Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1305 472

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Exit , 2017

katka.oo
25.12.2018 3 z 5

Noo na knihu jsem se hodně těšila, ale pak to nějak nešlo, nemohla jsem se do ní začíst a nějak to drhlo. Děj až moc překombinovaný, těžko uvěřitelný, při scéně jak Ashley vychází ohořelý z návštěvnického centra, jsem měla úplně před očima Terminátora, který je na tom podobně :-D prostě úplná Amerika :-D. Nakonec jsem dočetla na jeden zátah, byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

Carolxc
25.12.2018 4 z 5

V téhle knížce jsem fandila té špatné straně - zaujal mě jeden ze záporáků. Obvykle mám ráda happy end, který bych vyměnila za úplně jiný konec.
Hlavní hrdinka se mi zdála být nesmrtelná, ale na to, že hrdiny ženského pohlaví nemám v oblibě, mi Darbs nijak nepřekážela.
Knížka se mi četla velmi dobře a kdyby bylo více času, zvládla bych to v kratším čase.

marketa4434
23.12.2018

napad skvely, zapletka uzasna, rozuzleni hrozne. je to skoda, namet byl skvely

Dela111
23.12.2018 4 z 5

Nervydrásající příběh odehrávající se na odpočívadle uprostřed hor odříznutém od světa sněhovou vánicí. I přes omezený počet osob, jedno místo a krátký časový úsek se autorovi povedl příběh nabitý dějem, plný nečekaných zvratů a překvapení.
Vytkla bych zpracování časových a prostorových údajů a možností, ty tu občas nesedí. Chování sedmiletého děvčátka bylo v některých chvílích až moc dospělé.
Díky určitým omezením v ději jsem čekala spíš průšvih, ale opak je pravdou. Je to čtení s obrovským spádem, které upoutá. Thriller má výstižný název, z této bezvýchodné situace není úniku...

Anita8
21.12.2018 1 z 5

Dobre napísaný skoro až horor. Nedá sa prestať čítať. Napriek tomu mám pocit, akoby mi šiel pred očami treťotriedny americký thriller. Správanie malého dievčatka bolo neprimerané veku. Spadá do kategórie knižiek, ktoré nechcem mať doma. Dobré, ale bez pridanej hodnoty.

Refadora
18.12.2018 5 z 5

100%. Čtivé, napínavé, perfektní vykreslení postav a prostředí jsem viděla jako bych ho měla přímo před očima.

Veru.Viti
18.12.2018 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Slyšela jsem všude kolem samou chválu na tuhle knihu, takže se mi do ní moc nechtělo. Ale neodolala jsem, takže jsem se do ní pustila. Přišlo mi perfektní, že se celý děj odehrává během několika hodin. Na mě to opravdu fungovalo. Je pravda, že hlavní hrdinka byla malinko nesmrtelná, ale celkově mi to nevadilo. Od poloviny mi nešlo knihu odložit.

Gard
17.12.2018 5 z 5

Není úniku a není ani naděje. Jsou detektivky, které si třeba i s chutí přečtete, i když od poloviny máte tušení, kdo je vrah a po celou dobu si hýčkáte jakousi naději, že to autor už nějak zaonačí, aby hlavní hrdina nebo hrdinka vyvázli sice ošklivě pochroumaní ale živí. V Není úniku víte, kdo to udělal, téměř od začátku, ale ani chvilku si nedovolíte doufat, že by to mohlo dopadnout jinak než špatně. Tak jako se zločinec nemazlí se svou obětí, Taylor Adams se nemazlí se svými čtenáři. Je to jenom špatné a špatnější, temné a ještě temnější.
A geniální! A co se týče často zmiňované nereálnosti a neuvěřitelnosti děje, za sebe říkám: až si budu chtít přečíst něco hodně reálného a uvěřitelného koupím sI třeba Mladou frontu a nebudu číst thriller.

Kamilajznik
17.12.2018 5 z 5

Za me super kniha! Ctive, svizne, napinave od zacatku do konce a plne zvratu.

Forest66
16.12.2018 4 z 5

Co si budeme povídat - ten začátek se vleče jako smrad. Ale skoro celou druhou polovinu jsem přečetl za jeden den, takže doporučuji přimhouřit oko a vydržet ten začátek

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Přečetla jsem za dva dny, musela jsem vědět jak to dopadne. Napínavé od začátku do konce, druhá půlka knihy byla akčnější..

