Nenechám tě odejít

Nenechám tě odejít https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409029/bmid_nenecham-te-odejit-NvI-409029.jpg 4 187 70

Před jedenácti lety uprchla Lindsey s dcerou Sophií před svým násilnickým manželem, který se ji pokusil zabít. Našla si nový domov, začala s podnikáním a snažila se odstřihnout od svého starého života. Myslela si, že unikla temné minulosti a že je v bezpečí. Po jedenácti letech je však exmanžel Andrew propuštěn z vězení a Lindsey se začínají dít strašidelné věci. Někdo se jí vkrade do domu, pokusí se otrávit psa a napadne jejího přítele. Andrew tvrdí, že to není on. Že se změnil. Může mu věřit? Nebo za útoky stojí někdo, kdo je Lindsey blíž než si sama myslí? A jak se může drobná lest, kterou Lindsey před lety provedla, změnit v její největší noční můru? Psychologický román Nenechám tě odejít popisuje rodinné drama založené na efektu motýlích křídel. Kniha zachycuje majetnickou lásku, která se jednoho dne vymkne kontrole. Román plný napětí s nečekanou zápletkou od kanadské autorky Chevy Stevens, která napsala řadu úspěšných thrillerů oceněných mezinárodními cenami.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ocelot

Never Let You Go , 2017

Mandlevest
27.09.2020 4 z 5

Téma knihy , domácí násilí, útěk a snaha o nový život, již mnohokrát zpracované, ale autorku jsem neznala a vysoké hodnocení v DK mě navnadilo si knihu půjčit. A určitě nelituji. Za mě se jedná o jednu z lepších knih v tomto žánru. Docela zajímavý byl pohled do minulosti očima Lindsey, pragmatický a ochranitelský a Sophie, tápající a doufající. Oceňuji uvěřitelnost příběhu (což za mě moc nemělo Za zavřenými dveřmi) a gradující napětí (což za mě skoro vůbec neměla Bývalá manželka). Takže s knihou určitě spokojenost, co mně však vadilo a rušilo nesmírně jsou , z mého pohledu, zcela nesmyslně dělené odstavce. Nehledě na několik stupňů vzdělání, které jsem před mnoha lety absolvovala, mě už na tom základním učili, že odstavcem mj. ukončujeme situaci. V této knize to neplatí, uprostřed rozhovoru nebo dramatické situace začínáte najednou novým odstavcem. Možná to byl záměr , který jsem nepochopila , možná trochu odbytá práce a to by mě mrzelo, protože knížka je opravdu dobrá a nezaslouží si to. Takže doporučuji a jdu se na chvíli přestěhovat k Amišům :-).

barbora3888
16.09.2020 4 z 5

Jedná se o psychothriller, ve kterém se řeší téma domácího násilí a stalkingu. Na začátku knihy se ocitáváme v situaci, kdy Lindsay zrovna uklízí v jednom z domů (vede uklízecí firmu), když má pocit že jí někdo sleduje. Lindsay ví, že jejího bývalého manžela Andrewa právě pustili z vězení a má strach, že se jedná právě o něj.

V následujících kapitolách se společně s Lindsay vracíme do minulosti, kdy ještě s Andrewem žila a společně vychovávali dceru Sophii. Andrew byl skvělý táta a do jisté doby i skvělý manžel. Konkrétně do doby, než začal Linsay bít. Ta se proto rozhodla, že společně se svou dcerou z domu utečou. To se jim nakonec s pomocí pár přátel povedlo. Následně Andrewa zatkli a Lindsay začala se svou dcerou žít nový život.

V knize se střídají pohledy Lindsay a její dcery Sophie. Můžeme tak nahlédnout i do vztahu matky s dcerou, což se mi na knize moc líbilo. Vlastně až na trošku jiný konec než jsem očekávala, (ale to už je můj problém :D) se mi kniha moc líbila a velmi dobře se mi četla.

Sarrah
29.07.2020 5 z 5

Mě se kniha líbila, styl psaní mi sednul, určitě si od autorky přečtu s chutí něco dalšího.

Meginald
15.06.2020

(SPOILER) Celá kniha mi připadala celkem nudná, jako by jí něco chybělo. Příběh sice gradoval ve chvílích, kdy se hlavní hrdinka snažila zasebevraždit, o napětí se ale rozhodně mluvit nedá.. Brožura je pojatá spíše humorně, i když bych ji jako vtipnou rozhodně neoznačila. Děj se vlekl opravdu velmi pomalu, což po nějaké době samozřejmě přestane bavit. Knížka sama o sobě taková nemastná- neslaná, ničím zajímavá.

