Nenechám tě odejít

Před jedenácti lety uprchla Lindsey s dcerou Sophií před svým násilnickým manželem, který se ji pokusil zabít. Našla si nový domov, začala s podnikáním a snažila se odstřihnout od svého starého života. Myslela si, že unikla temné minulosti a že je v bezpečí. Po jedenácti letech je však exmanžel Andrew propuštěn z vězení a Lindsey se začínají dít strašidelné věci. Někdo se jí vkrade do domu, pokusí se otrávit psa a napadne jejího přítele. Andrew tvrdí, že to není on. Že se změnil. Může mu věřit? Nebo za útoky stojí někdo, kdo je Lindsey blíž než si sama myslí? A jak se může drobná lest, kterou Lindsey před lety provedla, změnit v její největší noční můru? Psychologický román Nikdy mě neopustíš popisuje rodinné drama založené na efektu motýlích křídel. Kniha zachycuje majetnickou lásku, která se jednoho dne vymkne kontrole. Román plný napětí s nečekanou zápletkou od kanadské autorky Chevy Stevens, která napsala řadu úspěšných thrillerů oceněných mezinárodními cenami.

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/409029/nenecham-te-odejit-NvI-409029.jpg 4.550
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno · Ocelot

Never Let You Go · 2017

Počet stran:400
Jazyk vydání:český
Překlad:Ivana Svobodová
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
Náklad:3 000 ks
ISBN:978-80-907112-1-1

Kniha Nenechám tě odejít

Terata

Tato kniha se mi četla velmi těžko kvůli zvolenému tématu. Ač je velmi čtivá a po přečtení první stránky vás kniha neskutečně stáhne do děje, dost jsem s ní bojovala (vlastní zkušenost).

Dlouho jsem nečetla takhle dobrou knihu, doporučuji.

Blaufik

Pokud máte chuť si přečíst knihu, která je zaměřena nejen na domácí násilí, posedlost a důvěru, ale také na vztahy matky s dcerou, tak po knize rozhodně sáhněte. Slibuji Vám, že na vás čeká úžasný čtenářský zážitek, který si vychutnáte do poslední stránky.

YvonaT

Tak tohle se mi moc líbilo. První kniha od této autorky a musím říct, že mě to hodně bavilo a vůbec se mi nechtělo knihu odložit. Na téma domácího násilí toho bylo napsáno spoustu, tohle patří k těm lepším, ba skvělým. Trošku mi to připomínalo Za zavřenými dveřmi. Opravdu super, doporučuju přečíst.

anet9012

Dielo Nenechám tě odejít ako také však nie je chybným kusom v žánri. Disponuje veľmi ľahkou a dobre stráviteľnou naráciou, čo poteší každého (i menej náročného) čitateľa, snaží sa spracovať súčasné problémy society a reflektovať napríklad i prostredie mladežnícke komunity, i napriek jemnej predvídateľnosti či závere nepôsobí stopercentne prvoplánovo a pre milovníkov žánru či krimi oddychoviek je prijateľné.

Hell_Rihova

Tato kniha mě velmi mile překvapila. Námět byl hodně zajímavý, ještě nikdy jsem knihu na podobné téma nečetla a rozhodně jsem ráda za to, že se ki do ruky dostala tato. Kniha byla napínavá, zápletka nečekaná, kdy jsem při čtení konce doslova hltala každé slovo.

Veve721

Tahle knížka vás opravdu "nenechá od ní odejít"... :)

Autorka zvolila skvělý základ - chorobně žárlivého manžela šikanujícího svou ženu. Knížka však není jen o komplikovaných mezilidských vztazích. Zaměřuje se jak na odlišné pohledy hlavních hrdinek, vývoj jednotlivých charakterů, tak i na domácí násilí, které autorka dokázala výborně zpracovat. Postavy jsou reálné, uvěřitelné, občas čtenáře štvou, jindy jim držíme palce. Příběh měl správnou míru napětí a závěrečné rozuzlení bylo opravdu nečekané - podezírala jsem úplně někoho jiného! Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a stránky jsem doslova hltala. Obálka je pak jen třešničkou - perfektní práce grafika, která skvěle ladí s mrazivou atmosférou příběhu.

"Nenechám tě odejít" se oplatí mít v knihovničce, obzvlášť pokud jste milovníkem napětí. Jde o nadstandartní literární počin a jsem přesvědčená, že o autorce v budoucnu určitě ještě uslyšíme. Rozhodně doporučuji.

Charmedka

Kniha se četla vážně skvěle, téma domácího násilí mě baví. Avšak jednu výtku mám, ocenila bych více toho pocitu bezmoci a strachu. Právě s tou atmosférou a pocity hlavních postav, si dle mého mohla autorka více pohrát.