Terrez93
14.12.2018 5 z 5

Super, super, super! Hodne ctiva knizka, napeti pd zacatku do konce. Zapletka, motivy, popisy deje a postavy na jednicku.

sassenkka
11.12.2018 5 z 5

Tak tohle byla síla. Začátek takový pomalejší, ale pak se to rozjelo a já byla úplně hotová. To čtení mě normálně unavovalo, jak kdybych byla po boku Darby, byla jsem totálně napjatá, nemohla jsem přestat.
Jen pár dobře vykreslených postav, mrazivé počasí, pochmurné místo, jedno odhalení a rozjíždí se parádní příběh. Velmi jsem si čtení užila, bylo to akční, překvapivé, napínavé, velmi poutavě napsané. A ten závěr? A pak epilog? Nemohla jsem popadnout dech. Jednoznačně jedna z nejskvělejších knih, které jsem za tento rok četla.

snowpinkee
11.12.2018 4 z 5

Wau..
Tento styl nečtu pravidelně. Ale mám rády knížky, které mě zarazí do křesla a nedovolí mi přestat číst. A to tahle knížka splnila na 100%. Trochu mi vadil závěr plný krve a taky trochu neuvěřitelnost příběhu, hlavních postav.
Ale o tom to není. Na první počin autora palec nahoru a určitě si přečtu i další.

MonikaK
11.12.2018 3 z 5

Ne, ne, ne! V polovině jsem chtěla knihu odložit, protože me vůbec nebavila a hlavni postava mi moc nesedla, pak se to změnilo k lepším, aby to nakonec úplně zabil závěr. To se s prominutim místy nedalo. Tak prekombinovane, místy neuvěřitelne, žena nesmrtelná superhrdinka... Kdyby autorma nechtěla za každou cenu udělat wow efekt na konci, mohla to byt nakonec taková lepší oddechovka, ale tohle me opravdu hnetlo. Bohužel jsem mela od knihy velka očekávání, ale na prvotinu dobre.

adaba
09.12.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Neuměla jsem knížku odložit:)

L.Helena
09.12.2018 5 z 5

Skvělé !!!
Napínavé !!!
Nervy drásající !!!
Pět hvězdiček je málo...

radka8970
08.12.2018 5 z 5

Kniha je naprosto dokonalý psychothriller, který musíte stále číst, dokud ho nedočtete na konec. Od začátku do konce to byla dlouhá napínavá jízda s uvěřitelnými postavami s velice zajímavým příběhem, který se odehrává jen na jednom místě jen několik hodin, a přesto se v tomto krátkém čase přihodí spoustu věcí. Knihu rozhodně doporučuji...je to dobře napsaný thriller, který jde přímo k věci od začátku do konce.

Jakira
08.12.2018 1 z 5

Bohužel, i na prvotinu je to hrozně slabé a hloupé. Myslela jsem, že knížka o 250 stranách bude jako jednohubka, ale nakonec jsem se s ní trápila několik dní a k dočtení jsem se musela přemlouvat. Těžko říct, co na tom bylo nejzvláštnější, štvalo mě tam hodně věcí, například naprosto nesmrtelná hlavní hrdinka a vlastně i padouch, spoustu totálně nelogických sledů událostí a "náhod".
Dále pozor na spoilery.
Těch nelogičností na mě bylo až příliš. Pokud mám na parkovišti zavřené dítě v dodávce a spolupachatel stále hlídá u dveří, jak je možné, že si ani jeden z nich nevšiml, že jim Darby leze do dodávky? Jak je možné, že Ed ani Sindi neslyší zápas o život probíhající na záchodcích? Darby je asi neskutečně vytrénovaná, když jsou za ní věčně jen pár kroků a stejně jim zvládne na poslední chvíli utéct i když je zmasakrovaná všemi předchozími zraněními. Jakto, že si Darby v klidu povídá s Jay o tom, jak to udělají, když Lars je s nimi v místnosti? To nic neslyší? A tak dále a tak dále...
Dále úporná snaha šokovat krví a nechutnostmi, která vygradovala vytržením ruky ze zavřených dveří, kdy už si člověk chca nechca musí říct "Ale no tak!".

Letos jsem bohužel nečetla nic horšího...

lachtan77
08.12.2018 3 z 5

Na můj vkus hodně náhod a štěstí, které měla mladá roztřesená Darby a to hlavně v závěru. Při čtení jsem párkrát kroutil hlavou a říkal si: jak? cože? no to snad nemyslí vážně. Nesedělo to prostě s realitou.

!!MOŽNÝ SPOILER!!
Když jsem od někoho deset kroků a doháním ho, nemůže se stát ještě deset věcí, které normálně zaberou deset minut :) o malíčku ani nemluvím ;))

Celkově to nebylo zase až tak špatný. Naopak jsem byl zvědavý jak to s Darby a Jay dopadne.

únosy dětí právníci thrillery pro ženy sněhová bouře

Taylor Adams
americká