Nenechám tě odejít

Nenechám tě odejít https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409029/bmid_nenecham-te-odejit-NvI-409029.jpg 4 187 70

Před jedenácti lety uprchla Lindsey s dcerou Sophií před svým násilnickým manželem, který se ji pokusil zabít. Našla si nový domov, začala s podnikáním a snažila se odstřihnout od svého starého života. Myslela si, že unikla temné minulosti a že je v bezpečí. Po jedenácti letech je však exmanžel Andrew propuštěn z vězení a Lindsey se začínají dít strašidelné věci. Někdo se jí vkrade do domu, pokusí se otrávit psa a napadne jejího přítele. Andrew tvrdí, že to není on. Že se změnil. Může mu věřit? Nebo za útoky stojí někdo, kdo je Lindsey blíž než si sama myslí? A jak se může drobná lest, kterou Lindsey před lety provedla, změnit v její největší noční můru? Psychologický román Nenechám tě odejít popisuje rodinné drama založené na efektu motýlích křídel. Kniha zachycuje majetnickou lásku, která se jednoho dne vymkne kontrole. Román plný napětí s nečekanou zápletkou od kanadské autorky Chevy Stevens, která napsala řadu úspěšných thrillerů oceněných mezinárodními cenami.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Ocelot

Never Let You Go , 2017

Jenny46
27.01.2024 4 z 5

Knihu jsem měla vyhlídnutou už delší dobu, určitě příběh není špatný, ale chvílemi se to táhlo...
Konec byl předvídatelný 4*

Šárka88
20.10.2023 4 z 5

Velmi napínavý psychotriller, stránky se četly sami a podezřívala jsem někoho původně jiného.
Lindsey trpěla pod psychickým náporem svého manžela, ale nakonec sebrala odvahu se svou dcerou a společně vyrazily novému štěstí naproti. Andrew se opět objevil po několika letech v jejich životě a kolotoč začíná znovu, jenže? V jejich životech jsou další tři muži, kdo z nich je ten skutečný tyran? Konec se dal trochu předpokládat a ubrala bych pár stránek. Ze začátku mi vadilo přeskakování v čase, ale na to se dá zvyknout.

Pavlína2019
19.08.2023 4 z 5

Knihy od této autorky mám hrozně moc ráda!

Avšak od prvních vět jsem cítila, že na tuto zrovna teď mít náladu nebudu, možná se mi sešlo více s podobným tématem, takže jsem ji nedočetla, po 95 straně odloženo.

I tak hodnotil takto, aby to nebylo nespravedlivé, protože jsem si jistá, že je dobrá jako předešlé.
Jen ten styl odstavců není tentokrát nejlepší.

Rozhodně se těším na další knihu.

georginaa
25.07.2023 5 z 5

Psychický teror partnera není ze začátku vůbec vidět. Přichází pomalu a tiše jako smrad. Postupně se zvyšuje agresivita, neustálým shazováním, kontrolováním, ponižováním apod. I když partnera ten druhý stále omlouvá, je to cesta do pekel. Ztrácíte sebevědomí a sebeúctu, až to přijde do vysokého strachu a pocitu, že není úniku. Člověk by neměl to nechat tak zajít daleko, jenže ono se to dobře říká a hůř dělá. Tento příběh mi připomněl mou minulost a dost jsem trpěla i s Lindsey. Já měla dcerky dvě, a věřte, že to opravdu není lehký. Na druhou stranu musím říct, že i když konec byl předvídatelný, stál prostě za to. Nechá to už známky na duši po celý život, ale časem se s tím člověk naučí bojovat. Vřele doporučuji.

Siege03
22.12.2022 5 z 5

Za mě výborný psychologicky román.

Andynka
29.10.2022 4 z 5

Příběh o životě s alkoholikem se sklony k psychické manipulaci, ne-li až fyzickému násilí. Tak od tohohle příběhu jsem čekala opravdu hodně. A jak to bylo velmi dobře rozjeté, tak já jsem se začala místy nudit. Od druhé poloviny se hodně vzpomínalo... Autorka se nás snažila hodně zmást, ale já jsem si byla celkem jistá, kdo za vším stojí. A měla jsem pravdu. Takže to se za mě až moc nepovedlo. Ale , co mě celkem dostalo bylo proč se to celé dělo. To si moje hlava opravdu nedala dohromady. A celý příběh to dost nakoplo. Takže ano... docela tenhle příběh dá hlavě zabrat... i ten tisnivy pocit, že se z tohohle pekla nedá vymotat se dostavil. Jen škoda, některých pasáží, kdy jsem se snažila to celé popostrčit a rozjet.

Ann58
24.09.2022 3 z 5

Děj byl zajímavý, textu se nedá nic vytknout. Ale špatné dělení odstavců velice ubíralo na spádu vyprávění, které se tím občas stávalo zmatečné...

Handulenka
19.02.2022 5 z 5

Moc pěkný a napínavý thriller. Krásně se četla. Určitě si ještě něco od autorky přečtu.

Siraelxy
02.02.2022

Kniha se mi líbila moc.
Příběh je výborně vystaven, napětí graduje a odhalení je překvapivé.
Vyprávění Lindsey se střídá s pohledem její dcery Sophie.
Efekt motýlího křídla....jedna akce ovlivní další....cokoliv uděláte/neuděláte má vliv na životy všech.
Nikdo nejsme bez viny.

kotalovap
08.12.2021 4 z 5

Napínavá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. I když je děj trochu předvídatelný, neubírá to na kvalitě. Postavy jsou propracované a uvěřitelné. Hodnotím jako velice povedený psychologický román a těším se na další knihy od Chevy Stevens.

