Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1304 472

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

No Exit , 2017

Gi0rgi0
20.09.2021 5 z 5

Nečekal jsem, že to bude až tak dobré. Děj má spád a řadu překvapivých zvratů, a to doslova až do posledního odstavce. Kniha kterou nemůžete odložit a stále chcete vědět, jak to bude dál.

Comelye
19.09.2021 3 z 5

Vcelku dobré čtení, akční, děj ubíhá, akorát některé části na mě už moc brutální nebo jak to nazvat, říkala jsem si že největší psychopat z celé knihy bude nejspíš spisovatel :D Ten epilog radši dělám že jsem nepochopila, protože to by na mě bylo už trochu scifi.

jefff
13.09.2021 4 z 5

Moc jsem od knihy nečekal. Spíš se připravoval na rutinní jednorázovku bez špetky nápadu. O to překvapenější jsem byl, když jsem se po sto stranách přistihl, jak nejsem schopen knihu odložit. Veskrze napínavé, trochu překvapivé a v závěru vyloženě infarktové. Super.

Komaeda
10.09.2021 4 z 5

Kniha není o tom, KDO to udělal, ale JAK přežít a dostat se ze situace. Víme brzy,kdo je únosce, což není to, co jsem očekávala, ale bylo to napínavé a nemohla jsem knihu odložit!

85098211
09.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem poslouchala jako audio v němčině a za vynikající načtení jednu hvězdičku přidávám ;-). Příběh jako takový se rozjíždí opravdu skvěle, autor dokáže navodit perfektní atmosféru a čtenář se hned spolu s Darby ocitá na opuštěném odpočívadle v třeskuté zimě jeden den před Štědrým večerem. Bohužel tam není jen ona, ale ještě další lidé, z nichž většina začne být po určité době značně podezřelá. A to v okamžiku, kdy Darby uvidí v jednom z aut ruku malé holčičky. Původně si není jistá, o co přesně se jedná, ovšem později odhalí nejen, kdo za únosem stojí, ale také mnohem víc. Protože pachatel není jen jeden... Kniha je napsaná svižným stylem, takže se jen těžko odkládá. Co mi však hodně vadilo (stejně jako u autorovy předchozí knihy, která se mi dostala do rukou už před časem), byla velká brutalita jednotlivých scén. V podstatě se příběh později zvrhne v jednu velkou vyvražďovačku s minimální nadějí na přežití - a to není právě můj šálek čaje, i když thrillery jako takové ráda mám. Autorovo pojetí mi ale nesedne, proto dávám poctivé čtyři hvězdičky - tři za knihu jako takovou a jednu za její výborné načtení, jak jsem už uvedla hned na začátku ;-).

Pavlina50
26.07.2021 5 z 5

Díky atmosféře sněhové bouře je to mrazivý thriller v pravém slova smyslu.
Který z pěti lidí odříznutých od okolního světa je psychopat?
Je to slušně vystavěný thriller s překvapivými zvraty, o které tu opravdu není nouze. Vytkla bych možná jen takový ten klasický nešvar tohoto žánru, a to je „nesmrtelnost“ hlavních postav a až nereálné hrdinské superschopnosti hlavní ženské postavy zejména v závěrečné části knihy, což u mě trochu snižovalo celkový dojem z knihy.
Je to taková čtivá akční jednohubka, která se dá přelouskat na jeden zátah a za přečtení určitě stojí.

Val
25.07.2021 5 z 5

Tak tohle byla jízda, vážení ! Pokud je toto autorova prvotina , tak chci okamžitě další ! Studentka Darby jedoucí za svou umírající matkou, odpočívadlo na dálnici s kulisou sněhové bouře ,dětská ruka za mříží v okně dodávky a čtyři lidé , z nichž nelze věřit naprosto nikomu . Neskutečně napínavá záležitost přečtená na jeden zátah. Výborné čtení ...

bekule
23.07.2021 4 z 5

3,7
Nebyla to až taková dechberoucí četba jak by se dalo očekávat i když v edici světový bestseler je to málokdy.První polovina je hodně rozvláčná a moc mě nesedl autorův styl, řekla bych že je poznat že se jedná o prvotinu.Naštěstí to zachránil dramatický závěr, jen hodně neuvěřitelné že nastalou situaci zvládá nejlíp nejmladší postava. Takže dost zapomenutelný thriller.

derminator
17.07.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších kriminalek které jsem v poslední době přečetl. Kniha má spád úplně to vidím ve filmu jako kdyby to bylo natočené. Těším se na další knihy teď již oblíbeného autora dávám 90%.

