Nenech to být

Nenech to být https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380004/bmid_nenech-to-byt-7XZ-380004.jpg 4 485 156

S bezkonkurenčně porcí napětí a emocionálního vhledu prozkoumal Harlan Coben ve svém novém thrilleru, jak mohou velká tajemství a malé lži zničit vztahy nejen v jedné rodině, ale v celém městě. Detektiv Napoleon Nap Dumas se už patnáct let snaží nalézt odpověď na dvě otázky – kdo zabil jeho bratra-dvojče Lea a jeho přítelkyni Dianu a kam a proč zmizela jeho láska Maura. Teď se zdá, že natrefil na ty správné stopy. V souvislosti s vyšetřováním vraždy byly objeveny Mauřiny otisky prstů. S každým dalším krokem, který Nap učiní, se však vynořují nové otázky – o ženě, kterou miloval, o přátelích z dětství, o nichž si myslel, že je zná, o vojenské základně, poblíž které vyrůstal, a zejména o Leovi a Dianě, jejichž smrt byla temnější a zlověstnější, než si Nap vůbec dokázal představit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Dobrodružné
Vydáno: , Knižní klub

Don't Let Go , 2017

Hella
16.08.2020 3 z 5

Nemůžu hodnotit jinak, než že pouhý průměr. Nějak mě nenadchl závěr, přišel mi slabý, neuspokojivý a divný.

Opatov
15.07.2020 5 z 5

Klasický Coben s překvapením na konci. Knížka se rozjede hned od prvních stránek a má spád. Konec byl opravdu překvapivý. Doporučuji.

lucakuca
06.07.2020 5 z 5

Uff, nemám slov. Na jeden zátah. Slova jsou u této knihy jako slepák. Naprosto zbytečná!

m_martina
21.05.2020 5 z 5

Mám to podobně jako většina čtenářů zde, Harlan Coben je sázka na jistotu. I tato kniha je napsaná jeho skvělým stylem a dobře se čte.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Coben je sázka na jistotu. Četla jsem už tolik jeho knížek a u žádné se mi nestalo, že by se mi nelíbila. Všem moc doporučuji, protože tahle konkrétní je asi ze všech nejlepší.

Prateri
08.04.2020 4 z 5

Napínavé, také dost zamotané. Rozkryté situace, které se staly kdysi dávno, mění názory na přátele i rodiny a do toho tajemství státního významu, které jaksi moc nepočítá s civilisty (to mě vždycky pěkně namíchne). Je to čtivý Coben, ale ne nejlepší. Chci říct, že mně se některé jeho knihy líbí víc.

romanka26
22.03.2020 3 z 5

Souhlasím s komentářem pode mnou. Toto mne moc nebavilo.

Janík511
22.03.2020 3 z 5

Moje třetí kniha od Cobena a tentokrát se mi nelíbila. Za druhou půlku dávám nakonec 3 hvězdičky, jinak jsem měla po prvních 100 stránkách chuť knihu odložit. Dám si na zlepšení chutě něco jiného. Tohle mě vůbec nebavilo.

viva71
15.03.2020 5 z 5

Napnutá jako struna až do konce. Cobenova kniha opět nezklamala. Začátek pozvolný a děj postupně graduje, takže v závěru už jsem se nemohla odtrhnout.

Dáduše
09.03.2020 4 z 5

Detektivky nečtu a moc mě nebaví, takže na detektivku super!! Líbila se mi a záhadu jsem předem neodhalila. Možná se mi příběh zalíbil, protože velice ráda čtu záhady a mystéria.

Jana8774
08.03.2020 5 z 5

Super, precteno za dva dny. Zvedavost me nutila cist i kdyz uz jsem mela davno spat.

Michnicka
25.02.2020 4 z 5

Kniha se čte sama. Nechybí napětí. Konec jsem opravdu netipovala a strašně mě překvapil, jak opravdu vše zapadlo do sebe.

Evelin2506
25.02.2020

Knihu jsem si pořídila jako audioknihu do auta. Začátek byl dost těžkopádný, s každou další kapitolou se děj zrychloval. Zcela jsem postrádala nějaké řešení smrti bývalého vedoucího základny - sice to byl padouch, ale mě to tam chybělo. Moc mi nesedělo měnění hlasu pro ženské postavy.

Poeta.kno
18.02.2020 4 z 5

Klasický Coben, s každou další přečtenou stránkou se děj mění směrem, který dopředu nedokážete odhadnout.

kofola33
26.01.2020 5 z 5

Ja jsem spokojena. Cetlo se mi dobre, melo to spad a konec jsem tak uplne necekala. Coben me opet nezklamal.

Lena79
25.01.2020 4 z 5

První třetinu knihy jsem četla téměř s nechutí, něco mě rušilo, nemohla jsem se začíst. Pak ale příběh dostal nějaký náboj a zbytek se už četl sám.

Pampelda
22.01.2020 5 z 5

Mě se kniha velmi líbila .Čtivá ,napínavá .Do konce jsem netušila kdo vraždil .

soupik2012
27.11.2019 4 z 5

Takové hodnocení a tolik chvály, ale u mne to nějak nezabralo. Příčinou je především málo uvěřitelný příběh. Držet v sobě stále stejnou nenávist 15 let? No budiž, ale to samotné řešení situace? Mělo to šokovat, ale nemělo to v první řadě znít věrohodně? Bohužel, já v detektivkách prvky fantasy promíjet nemohu. Ale jinak je to napsané velice dobře. Jedna dějová linka, která odbočuje pouze do zasněných rozprav Napa se svým zesnulým bratrem. Hodnocení knihy mám 3,5 a ke 4 se přikláním díky vynikajícímu audio knižnímu zpracování. Pan Gustav Hašek opravdu umí.

veronika7536
22.11.2019 4 z 5

Přesně takhle to mám ráda. Takovýhle styl u detektivek prostě miluju. Zaujmout hned od prvních stránek, abych se nemohla odtrhnout a pak mi to pěkně nakonci nečekaně nandat. První kniha od Harlana a chci víc.

niknikita
16.11.2019 5 z 5

Příběh, který Harlan Coben postavil jako rozhovor se svým bratrem byl další z jeho úžasných spisovatelských nápadů. Vracel se v ději a ve vzpomínkách, aby nakonec svoje čtenáře nachytal nepřipravené na nečekaném rozuzlení...zase mne ten sympaťák dostal a já se těším, co mi naserviruje příště.❤️

detektivní a krimi romány tajemství

Harlan Coben
americká, 1962
2016  80%Cizinec
2015  84%Chybíš mi
2008  87%Temné lesy
2014  78%Šest let
2017  86%Smrt v zádech

Kniha Nenech to být je v