Nenech to být

Nenech to být https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380004/bmid_nenech-to-byt-7XZ-380004.jpg 4 484 156

S bezkonkurenčně porcí napětí a emocionálního vhledu prozkoumal Harlan Coben ve svém novém thrilleru, jak mohou velká tajemství a malé lži zničit vztahy nejen v jedné rodině, ale v celém městě. Detektiv Napoleon Nap Dumas se už patnáct let snaží nalézt odpověď na dvě otázky – kdo zabil jeho bratra-dvojče Lea a jeho přítelkyni Dianu a kam a proč zmizela jeho láska Maura. Teď se zdá, že natrefil na ty správné stopy. V souvislosti s vyšetřováním vraždy byly objeveny Mauřiny otisky prstů. S každým dalším krokem, který Nap učiní, se však vynořují nové otázky – o ženě, kterou miloval, o přátelích z dětství, o nichž si myslel, že je zná, o vojenské základně, poblíž které vyrůstal, a zejména o Leovi a Dianě, jejichž smrt byla temnější a zlověstnější, než si Nap vůbec dokázal představit.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Dobrodružné

Vydáno: , Knižní klub

Don't Let Go , 2017

gordon13
30.11.2018 5 z 5

Na novou knihu mistra Cobena jsem se strašně těšila, je samozřejmě perfektní, jako všechny jeho příběhy. Dokonalý thriller, kterému absolutně nic nechybí! Bravo!!

mulder
29.11.2018 5 z 5

Nenechal jsem to být, opravdu to nešlo!
Harlan Coben je pro mě záruka skvělého čtení, styl psaní mě baví, nikdy se nenudím, "chytím se" na první straně a nemůžu přestat číst. Asi proto je to autor, od kterého jsem přečetl nejvíce knih. Samozřejmě doporučuji!!!

rodak
17.11.2018 5 z 5

Tajemství spolužáků je celkem častý nápad pro knihu.Někdy se to povede více někdy méně.Ale zde to krásně šlapalo.Hlavně perfektní hlavní hrdina a jeho styl vyprávění.

intelektuálka
16.11.2018 4 z 5

Napoleone Dumasi - nebylo lépe nechat to být ?

Detektiv Nap pátrá po stopách smrti svého bratra a jeho přítelkyně...
A současně s nimi zmizela i jeho dívka Maura... a po 15 letech se objevují nové stopy...

Harlan Coben umí osobitě vystavět zápletku - a odkrývá tajemství a lži...
Protože vše nemusí být tak, jak se zdálo...

Mně styl psaní tohoto autora vyhovuje - tak doporučím.
A pobavilo mne jméno detektiva...

Pavlnka
14.11.2018 5 z 5

Výborná kniha, dobře se četla a konec mě překvapil. Určitě budu číst další knihy tohoto autora.

Ajuszka
13.11.2018 5 z 5

Co porad psat?Coben je zkratka hvezda ve svem oboru!Opet totalni pecka

Dela111
05.11.2018 5 z 5

Na knihu od Harlana Cobena jsem vždy natěšená jako dítě na Vánoce :-)
Autor tady zvolil trochu jinou hlavní postavu. Detektiv Nap není tradiční sympaťák, v určitých situacích používá dokonce poněkud důraznější přesvědčovací metody. Kniha je psaná pouze z jeho pohledu a o minulosti se dozvídáme především z jeho monologů k mrtvému bratrovi.
Příběh je výborně vystavěný, s každou událostí a odhalením se zvyšuje napětí a graduje až do finále.
Podle mě to není nejlepší autorova kniha, ale u počtu hvězdiček neváhám. Placku světový bestseller si Harlan Coben zaslouží snad na všech svých knihách.

HoralkaL
02.11.2018 5 z 5

Po nějakou dobu na mě každé ráno při odchodu do práce koukala z reklamního letáku knihkupectví tato kniha. Podvědomě se mi dostala do hlavy tak, že když jsem na ni narazila i v knihkupectví, musela jsem si ji koupit, aniž bych věděla, co mě čeká. Jakmile jsem se ale dostala přes prvních pár stran, bylo mi jasné, že knihu jen tak neodložím, dokud se nedozvím, jak to všechno bylo. Za mě skvělý, napínavý příběh, bez hluchých míst, kde nakonec bylo všechno úplně jinak, než jsem si myslela :). Cobena přidávám na wish list. 5*

a.k
28.10.2018 5 z 5

Policista Nap pátrá po okolnostech tragického úmrtí svého bratra Lea, ke kterému došlo před patnácti lety. Tehdy zmizela i Napova přítelkyně Maura. Nyní se objevily Mauřiny otisky prstů na místě činu vraždy dopravního policisty.
Výborně vystavěný příběh, který nepostrádá napětí. Kniha se velmi dobře čte a moc mě bavila.

adelaska
27.10.2018 5 z 5

Přečteno doslova jedním dechem. Harlan Coben se právem řadí mezi mé nejoblíbenější autory.

Janaves
14.10.2018 5 z 5

Super, asi nejlepší ze všech, které jsem od Cobena četla.

harena
11.10.2018 5 z 5

Knihy od Cobena jsou pro mne jistou sázkou na skvělý thriller. Strhující, se stoupajícím napětím až k finále. Knihu nezbývá než doporučit a jít na další cobenovky, které jsem ještě nečetla. Jasných pět hvězdiček.

