Nemusíš!

Můžeš znovu naleštit konferenční stolek, aby si na něj manželovi kamarádi mohli odložit pivo a nohy. Můžeš vychovávat děti v podstatě sama, ignorovat svou vnitřní lvici toužící po řádném soustu vášně, smířit se s tím, že nic nového už nepřijde, a snažit se to nějak doklepat. Stejně tak můžeš studovat školu jenom proto, že si to přejí rodiče, i když tvůj vlastní sen mizí v dáli. Snažit se přežít ve světě, kde si na tebe dělají majetnické nároky nejen ti s „diagnózou chlap“, ale překvapivě i někteří další. Katka a Marie, dvě na první pohled naprosto rozdílné ženy, o tom vědí své. A dost možná obě nakonec dojdou ke stejnému názoru. Nemusíš!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443757/big_nemusis-SpN-443757.jpg 4.1185

Kniha Nemusíš!

Bad-wolf

Ačkoliv kniha svou obálkou a názvem vypadá spíše jako nějaká seberozvojová kniha, nenechte se zmýlit, tak jako já. Počítejte s tím, že v této knize nenajdete žádný univerzální návod na to, jak změnit svůj život, ale místo toho nahlédnete do života dvou rozdílných žen - Katky a Marie, které došly k tomu, že prostě nemusí...

Přiznávám, že ze začátku se mi kniha četla trochu hůře - v této knize se totiž prolínají dvě rozdílné dějové linky dvou naprosto odlišných žen - Katky a Marie, jejichž příběhy se v knize střídají. A to mě ze začátku opravdu mátlo. Ale poté, co jsem si na toto střídání zvykla, byl příběh o to zajímavější a čtivější. Autorka toto střídání totiž skvělé využívá, a tak se vám běžně stane, že utne příběh v tom "nejlepším" a pokračuje s příběhem té druhé ženy. No a vy přeci nemůžete jen tak odložit knihu, když nevíte jak to dopadlo... Nebo aspoň já to nedokázala.

Co se týče příběhu, tak ten je opravdu povedený a i přes to, že jsem byla ze začátku skeptická a myslela jsem si, že mě tato kniha neosloví, příběh se mě opravdu dotkl. Obě ženy mají své problémy, a i když jim nemusíte rozumět nebo s jednáním hlavních hrdinek nesouhlasíte, minimálně s nimi budete soucítit a držet jim palce.

Co více k této knize dodat? Skvělý příběh, výborně napsáno, zajímavá šokující zápletka.
Pokud máte rádi příběhy ze života, tak vám tuto knihu mohu jedině doporučit. Já osobně hodnotím 5* a těším se na další autorčinu knihu.

martineden

Ze začátku jsem se velmi bavila, ironie a sarkasmus mě opravdu zaujaly. Pak se z knihy víc a víc stávala téměř červená knihovna. Narozdíl od Hartla a Třeštíkové pořád ale dobrá literatura.

Wolfka

Knihu jsem mela dlouho doma a nebyla jsem schopna, si k ní v klidu sednout a přečíst si ji. Pořád bylo něco a nakonec jsem si řekla, že nemusím nic z toho, co si myslím, že musím a pustila jsem se do čtení...
Tři přerušovana odpoledne a kniha utekla jak voda.
Obě hlavní postavy Maruška i Katka byly skvělé. Oběma jsem přiřadila tváře, což se mi málokdy stává a i když se občas chovali "naivně" měla jsem obě ráda. Hodně se mi líbila i Růžena - správná babca, která určitě skvěle peče.
Chtěla bych vědět, jak dopadne rozvod vs pracovní nasazení Majky.
Za mě prostě krásná oddechovka, z pera české autorky, která nutí číst dál a dál, až je najednou konec...
Těším se, až se urvu a přečtu si další knihy .

bigbabe

Jako obvykle nevím, jak se ke mě tato kniha dostala a proč jsem si jí chtěla přečíst(to se asi nenaučím). Nicméně mě velice příjemně překvapila, i přes její tloušťku jsem jí přečetla za tři pracovní dny po večerech a s vařením večeří. Velice napínavé a mělo to spád. A zařadila bych jí i do kategorie - erotické.
Opět jsem popřemýšlela i o svých vztazích a životě a: Nemusíš!

PájaHája

(+ SPOILER) Čtivá kniha o ženách pro ženy. Někdy mně přišlo, že jsou hlavní hodinky až moc naivní. Zvlášť Marie, která byla sebevědomá, cílevědomá, chlapy měla na háku o své budoucnosti měla jasno a pak takhle naletí s Viktorem? Ale třeba ano. Každopádně konec dopadl, tak jak měl.

lucie5636

Nemusíš, když nechceš! Věta, kterou se teď řídím denně.
Kniha se mi velmi dobře četla a neustále jsem o ní mluvila i s lidmi, kteří jí ještě nečetli. Což doufám – díky mému doporučení – brzy napraví! Mě osobně opravdu bavila a jsem ráda, že jsem měla možnost si knihu přečíst!

Aneleh

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale postupně, jak se děj rozvíjel, to bylo pořád zajímavější, až jsem knihu nedokázala odložit. Autorka, do té doby pro mě naprosto neznámá, mě příjemně překvapila. Píše otevřeně a mnohá žena se v určitých situacích může poznat. Určitě si přečtu i její další knížku.

DámaMáma

Překvapivá a fantastická kniha. Moc se mi líbila, skvěle se četla a dlouho na ní budu vzpomínat. Doporučuji!