Nemusí být vždycky kaviár

Nemusí být vždycky kaviár https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1832/bmid_nemusi-byt-vzdycky-kaviar-ob3-1832.jpg 4 336 67

Šíleně odvážná dobrodružství a vybrané kuchařské recepty tajného agenta proti své vůli T. Lievena

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Galaxie

Es muss nicht immer Kaviar sein , 1984

BobbyB
05.03.2013 5 z 5

Musím napsat, že jsem se dlouho u knihy tak nezasmál :-) Chytlavé, veselé, napínavé, i když občas hodně "deus ex machina" a pokud nehodláte vařit, tak recepty trochu zdržují ;-)

Arcisit
13.11.2012 5 z 5

Jedna z nej knih co jsem četl!

Mishu
15.01.2012 4 z 5

V knížce je vyprávěn příběh Thomase Lievena, člověka, který touží hlavně žít klidný život. To mu však není dopřáno. Za druhé světové války postupně slouží několika zpravodajským službám jako tajný agent, který si však vždy dojedná speciální pdomínky pro svou práci. Lieven je totiž zapřísahlý pacifista.
Zpočátku mne kniha moc nebavila, jedno neuvěřitelné dobrodružství střídalo ještě neuvěřitelnější dobrodružství. Příběhu jsem jakoby nemohla uvěřit. Postupně mne ale osud Thomase Lievena úplně vtáhnul a já se od knihy nemohla odtrhnout. Určitě stojí za přečtení - třeba už jen kvůli těm receptům, kterými Lieven vždy okouzlí své protivníky a podaří se mu zvrátit nepříznivý vývoj situace...

mysterygirl
23.11.2011 1 z 5

Rozvleklý, zdlouhavý..Od 2.poloviny mě to přestalo bavit.

Alma-Nacida
30.11.-0001 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od Simmela. Světová špionáž se třese, Bonde, styď se, neumíš asi ani čaj. :-)

Cajda
30.11.-0001 5 z 5

tak touto knihou jsem před 12lety totálně propadla panu Simmelovi.... Sehnala jsem si ji teď i v originále a právě ji postupně louskám... Jistě ji přečtu ještě několikrát.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Mimo to, že hlavní hrdina jde z dobrodružství do dobrodružství, je kniha hodně zajímavá tím, že je tady spousta zajímavých receptů. Hlavní hrdina prostě vaří, ať ve chvílích štěstí nebo krize, či v nebezpečí.

špionáž vaření špionážní zápletka

Johannes Mario Simmel
rakouská, 1924 - 2009
1976  89%Láska je jen slovo
1998  91%Všichni lidé bratry jsou
1992  84%Nemusí být vždycky kaviár
2001  88%Svůj kalich hořkosti
2007  76%A s klauny přišly slzy

Kniha Nemusí být vždycky kaviár je v