Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1301 471

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

No Exit , 2017

Leena
Leena
předevčírem 4 z 5

Napínavé, i když dost přitažené za vlasy, hlavně ten konec.
Darby se bála vystřelit jedinou kulku, aby to nechytlo a předtím vystřílel Lars asi 5 nábojů?
Tak to nemělo logiku.
Ke konci mi Darby už připadala jako superžena.

Natty
Natty
23.03.2024 3 z 5

Čtivé a napínavé, i když trochu překombinované béčkové drama, které se odehrává na odpočívadle uprostřed sněhové bouře. Jedna unesená holčička a hned několik možných pachatelů. Konec měl super rozuzlení.

Popravdě, to okénko mě už pěkně rozčilovalo.. :D

princesse
princesse
05.03.2024 3 z 5

Opravdu akční a velmi čtivé drama. Nejsem si jistá jestli by vše šlo ve skutečnosti provést a povedlo by se, ale tady to tak bylo. Určitě se při četbě nudit nebudete, děj letí a potřebujete vědět co a jak. Překvapivé propojení jakoby náhodného osazenstva odpočívadla. Film si asi nechám ujít, podle traileru na mě nějak moc hororové a mystery a trochu mě ruší moje představa postav, dle popisu autora a herci, kteří byli do rolí obsazeni. Nechám si je podle svých představ ...

LuckaDea
LuckaDea
08.02.2024 3 z 5

Kniha byla hodně čtivá, akční, kapitoly rychle ubíhaly a v průběhu děje došlo hned k několika zvratům. Názvy kapitol, které znázorňovaly odpočet času byly super a originální. Ze začátku vše působilo reálně, ale postupem času mně pak už děj začal připadat docela dost překombinovaný. Z toho důvodu snižuji hodnocení na 3 a půl hvězdičky.

simcat13
simcat13
20.12.2023 4 z 5

Teda jo, tohle se mi fakt líbilo. Vyklubal se z toho docela solidní akčňák, který byl ovšem (aspoň za mě) uvěřitelný. Rozhodně tam hrála souhra náhod, ale ne nahodilých "hovadin". Co postava, to úplně jiná osobnost. Stojí za nenáročné přečtení.

bagel
bagel
23.10.2023 3 z 5

Zase tak moc mě to nezaujalo. Bylo to příliš brutální, často nereálné a přehnané, hlavně na konci.

Gabusza
Gabusza
02.10.2023 5 z 5

Ani jsem netušila, že to bude tak akční, přitom knížku mám doma víc jak tři roky v knihovně a fakt to stálo za to!! Kniha je čtivá od začátku až do konce. Neustálé akce a zvraty a ten konec, úplně zamotanej, tak to mám ráda, prostě pecka!!!
Odvážná Darby je opravdu hrdinka noci. Na film se s chutí kouknu.

megamysl1901
megamysl1901
25.07.2023 5 z 5

Je jen pár opravdu skvělých knih a tato je jedna z nich. Nesmírně čtivé, místy vtipné, šokující a napínavé. Určitě si přečtu od autora také Na dostřel. 5* a určitě doporučuji.

Belanna
Belanna
22.07.2023 3 z 5

Napínavý příběh se zajímavým námětem, který se odehrává uprostřed sněhové bouře.
Autor umí navodit atmosféru a velmi poutavě popisuje prostředí. Knížka se dobře čte.
Na druhou stranu mě zklamaly časté a dost nereálné situace, místy hodně překombinované.
Taková zlatá střední cesta.

Mruskulka
Mruskulka
12.07.2023 4 z 5

Napínavé od začátku do konce. Konec překvapivý, tak nějak nad nim musím stále přemýšlet. Nějak nevím :D Ale perfekt. Doporučuji

_Lucie_97
_Lucie_97
24.06.2023 4 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem! Děj mě několikrát velmi překvapil, ale můžu říct, že těch zvratu bylo maličko moc a o pár miň by rozhodne stačilo. Zároveň jsem si ale čtení užila a mohu doporučit jen si nejsem jistá, jestli dobře chápu konec, takže pokud si někdo víte, tak mi prosím napište!

pouze_kniha
pouze_kniha
31.05.2023 4 z 5

Ten konec? WOW!

