jsem to úplně stejně a drobnosti, které zmiňuje, byly fakt boží! A pokud jde o mobil na 5% - potvrzuju, že můj prehistorický model s nimi vydrží klidně několik hodin.

Nikky000
23.10.2022 3 z 5

Já vám nevím... Čekala jsem thriller plný napětí, hádanku kdo je psychopat ( vrah?), plno strachu,snahy o přežití,emočních výlevů a všech těch věcí co se dají očekávat v případě že zapadnete na zastrčeném odpočívadle s pěti cizími lidmi... Napětí jsem moc nepocítila, v půlce knížky už je vám jasné kdo tu bude dělat problémy, strach se tam jen mihne, a nějakých emocí se dočkáte zřídka na konci celého příběhu. Zkrátka mi to nějak nesedlo....

Kaik
23.10.2022 5 z 5

Skvělá mrazivá jízda plná akce, napětí a zvratů. Obzvlášť oceňuji omezené působiště děje, kde je zřejmé, že se hrdinka bude muset spolehnout jen na to, co je na místě. Autor to výborně prokombinoval bez jakýchkoliv hluchých pasáží. Opět jedna z knížek, kdy se čtenář zakousne a skončí o půlnoci, protože prostě nejde přestat číst...

Tereza137
01.10.2022 4 z 5

No tak toto byla skvělá a napínavá jízda od začátku do konce !

Měla jsem z toho strach, protože nemám ráda nálepky "bestseller" na knížkách, jelikož na 90% stojí za nic, ale tato mě velice mile překvapila.

Hlavní hrdinka byla velice příjemná, chytrá, sympatická, někdy i vtipná. Bohužel ale strhávám * kvůli její nesmrtelnosti, jelikož v realitě by toto bylo nemožné.

Celá dějová linie byla opravdu moc příjemná, akční, napínavá a ani na sekundu jsem se nenudila. Měla jsem ji přečtenou za 2 dny, což se u mě běžně nestává.

Konec byl skvělý a jsem ráda, že to dopadlo zrovna takto.

Jinak už se těším na autorovo další dílo "Na dostřel." Snad to bude stejná pecka!

aneta2901
26.09.2022 4 z 5

Beru jednu hvězdičku za hrdinku, autor vykreslil puberťačku jako Xenu bojovnici kterou nic neskolí, což je v reálném životě fakt blbost..Jinak se mi děj moc líbil.

Estarossa
14.09.2022 4 z 5

Nebyla to vůbec špatná kniha, četla se dobře byla napínavá byly zde i nějaké zvraty a dobře vykreslené prostředí, ale jak už zde bylo několikrát zmíněno určité situace byly přes čáru a dosti nereálné hlavně v závěru proto ubírám jednu hvězdičku. Knihu však doporučuji!

adela2230
18.08.2022 5 z 5

Zajímavá kniha. Člověka upoutá a jen čeká, co se bude dít. Je to velmi barvitě popsaný příběh. Epilog je mírně zavádějící a nedává úplně jasnou odpověď.

michaela.ch
08.08.2022 4 z 5

Tak ta byla drsná. Darby, ne kniha. Já se brodit ve sněhu po pás, tak jsem pak schopná maximálně si lehnout a spát, ale těžko říct co opravdu člověk dokáže když ví, že mu hrozí smrt. Čtivá kniha.

Roubas
12.07.2022 4 z 5

Zasněžená jízda plná napětí a adrenalinu, která vás přinutí otáčet stránky a odložit spánek. Darby je skvělá hrdinka, které budete zuby nehty fandit. Jediné, co chybí k dokonalosti je přehršel závěrečných zvratů (nemyslím epilog, ten byl super), kdy některé jsou už krapet přitažené za vlasy, ale ruku na srdce, moderní thriller snese dost.
Když autor umí, stačí pět lidí, jedna dodávka, odpočívadlo a pár hodin v bílém pekle. V té jednoduchosti je krása.

veriszv
07.07.2022 3 z 5

Není úniku byl jeden z těch super akčních thrillerů, u kterého opravdu naprosto vypnete myšlenky, což byl taky důvod, proč jsem se do thrilleru pustila, takže jsem byla spokojená, protože splnil co jsem potřebovala.

Nicméně já osobně mám radši takové ty pomalejší thrillery, kdy vás autor dlouho vodí za nos. Tady jsme se na můj vkus až příliš rychle dozvěděli, kdo je pachatel, a potom to bylo o tom úniku… Navíc hlavní hrdinka místy působila trošku jako superhrdina...

Každopádně pokud máte tento typ akčních thrillerů rádi, tak si ho dejte, mohl by se vám líbit.

vikaa
02.07.2022 5 z 5

Napínavé, vzrušující a plné nečekaných zvratů. Boj na život a na smrt. V sázce je život malého děvčátka. Tenhle příběh Vás určitě nezklame!

Lexie321
27.05.2022 4 z 5

Strhujúci príbeh. Každú stranu sa niečo dialo. Darby a Jay boli úžasné. Skutočne skvostný thriller.

Majuš333
27.05.2022 3 z 5

Nie nadarmo sa hovorí, že 100 ľudí má 100 chutí... Určite pôjdem proti prúdu všetkých nadšencov...
Pre mňa to bolo až moc cez čiaru: veľa vecí predvídateľných a nereálnych, plus Macgyverka Darby...ale čitateľnosť tomu uprieť nemôžem...

'Nejsnáz se říkají lži, které jsou pravdivé.'

'Někdy bůh vyšle lidi přesně tam, kde mají být. I když o tom sami nevědí.'

emilieselden
20.05.2022 5 z 5

Tak tohle bylo dokonalé! Nejlepší thriller jaký jsem kdy četla. Napínavý od začátku do konce. Odehrává se během jedné noci, takže děj pěkně pádí a nemá žádná hluchá místa. A ty zvraty! Myslíte si, že už víte a najednou je to úplně jinak a znova a znova.. Jsem nadšená.

Skřítek77
16.05.2022 2 z 5

Béčkový horor, kde se padouši i klaďasové znovu a znovu zvedají a pouští do dalšího kola boje na život a na smrt. Námět ani zpracování nijak originální, žádný přesah, který by knihu činil něčím výjimečnou, zde není. Pokud čekáte čtivost a napětí, tak se vám to asi bude líbit, já chci víc. Za mě tak 1,5 *.

únosy dětí právníci thrillery pro ženy sněhová bouře

Taylor Adams
americká