Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1304 472

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

No Exit , 2017

tynapos
21.04.2022 3 z 5

Na plný počet hvězdiček to nebylo. Příběh byl hodně neuvěřitelný a chvílemi už to bylo opravdu hnané do extrémů. Musím ale uznat, že knížka se mi skvěle četla, příběh jako takový pro mě byl lehce představitelný a neztrácela jsem se v dějivé lince jak to občas bývá. Rozhodně ji ráda doporučím dál jako zábavné čtení :).

Pechule
13.04.2022 5 z 5

Strašidelné, brutální, hororové, čtivé... kniha, nad kterou jsem po pár stránkách neusnula, pořád jsem musela číst dál a dál, zvědavá, jak hlavní postava zvládne celkem neřešitelnou situaci, jak vše dopadne. Páni, já to tedy prožívala... díky knize jsem spala asi 3 hodiny, ale o.k. stálo to za to :)

Alienn
05.04.2022 5 z 5

Kniha mě naprosto pohltila, přišlo mi, že tady nejsou vůbec žádná hluchá místa, to prostě musíte číst a číst, dokud nedočtete. Velké doporučení.

PetraBery
31.03.2022 4 z 5

Námět i zpracování celé knihy na výbornou, možná trochu nereálné, ale rozhodně čtivé. Studentka Darby se snaží zachránit unesenou holčičku, kterou zahlédne v autě na odlehlém odpočívadle. Sněhová kalamita a únosce psychopat, to jsou hlavní prvky této knihy.

preciousek
30.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak to byla jízda, mazec.... Napínavé, jak to dopadne a to propletení všech postav....

samkko
06.03.2022 5 z 5

Nejlepší thriller všech dob!! Plný nečekaných zvratů, brilantních postav, mrazivé atmosféry, plný krve a násilí. Autor je prostě borec, kterému říkám knížní Tarantino. Knihu si rozhodně přečtu ještě nejméně 3x.

Majulle
04.03.2022 2 z 5

(SPOILER) Napínavý příběh. Rychle přečtený, akorát mi některé pasáže přišli na knihu až moc jednoduché a trapné ( jak někdo prdí, jak někomu při líbání smrdí z pusy). Určitě stojí za přečtení.
Spoiler :
Ten konec? Přišel mi trošku zamotaný, jednou jsem pochopila že Darby umřela, pak zase že žije, pak že se jí to celé zdálo, pak najednou byli u hrobu, ten epitaf co vyryla na hrob své matky znamenal co? :D v konci jsem se opravdu ztratila.. :)

Mili01
11.02.2022 4 z 5

Příběh byl velmi zajímavý, i rozuzlení se mi líbilo. Občas mi však vadilo, že nebylo poznat, kdo příběh vypráví. Buď ať ho vypráví jedna osoba (v tomhle případě hlavní hrdinka) a nebo vypravěč.

petrulka
17.01.2022 4 z 5

Parádně čtivý, svižný příběh. Ani chvíli jsem se nenudila, neustále se něco děje, o překvapení není nouze. Postavy zajímavé. Za mě super.

bupilla
16.01.2022 2 z 5

Rozporuplné pocity...
V prvom rade som tentokrát siahla po knihe, akým sa spravidla vyhýbam - brutality, psychopati, sociopati - toto fakt nepotrebujem čítať, k vydeseniu mi stačí fakt, že tieto "veci" naozaj existujú :(
Ale bola som neskutočne zvedavá na knihu, ktorá je tak často vidieť na sieťach a čítali ju snáď všetci booktuberi, ktorých rada sledujem.
A toto fakt nebolo pre mňa. Príbeh by sa zaobišiel aj bez toľkej brutality a nechutností - no možno by potom nebol pre mnohých čitateľov tak atraktívny?!
Napísané je to veľmi dobre, číta sa to samo... ale s pribúdajúcimi stránkami a brutalitou môj záujem o príbeh klesal.
Posledných 100 strán som prečítala už len preto, že som knihu nechcela nechať nedočítanú.
Zvraty, ktoré v príbehu boli, som viac menej očakávala - neprekvapilo ma v podstate vôbec nič.
Nereálne situácie jedna za druhou, dialógy tiež často neuveriteľné.
Je fakt, že celkovo nemám rada takéto akčné záležitosti a tušila som, že toto nebude moja šálka kávy, ale bola som zvedavá, tak mi treba :D

Čokoláda
08.01.2022 2 z 5

Naprosto nelogické jednání hlavních tří postav.

Myslím, že když chci někomu, kdo je v ohrožení, pomoci - neodkládám to.
Když chci něco skrýt - udělám to pořádně.
Když mě někdo unese a vím, že blízko mě je osoba, která mě hledá - dám o sobě vědět.

Když se tyto základní věci nedodrží, může pak tento těžko uvěřitelný příběh popsat 270 stran knihy.

qydko
02.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Poněkud překombinované, těžko uvěřitelné, nesympatická hrdinka. Celou dobu jsem čekala, že se ukáže, že Jay je členka gangu. Ale čtivé.

Kate72
25.12.2021 3 z 5

Tak to se moc nepovedlo. Nevím jestli se smát nebo brečet nad uvěřitelností toho thrilleru.

twigxi
18.12.2021 2 z 5

Pokud mate zrovna naladu na beckovy horor a nevadi vam v knihach detailni popisy nasili, toto bude kniha presne pro vas. Zvlast na zimni vecery je atmosfera Skalistych hor jak delana.
Na muj vkus trochu moc drasticke, predvidatelne a ke konci uz me hlavni hrdinka zacinala dost stvat.

hana4834
04.12.2021 3 z 5

Čekala jsem víc ,sice napínave to bylo ale moc natáhli a dost předvídatelný

ivana7717
28.11.2021 5 z 5

Kniha bola topka, napínavá až do úplného konca. Za dva večery prečítaná.

evin84
06.11.2021 5 z 5

Tak to byla jízda! Hodně čtivá kniha od první stránky.

SilvieSisinka
11.10.2021 4 z 5

Thriller mě dostal a už nebylo úniku.Napinava kniha,kterou musíte dočíst hned.

cukrovka
30.09.2021 4 z 5

Zajímavé, čtivé a napínavé. Děj má spád a je zde spousta překvapivých zvratů, takže se knížka těžko odkládá. Jen hlavní hrdinka mi přišla jak ze série superhrdinů - ze všeho se dostane a je nesmrtelná. Epilog jsem si musela přečíst dvakrát abych pochopila - snad dobře?

Raddkaa
30.09.2021 5 z 5

Kniha je naprosto dokonalý psychothriller, který musíte stále číst, dokud ho nedočtete až na konec. Od začátku do konce to byla dlouhá napínavá jízda s uvěřitelnými postavami s velice zajímavým příběhem, který se odehrává jen na jednom místě jen několik hodin, a přesto se v tomto krátkém čase přihodí spoustu věcí. Knihu rozhodně doporučuji... je to dobře napsaný thriller, který jde přímo k věci od začátku do konce.

únosy dětí právníci thrillery pro ženy sněhová bouře

Taylor Adams
americká