Nenechte sebou manipulovat

Nenechte sebou manipulovat https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75463/nenechte-sebou-manipulovat-75463.jpg 4 56 15

Jak rozpoznat manipulaci a jak se jí ubránit. Zajímavé téma je u nás v knižní podobě zpracováno poprvé, ačkoliv do kontaktu s lidmi, kteří námi manipulují, se dostáváme nezřídka. Nemusí to být jen v obchodě, v reklamě či v politice. Manipulace nachází živnou půdu i v prostředí rodinném, pracovním, či v partnerských vztazích. Pro objekt manipulace je nejen nepříjemná, ale může mít i sociální a psychické důsledky. Kniha chce pomoci, jak se před manipulátory, někdy sympatickými a kultivovanými, jindy tyranskými, chránit. Popisuje způsoby chování a vlastnosti více než třiceti typů manipulátorů (jak manipulátor komunikuje, navozuje pocit viny, svaluje zodpovědnost na druhé, zasívá svár, jedná s despektem, staví se sám do role oběti, mění své postoje, jak je lhostejný k potřebám druhých), uvádí konkrétní životní příběhy i příklady.... celý text

peří
01.10.2023 3 z 5

Existuje i kniha stejného návzu od jiných autorů, mnohem slabší a mnohem hůře hodnocená.

hersha
07.10.2021 5 z 5

Tahle kniha mi "zachránila život". Dodnes z toho čerpám.

PetraBery
25.09.2021 3 z 5

Zajímavá kniha, přesto mi nepřinesla to, co jsem očekávala. Různé druhy manipulátorů, které můžeme v životě potkat, teoretická a slovní obrana proti nim. Někomu určitě pomoct může, já se poohlédnu ještě po jiných titulech s touto tématikou.

Jonna
06.09.2021 3 z 5

Jedna z mála knih o manipulaci, co u nás vyšla. Moc se mi líbí část popisující typy manipulátorů, u sebeobrany mám stále takový neodbytný pocit, že část je ztracena v překladu, který je v této části podivně kostrbatý.

hu_87
26.05.2019 2 z 5

Autorka se sice věnuje možným obranám, které spíše připomínají takový trénink slovní sebeobrany, ale stále si kladu otázku, k čemu tolik zbytečných stránek předtím?
Nebo třeba, kdo kdy pochyboval o tom, že obětmi manipulátora se nejčastěji stávají lidé, kteří moc sebevědomím neoplývají, anebo lidé, kteří spíše myslí na druhé, než na sebe?

Ne, kniha mi nepomohla. Protože je spíše teoreticky, než prakticky zaměřená. Myslím, že vůči manipulaci se lépe ubráníte tím, když si spíše koupíte nějakou knihu o asertivitě (to spíš) nebo o tom, jak si zvýšit sebevědomí a když se lépe naučíte číst jak verbální, tak neverbální znaky těla druhých. Na tohle vám spíše doporučím knihy, které více využijete v praxi, než takovéto vyčerpávající příručky.

Autorka má vůči čtenáři jistou dávku empatického přístupu. Ale to mi na kvalitní a užitečnou knížku prostě nestačí.

Inika
11.10.2018 3 z 5

Slušně a většinou srozumitelně napsané. Dobře je vystižené i to, jaký typ osob se stává obětí manipulativního chování a jaké postupy (vědomě nebo ne) manipulátoři používají.
Příkladů je sice podaných hodně, ale po chvíli působí všechny podobně, protože jsou pojaté hodně zkratkovitě. Každý z nich má sice vystihnout určitou situaci a pojmout tak co nejširší záběr, ale bohužel nejsou rozepsané (a případně i rozebrané) natolik, abych si z toho dokázal vzít víc. Trochu škoda.

evelýny
19.10.2017 3 z 5

Manipulaci nesnáším. Po přečtení této knihy jsem byla překvapena, kolikrát i já manipuluji, aniž bych chtěla :-).
Nevím, zda se dá proti manipulaci bránit naučenými frázemi - kniha je jich plná. Mně se to zatím nepovedlo, ale pracuji na tom i díky této knize. Rozhodně si dávám pozor na manipulaci z mojí strany, byť je činěna v dobrém slova smyslu.
Bohužel mistři světa v manipulaci tuto knihu asi číst nebudou, takže nám ostatním nezbývá nic jiného, než BOJOVAT!

kapr
04.09.2017 2 z 5

Zdá se mi, že je to dobrá kniha, chci se k ní vrátit, a možná i vracet. Zatím jí dávám průměrné hodnocení, které chci do budoucna ještě upravit. Četlo se mi to dost obtížně.
Stručně, nepomohlo mi to.
(s odstupem - 2018 10 11)

Kamienkova33
19.04.2017 5 z 5

Oceňujem na knihe najmä to, že je písaná naozaj ,,ľudskou" rečou a každý, koho sa táto téma aspoň okrajovo týka, si v nej nájde svoje

hellena1523
16.04.2017 3 z 5

Spousty příkladů, dobře popsané typy manipulátorů, docela slušně vykreslené dialogy "jak si poradit s manipulátorem". Ale po všech těch ovacích v komentářích jsem asi čekala trochu víc. Přečtení nelituji, ale zase až tak uchvácená nejsem.

vit7993
08.07.2016 5 z 5

Je to dobrá kniha. Jsou tam popsány i různé druhy manipulátorů a také docela dost příkladů odpovědí (asi 3 strany A5) jak odpovědět manipulátorovi a jak s ním jednat. Dělal jsem si výpisky a chci se k tomu vracet. Uvědomil jsem si, že jsem obětí manipulace a díky tomuto mi to bude méně znepříjemňovat život. Také mám sám sklony k drobné manipulaci tak si na to dám pozor.

InesRodriguez
03.03.2016 5 z 5

Tahle knížka patří mezi ty, které mi zatím nejvíce pomohly. Nejen, že mi otevřela oči, ale také mi pomohla pochopit některé události v mém životě.

Petratra
01.11.2012 5 z 5

Pokud tohle téma někoho zaujme, přečtěte si taky Isabelle Nazare-Aga - Láska a manipulace.

dokec
20.10.2012 4 z 5

Kvalitní kniha, autor se pohybuje v problematice a je očividné, že ji má zmapovanou velmi dobře. Kniha se dobře četla, a to i díky popisu situací. Nicméně jsou to právě ty popisky situaci, které stály jednu hvězdu. Ty příběhy a příklady se mi zdály potom už na jedno brdo, čitelné a moc černobílé.

kamibe
15.08.2012 5 z 5

O lidské komunikaci jsem přečetla už dost knih. Protože se manipulace v komunikaci vyskytuje docela často, zajímá mě i ona. A musím dát za pravdu své kolegyni, která mi knihu doporučila - zde je vskutku toto téma pojato nejuceleněji a nejpřehledněji.
Bílou vránou by byl ten z nás, kdo by se ve svém životě nesetkal s nějakým manipulátorem. Ale pozor! Všichni se někdy dopouštíme manipulativního jednání. Ale abych si o sobě nemusela honem myslet, že jsem taky manipulátor, stačí, když se zahloubám do třiceti znaků, a pokud z nich u sebe najdu méně než deset, mohu zůstat v klidu. No, ještě bych se mohla nechat otestovat někým, kdo mě dobře zná :-)

psychologie manipulace (psychologie) mezilidské vztahy

Isabelle Nazare-Aga
francouzská, 1963
2011  84%Nenechte sebou manipulovat
2016  84%Manipulativní rodiče - Jak se s nimi vyrovnat
2014  87%Láska a manipulace

Kniha Nenechte sebou manipulovat je v