Lvíček835
05.06.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila mýstama byla dlouhá ale líbilo se mi jak sou napsané kapitoly za mě byla kniha čtivá a u držela mě v napjetí

Toňula
02.06.2020 5 z 5

Po Stále nezvěstné, která mě hodně zaujala, jsem sáhla i po této autorčině nejnovější knize. Rozhodně nezklamala, příběh vyprávěný v několika časových rovinách a pohledem více osob, přesto velmi čtivý, napínavý až do překvapivého konce. Naprostá spokojenost.

MacinkaCz
23.05.2020 4 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy 2020. Začátek zajímavý, střed průměrný, občas zdlouhavý. Konec čtivý. Možná někdo řekne, že konec předvidatelný, asi nejsem dobrý předvídač, protože já jsem teda zrovna nepředvídala správně. :) Kniha se mi jinak četla dobře.

Hvězdinka
27.04.2020 2 z 5

Doporučuji nečíst anotaci, protože pokud si ji přečtete, máte zároveň přečtenou 2/3 knihy. I ten konec je předvídatelný vzhledem k počtu osob v knize. Za mě opravdu jen reklama jako hrom a uvnitř pusto na 400 stranách.

Hanaluna
18.04.2020 4 z 5

Kniha se dobře četla, příběh byl dá se říct klasika v tomto žánru. Ale takový příběh já ráda, takže spokojenost.

jasmína
18.04.2020 5 z 5

Knihu jsem si koupila, protože i všechny předešlé od této autorky se mi líbily, a nezklamala ani tato.

Jen škoda, že už je přečtená, protože bych četla dál a dál......

Tak zkusím další thriller. A uvidím.

zbožňuju_knihy
15.04.2020 3 z 5

SPOILER: přečtu anotaci a už tuším, že tam asi něco úplně nehraje. Tak jsem 400 stran čekala, až konečně přijde, co si myslím.. a ono, bohužel, přišlo. Číst se to dalo, ale místy natahované, konec předvídatelný. Průměr za 3*

jiri77
08.04.2020 2 z 5

Budu asi jeden z mála ale u mě se nadšení z této knihy nekonalo. Průměrné,tuctové (komerční) čtení. Ta matka mi šla někdy až na nervy. Ke knize se určitě už nevrátím.

vitez21
08.04.2020 5 z 5

Tak tohle byla naprostá bomba. Knihu jsem si pořídil na základě recenzí uvedených jak zde na webu, tak na webech knihkupectví a i přesto jsem stále ještě nečekal, jak moc skvělé dílo to bude. Mimochodem recenze hodně napověděla, kdo že je tím "panem tajemným", což ale dojem ze čtení vůbec nezkazilo. Myslím, že hodnocení kvality knihy můžu shrnout jen jednou větou, která mluví za vše: Já, před několika lety téměř "absolutní nečtenář knih", jsem 400 stran přečetl během 4 dní a na konci knihy mi bylo upřímně líto, že je u konce.

moudivlacek
28.03.2020 5 z 5

Paráda, i když musím přiznat, že bych toto na začátku příběhu asi neřekla. Každopádně po pár stránkách přemlouvání jsem musela připustit, že hltám stránku za stránkou.
Příběh o strachu být sám, o strachu a bolesti a omezování osobní svobody, role alkoholu ve vztahu, ale také věčný úprk před minulostí. Ovšem to nejdůležitější - to si nechám pro sebe, neboť nechci prozradit to nejdůležitější.
Každopádně příběh ženy a její dcery, které v životě zažili nejen hezké chvíle. Mohu jen doporučit.

alusa4302
14.02.2020 5 z 5

Knihu doporucuji četla se moc pěkně, strhující příběh a nečekaný napínavý konec.

Hella
14.02.2020 3 z 5

Vcelku dobrý příběh, jen příliš zdlouhavě natahovaný, o 100 stran méně by tomu dodalo větší grády.

Danago
09.02.2020 4 z 5

Zajímavý čtivý román. I když téma je již mnohokrát zpracované. Závěr mě opravdu překvapil.

Monkas1
18.01.2020 5 z 5

Líbila se mi ,bylo to napínavý až do konce, doporučuji.

smithynka
17.01.2020 5 z 5

Na knize mě zaujala obálka, tak jsem ji zkusila a nelituji. Napínavý a čtivý příběh, který se četl sám.

petra5449
11.01.2020 5 z 5

Pěkná a napínavá knížka

domácí násilí thrillery pro ženy

Chevy Stevens (p)
kanadská, 1973
2019  86%Nenechám tě odejít
2011  89%Stále nezvěstná
2012  81%Nikdy nevíš
2014  76%Pořád se dívá
2021  66%Temné cesty

Kniha Nenechám tě odejít je v