Alinke
Alinke
08.05.2023 3 z 5

za mě tedy zklamání. Napínavost, námět, vývoj děje, vše z toho je dobře napsané, jen to jaksi hodně "předimenzované", kdyby by kniha o 100 stránek kratší a spisovatel spoustu dobrých zvratů v této knížce použil v jiné, byl by to nepochybně bestseller. Škoda.

Tereyciiik
Tereyciiik
08.05.2023 5 z 5

Za mě super. Kniha má od začátku našlápnuto má pořádnou jízdu, kde se nezastavíte ani na chvilku. Ma dobry, překvapivý dej, který se během minut vyvyji, mění a roste. I když je kniha krátká, určitě se v ní na nic nezapomíná, spíš naopak, nejsou v ní zbytečně zdlouhavé a nic neříkající pasáže, prostě rovnou na věc. Hlavní hrdinka znovu borka, neohrožena, vtipná a hlavně jí to myslí. V tomto spisovateli jsem se opravdu nespletla.

FoxFox
FoxFox
18.04.2023 4 z 5

Hlavní hrdinka Darby uvázne během sněhové bouře na dálničním odpočívadle, kde musí přečkat noc s dalšími asi čtyřmi cestujícími. Při hledání mobilního signálu však objeví, že v jedné ze zaparkovaných dodávek je uvězněna holčička. Celá kniha se odehrává během této jediné noci a kapitoly jsou rozdělené podle ubíhajícího času.
V rámci žánru dobře napsaný thriller. Na své si přijdou i milovníci drsnějších scén. Konec je velmi napínavý a strhující, za mě mohu doporučit.

Tamirai
Tamirai
16.04.2023 4 z 5

Vôbec nie zlé čítanie.
Bolo to fajn, bolo to napínavé, hrdinka mi bola sympatická a aj mi prišla dosť rozumná. Prostredie v knihe bolo také komorné, so zvláštnou zostavou ľudí na pumpe, ktorí tam proste uviazli, lebo počasie...sneh, zima, víchrica, problém so signálom. To nechcete.
Každý z nich mal svoje tajomstvá a veci, ktoré spracovával a nejak sa snažil vyriešiť, vrátanie hlavnej hrdinky a do toho Darby ešte objaví, čo objaví.

AlenaF
AlenaF
05.04.2023 4 z 5

Napínavé od začátku do konce.

hanap
hanap
02.04.2023 3 z 5

Zajímavá, napínavá, brutální, 272 stran nervů a naděje. Dobrý.

Fleur213
Fleur213
24.03.2023 3 z 5

Tak to byla jízda! Na začátku jsem si říkala: O čem jako bude těch 272 stran, když by se to dalo vyřešit za 40? No, mile mě autor překvapil, s jakou zápletkou přišel, trochu nemile s tím, jakou "Supermanku" z hlavní hrdinky vytvořil. Každopádně pár stran bylo vcelku nudných, ale později šlo více do tuhého a chtěla jsem to dočíst. Odpočítávání absolutně napomáhá napětí, tomu tleskám. Natahování a ukázání cíle, řešení na dosah, které vám vzápětí krutě vezme - nad tím se vztekám, ale zároveň kvituju. Četlo se to dobře a fakt jsem až do samého konce netušila, jak to skončí. Za to autorovi dík, že si to nechal až úplně na závěr a vy koukáte jak puk. Takže za mě dobrý a zkusím od autora nějakou další, byť tento žánr není můj primární šálek kávy.

postrach
postrach
20.01.2023 5 z 5

na autorovu prvotinu dost dobře napsaná kniha.Není zbytečně tlustá.Ten konec.....

únosy dětí právníci thrillery pro ženy sněhová bouře

Taylor Adams
americká