Ovšem ten konec? Obrovská spokojenost, jelikož po celou dobu máte jasný názor, ke kterému Vás Chevy Stevens nenápadně nabádá a najednou přijde zvrat. Z konce knihy jsem vážně nadšená, též ze zapojení myšlenky motýlího efektu, o kterém se v knize mluví.

KnihomolkaYulča

Jaké to je žít s mužem tyranem????

Ne, ne, ne, začneme pěkně od začátku knihy.

Kniha začíná v roce 2005. Celkem obyčejná rodina, mamka Lindsey, taťka Andrew a jejích malá dcerka Sophie, jsou na pláži. Lidsey odejde na záchod. Když se vrátí, Andrew se Sofii zmizí. Lindsey začne panikařit. Kde jsou? Hledala je, jestli je nespatří na hladině vody, když v tom spatří dceřiného delfína v dáli plout samotného. Zapojila všechny lidi do pátráni co tam byly, aby se je snažili najít, třeba se utopili, protože Andrew hodně pil a malá ještě neuměla plavat. Po marným hledáni, se potom bavila s plavčíkem na břehu, jestli nemohli prostě někam odejít. Najednou spatřila Andrewa se Sophii a vrhla se k dceři, vyděšená strachy. Vinila manžela z toho, že to udělal schválně. Rád ji dělal naschvál zle a děsil ji a nejen to.

Dále celý příběh se odehrává v roce 2016 a přelomu roku 2017. To už žije Lindsey s dcerou samotné, ale kde je Andrew?

Jsou tu vzpomínky z roku 1997, kdy se ti dva teprve poznali. Lindsey byla u pokladny a přišel tam pohledný mladík a nic nenasvědčovalo tomu, že by byl nějaký maniak. Pomohl jejímu otci s práci, kdy ho zaměstnal u sebe ve firmě.

Opět jsme v roce 2016. Mě to přeskakováni z roku do roku hrozně bavilo, protože to bylo jako skládačka celého příběhu. A má to hlavu a patu.
Lidsey uklízela domy, měla svoji úklidovou firmu. Když byla zrovna u jedné paní, zjistila, že její mazlíček je mrtvý. Rozsypala kabelku. Jenže, když se po chvíli vrátila měla kabelku složenou....... Zavolala tedy policií, že se do domu asi někdo vloupal........

Teď jsme v roce 1998 Lindsey je těhotná.
Už tehdy začali náznaky žárlivosti Andrewa. A už tehdy pil. A když pil, byl hrozně agresivní a děsně majetnicky člověk.
Zvedal na ni ruce, nikam nesměla, měl ji neustále pod dohledem.

V roce 2005 se pokusila utéct, ale on se probudil, opět opily, a začal ji u auta dusit. Jediné štěstí, že se Sophie v autě probudila a že to neskončilo fatálně. Tohle byla poslední kapka. Jednoho obyčejného večera Andrew opět pil, a upadl do hlubokého spánku, a Lindsey se podařilo utéct i s dcerou. Ale brzy ráno ji volal její bratr, že Andrew měl autonehodu, u které zemřela jedná žena. Lidsey brečela a obviňovala sama sebe. Ale proč? Co s tím má společného? Andrew přežil, ale šel si sednou na dost let za mříže.

Rok 2016 Lidsey navštěvuje sebeobranu, má nového přítele. Její dceři bude skoro 18 a potka první lásku.
Andrewa propustili z vězení a snaží se skontaktovat s dcerou. Lidsey se pořad ději divné věci, jakoby ji někdo pronásledoval a přestavoval ji věci v domě ona si mysli, že je za vším Andrew.

Je to Andrew?
Nebo přítel dcery? Který se dle mého choval arogantně a nezdál se mi po celou dobu?
A nebo je to úplně někdo jiný?
A skončí kniha Happy endem?
To si ale budete muset přečíst sami.

Kniha je napínavá od samého začátku. Čte se dobře. Je proložena dopisy. Hlavně oceňuji, že každá stánka začínala novou větou. Co se týče chyb, tak je tam asi jen pár překlepů, ale nic hrozného. Kniha má dost reálný děj.
Má celkem 47. kapitol a je rozdělena na tři části.

!!!!!!! Násilí v domácnostech se dějí dnes a denně po celém světě. Spousta žen trpí týrání dodnes a bojí se, že nedokáži žít samí. Kniha mi připomněla některé příběhy z mého okolí. Ženy by neměli žít s tyrany, jak s fyzickými tak psychickými !!!!!!!!

TIP: Máte rádi Databázi knih?

thrillery pro ženy

Chevy Stevens
kanadská, 1973

Kniha Nenechám tě odejít je v

Právě čtených6x
dalších seznamech3x