Ála41
16.07.2021 3 z 5

Moje druhá kniha tohoto autora, první byla Na dostřel, přišlo mi to-jak se říká - na jedno brdo. Ve velmi krátkém časovém úseku se toho tolik stane, pořád je to ale jakoby dokola. Utéct, chytit, utéct, chytit.... Na dostřel mě bavilo, tato kniha už tolik ne, musela jsem se nutit, abych ji dočetla, bohužel.

Johny_H.
09.07.2021 5 z 5

Několika násobně lepší než na dostřel je sice pravda, že kniha mohla skončit o něco dříve a ne pořád přidávat už jí mají a zase ne. Je to malilinko ke konci až moc překombinované nic méně na 5/5 to je bez problémů.

Dejnau
12.06.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla během jednoho deštivého odpoledne. Děj mě úplně pohltil a já se s hlavní hrdinkou sžila během chvilky. Chválím i provedení obalu:)

Jak je psáno v jednom komentáři..
Zfilmovat by nebylo vůbec marné.

martineden
15.05.2021 3 z 5

Úplně to vidím zfilmované. Nápad vůbec nebyl špatný, atmosféra zapadaného odpočívadla v horách tísnivá, ale ta hlavní hrdinka mě nevím proč velmi iritovala.

ZuzanaZ83
23.04.2021 3 z 5

Čtivý příběh s několika překvapivými momenty. Zajímavá zápletka i děj. Nejde o nezapomenutelné veledílo, nicméně stojí za přečtení.

Cajda
13.04.2021 5 z 5

Fascinuje mne, že se dá napsat kniha vlastně téměř o ničem :o) - příběh jedné noci... přitom mi přijde napsaná dobře, přijde mi i napínavá, za mne dobrý. Teda spíš "hustý". A konec jsem četla dvakrát, aby mi došlo, kdo to teda vlastně umřel...

jojo1956
10.04.2021

(SPOILER) Kniha o ničem, na 70. straně pouze zápletka s dítětem uzamčeným v dodávce. Jinak se nic neděje. NUDA a zase NUDA. Vracím nepřečtené.

MíšaS.
01.04.2021 1 z 5

Jednoduché, prvoplánové, překombinované, ale přečíst se to dalo...
Plus tahle knížka může putovat dál, a tak si splním další kolonku ČV 2021 :)

Petty001
10.03.2021 4 z 5

Jste v nesprávný čas na nesprávném místě, ale když při tom můžete zachránit život, tak to stojí za to ne? Děj knihy se celý odehrává na přelomu dne z 23. prosince. Hlavní hrdinka je velká sympaťačka a silná osobnost. Což se o ostatních postavách knihy říct nedá, protože nemůžete věrit nikomu :-) Kniha je napínavá a četla se dobře, zaujala mě také díky pěknému obalu.

vaclav3867
09.03.2021 4 z 5

Moje chyba byla, že jsem od knihy očekával, že to bude detektivka... každopádně vcelku zajímavá četba, napínavá od začátku až do konce (teda po pomalejším rozjezdu). Nerozumím jen zbytečnému příběhu okolo o umírající matce.

klarkys
23.02.2021 4 z 5

Takhle napjatá jsem nebyla hodně dlouho! Atmosféra je popsaná perfektně, z těch odpočívadel mám husí kůži, nechtěla bych tam být zavřená ani minutu! Nevadily mi sem tam přehnané schopnosti hlavní hrdinky, důležité je, že kniha měla spád a nenechala mě ani na chvíli vydechnout.

únosy dětí právníci thrillery pro ženy sněhová bouře

Taylor Adams
americká