Costanzo
07.10.2018 5 z 5

Zatím jednoznačně nejlepší Cobenovka. Výborná zápletka, ten konec byl super. Čtivé, svěží, akční a napínavé. Toho poldu jsem si prostě zamilovala. Jeho styl získávání informací byl dokonalej, tak trochu padouch, který nerespektuje hranice ani zákon. Přesně můj šálek kávy co se charakteristiky hlavní postavy týče, palec nahoru a 5 bodíků.

Denisa232623
04.10.2018 4 z 5

Knihy od Cobena patří mezi mé oblíbené a ani tato není vyjímkou. Zajímavý příběh, napínavé a čtivé. O jednu hvězdu méně dávám jen proto protože mě zatím tento díl bavil nejméně.

haski
26.09.2018 5 z 5

Kniha mě nezklamala. Přesně tak, jak jsem očekávala. Pomalý rozjezd, pak napětí a konec jak je u Cobena zvykem, pěkně nadupaný. Padoucha už od poloviny můžete tušit, ale konec dobrý, všechno dobré. Čtivé, napínavé, doporučuji.

DoDidDone
24.09.2018 5 z 5

U pana Cobena mi připadá úsměvné, že prvních padesát stránek se vždy ukrutně nudím, kniha mě nebaví, postavy mi připadají protivné a já se v nich vždycky nemůžu vyznat, ale právě po těch cca padesáti stránkách se od knížky nemůžu odtrhnout a mám chuť si ji brát všude. :D
(Tahle samozřejmě nebyla výjimkou. ;))

Připadá mi, že v Nenech to být Harlan Coben vyšel ze své pomyslné linie. Já mám jeho styl psaní rád a každá jeho kniha mě bavila, nenašel jsem žádnou horší (nejméně jsem hodnotil čtyřmi hvězdičkami), ale buďme upřímní – někdy se dost opakuje a po přečtení několika knížek je docela lehké určit, jakým směrem se věci budou ubírat a kdo se nakonec ukáže ve svých pravých barvách. Jak jsem řekl – já mu to nezazlívám. Jen mě výsledek zase až tolik nepřekvapil. Čím ale vychází ze své linie (když už jsem to načal), je hlavní hrdina Dumas. Ze všech jeho knižních podivínů mi on byl zpočátku nejméně příjemný. Jeho způsoby, jednání s ostatními a ten postoj „všechno mi vždycky vyjde“, mě pomalu přiváděly k šílenství. Naštěstí kolem sebe měl např. Ellen, která mě vytahovala z čtenářských nesnází. :) Dále mi připadal – tak trochu – na okraji všeho a všech. Ve starém rodinném domu plném mindráků a nepříjemných vzpomínek. (Většina hrdinů žije "bezproblémový" život v pěkném domku a super povoláním...) A jinak – i styl psaní je trochu jiný. Objevuje se i –du forma. Já jí sice fanda nejsem, protože jsem ještě nikdy nečetl žádnou knihu, kde by mi pořádně sedla. Pokaždé mi připadá, že tam je jen navíc a s -er/-ich formou by autor napsal čtivější knihu. Jenže tady to bylo fajn a pomohlo to příběhu. :) Další, čím autor vyšel ze své řady, je způsob začleňování hrdinů do děje a pak taky řešení případu ze středoškolských let. Pro autora je retrospektiva blízká, ale – co jsem si po šesti knihách všiml – nikdy nešla až do období puberty.

Původně jsem chtěl hvězdičku odebrat – na mě to bylo možná příliš přehnané a přemrštěné vším možným, ale konec, zase ten konec, to vytáhl na pět. Coben prostě umí. Ačkoliv jsem tušil, stejnak mě to tradičně zničilo. Konec láme srdce na milion kousíčků, ale – jako vždycky u autorových knih – skvěle dovypráví příběh a vyplní šedivá místa, kdy čtenář tápe a netuší, co tím autor myslí.

certik003
17.09.2018

Další napínavá knížka kterou jsem doslova hltala. Prvních pár kapitol jsem si sice říkala, že Nap je dost suverén, což nemusím, ale to byl jenom první dojem, pak jsem musela uznat, že je to sympaťák. Konec byl pro mě dost nečekaný a vlastně mě vůbec nepotěšil. Je vidět, že své blízké opravdu nikdy neznáme.

astra3
09.09.2018 5 z 5

Velmi čtivé, napínavé. Trochu "americky" paranoidní. Přečteno za jeden den.

JanaJane
06.09.2018 3 z 5

Oproti předchozím knihám tak trochu zklamání.

Didi15
03.09.2018 5 z 5

Byla to jízda. Musela jsem číst tak dlouho, dokud jsem se nedopatrála , jak to všechno bylo:)
Coben prostě patří do mých top spisovatelů:)

detektivní a krimi romány tajemství

Harlan Coben
americká, 1962
2016  80%Cizinec
2015  84%Chybíš mi
2008  87%Temné lesy
2014  78%Šest let
2017  86%Smrt v zádech

Kniha Nenech to být je v