Terka18
31.10.2021 1 z 5

Čekala jsem víc. Styl psaní byl pro mě hrozný. Odstavce naprosto nesmyslné. Hlavní hrdinka mi nesedla až do konce. A poslední část knihy ve které to mělo konečně gradovat a být strhující, to bylo utrpení. Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla. Hodně velké zklamání, protože jsem se na knihu dost těšila a čekala jsem něco jiného než jsem dostala.

zpychova
21.09.2021 4 z 5

V tomto románu mě opravdu mrazily scény s Andewem. Oceňuji, že se Lindsey dokázala oprostit od minulosti a nechat za sebou minulý život - bohužel pouze do doby, kdy je Andrew propuštěn z vězení. Ještě působivějším se román stává postavou dcery Sophie. Knihu doporučuji, udržela mě v napětí!

Amitiel76
02.08.2021 5 z 5

No páni! Tak tohle byl vážně naprosto perfektní thriller. Čtyrista stran jsem přelouskala za dva večery, a odcházela spát úplně s nechutí, protože jsem nutně potřebovala vědět co bude dál.
O postavách z knihy jsem pak celý den přemýšlela a dedukovala, kdo za tím vším asi stojí. No přesto jsem se úplně sekla, a poslední kapitoly přinesly pro mě šokující odhalení....
Hlavní hrdinka byla úžasně silná ženská. Jak se po tom všem čím si prošla, znovu dokázala postavit na vlastní nohy, a vybudovat nový život pro sebe s svoji dceru. Prošla si traumatem, a přesto našla sílu jít dál. Musela jsem ji obdivovat na každé stránce.
Perfektní čtení, které určitě doporučuji....

misa.lemperova
25.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Na knihu jsem slyšela samou chválu, proto jsem se rozhodla si ji přečíst. Měla jsem od ní velká očekávání, že to bude vážně pecka, která mi nedá spát. Začátek byl zajímavý a čtivý, děj se pomalu zamotával, bavilo mě to.. Ale postupně se děj v knize začal táhnout a delší dobu se v příběhu pořádně nic nedělo. Především po smrti Andrewa jsem se do čtení už musela nutit. Konec měl zřejmě šokovat, mě moc nešokoval, dal se i poměrně dobře odhadnout, průběžně se objevovaly různé indicie. Kniha nebyla úplně špatná, zpočátku se začala vyvíjet velmi dobře, ale celkově bych ji považovala za takový průměrný thriller, který nenadchne, ale ani neurazí.

Mikako
09.06.2021 3 z 5

Čekala jsem něco trochu jiného. Asi víc ze života s Andrewem.
I přes to se kniha četla dobře. Ale souhlasím s komentářem níže, ty odstavce jsem také moc nepochopila.

(Možný spoiler) Pachatele jsem odhadla tak v polovině knihy , asi pro to, že to vlastně nebylo moc originální a někdo takový to byl už asi ve čtyřech knihách, co jsem četla jen letos.

Škoda. Vážně jsem se na tohle těšila, ale žádné velké nadšení se nekoná. Je to průměr a jsem přesvědčená, že za pár měsíců nebudu vědět o čem to bylo.

PilnyKacicek
04.05.2021 4 z 5

Velmi dobrý příběh, který mě nenechal jít spát a musela jsem číst dál a dál. Jediné mínus je styl psaní. Všude byly strašně divně dané odstavce a mezery a někde i chyby.

Ačkoliv jsem si myslela už od půlky knihy, že vím, kdo za vším stojí, zjistila jsem, že jsem si to opravdu jen myslela.

Overall 4/5!! Všem moc doporučuju

mrliš
29.01.2021 4 z 5

Děj je celkem předvídatelný, nicméně kniha se čte svižně a je poutavě napsaná. Příběh matky a dcery rozhodně stojí za přečtení. Musím na závěr napsat, že mě trochu zklamal konec. Čekal jsem trochu větší vygradování.

Vladii
29.12.2020 5 z 5

Za mě super. Knížka mě chytla hned od začátku, hlavní hrdinka mi byla sympatická, děj byl napínavý a posledních 150 stran jsem zhltla na jeden zátah před spaním, i když už jsem byla unavená, musela jsem to prostě dočíst. :)

yetti09
02.11.2020 3 z 5

Popravdě jsem čekala něco Wauu.. A to se nedostavilo. Kniha byla velmi čtivá, ale příběh byl předvídatelný. Konec, který mě měl šokovat, mě bohužel nešokoval.
Knihu hodnotím jako takový hezký průměr a ráda si od autorky ještě něco přečtu.

LucieT
28.10.2020 3 z 5

No, dojmy jsou takové smíšené. Čtivé, ale chvílemi zdlouhavé, svým způsobem i předvídatelné. Zvláštní dělení některých odstavců mi moc nesedlo, naopak přeskakování z vypravěčských postav bylo fajn. Za sebe ale víc jak *** dát nemůžu.

domácí násilí thrillery pro ženy

Chevy Stevens (p)
kanadská, 1973
2019  86%Nenechám tě odejít
2011  89%Stále nezvěstná
2012  81%Nikdy nevíš
2014  76%Pořád se dívá
2021  66%Temné cesty

Kniha Nenechám tě odejít je v