Nemusí být vždycky kaviár

Nemusí být vždycky kaviár https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1832/bmid_nemusi-byt-vzdycky-kaviar-ob3-1832.jpg 4 336 67

Šíleně odvážná dobrodružství a vybrané kuchařské recepty tajného agenta proti své vůli T. Lievena

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Galaxie

Es muss nicht immer Kaviar sein , 1984

woodward
20.08.2015 5 z 5

Tohle mě vážně pobavilo. I když kdoví, kolik (jestli vůbec něco) z toho je pravda - ale na tom až tak nesejde. Skvělý příběh, skvěle vyprávěný a jako přívažek spousta zajímavých receptů.

princesse
31.07.2015 2 z 5

Tak nevím ... Před lety jsem s touto knihou asi takový problém neměla, ale je fakt, že jsem si ji vůbec nepamatovala a to o něčem svědčí. Což v tomto případě není pozitivní. Četla jsem strašně dlouho a začátek čtivý, pak se to nějak zaseklo a nešlo to a nešlo. Po několika týdnech jsem se rozhodla dočíst a konec opět tak nějak šel, ale určitě vím, že tuto knihu znovu číst nebudu. Nedá se srovnat s kalichem hořkosti ani bratry a ostrovem. Opravdu nedá! Možná jsem na tuhle knihu nebyla v tom správném rozpoložení ... ale že by to špatné rozpoložení trvalo tak dlouho??

irling
10.05.2015 4 z 5

Jejda, to byla strašnáááá nuda. Po přečtení knihy Svůj kalich hořkosti se mi nechce věřit, že jde o stejného autora...

camillio
03.05.2015 3 z 5

Po přečtení komentářů jsem si tuto knihu zabalil na cesty a popravdě trochu zalitoval. Vedle rozečtených "klaunů" téhož autora mi "kaviár" přijde poněkud plitký, tak trochu bondovka. Spousta akce, neustále dokola tentýž "dokonale oblečený mladý muž", ale nějaká hlubší myšlenka se v této knize hledá těžko (i když i tady se najde). Jediné, co mě opravdu chytlo za srdce, je idea jídla coby prostředku k rozmyšlení věcí budoucích. Tu zkusím aplikovat v praxi :-)

lovina
12.03.2015 5 z 5

Knižka, ktorú možem čítať stále dokola. Autora mám veľmi rada, aj jeho knižky. Túto čítam tak raz za rok, stále ma prekvapí a osvieži.

Bartass
03.01.2015 4 z 5

Četl jsem již několikrát. Fantastický příběh o velmi inteligentním bankéři který je nedobrovolně vtažen do her a pletich tajných služeb na pozadí Druhé Světové Války, kdy se osobně setká dokonce se samotným Henrichem Himmlerem. Recepty v knize trochu zdržují (vařit jsem podle toho nezkoušel) ale zase dokreslují zálibu hlavního hrdiny.Celkově vzato velmi čtivá a zajímavá kniha, která si tak nějak dělá srandu z WWII.
Hodnocení 8,5/10

CeP
21.11.2014 3 z 5

Čtivé, ale to je všechno. Na více hvězdiček málo

Konrad
18.09.2014 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Jediná kterou jsem od Simmela četl, protože tak nějak nevěřím, že by mohl napsat ještě něco čtivějšího.

Katela
20.06.2014 4 z 5

Jedna z těch optimističtějších! Miluji recept na zapečený celer se sýrem a smetanou!

AshlinkaV
05.05.2014 4 z 5

Napínavý příběh muže, který se nedobrovolně stal tajným agentem (a to ne jednou). Kniha je zpestřena několika zajímavými recepty s jejichž pomocí a také díky důvtipu se hrdinovi podaří uniknout z několika svízelných situací. Kniha mě pohltila natolik, že jsem se pustila do další knihy od tohoto autora.

ToVy
17.03.2014 5 z 5

Šestá kniha JMS, která jej povznesla na významné místo německých spisovatelů. Užasná kniha, kterou ale nedoporučuji nováčkům Simmela. Byla to moje první kniha od Simmela, hluboce zahrabaná v domácí knihovně. Četl jsem ji, nebo spíš pokoušel se jí poprvé přečíst někdy na přelomu základní a střední školy a samozřejmě jsem ji nedočetl, a to ne kvůli tomu, že by byla nezajímavá. Prostě jsem se v ní ztratil. Není neobvyklé, že se na jedné stránce ocitnete ve třech různých časových obdobích a dávat si dou souvislostí všechny osoby a děje, to už musí mít člověk od JMS něco přečteného, aby plně pochopil a přivykl si na přeskakování dějů. JMS jsem propadl až jinou knihou a až jsem měl něco přečteno, vrátil jsem se k této knize a byl jsem ohromený a když jsem jí teď znovu četl v chronologickém pořádku jak JMS své knihy psal, musím říct, že je to skutečně jeho první velká kniha. Úžasné.

Siraelxy
08.03.2014

Když pročítám rozporuplné komentáře zde uvedené, musím napsat, co mě zaujalo na této knize nejvíc. Respektive proč já si ji pamatuji. Četla jsem ji hrozně dávno, o čem kniha je si pamatuji velmi matně, kdo ji napsal jsem zapomněla, jediné co jsem věděla bylo to, že v ní byly recepty :-) tento popis jsem napsala na jedno diskuzní fórum a ejhle, nějaká sečtěla duše mi připomněla nazev i autora knihy.

Yorika
05.01.2014 2 z 5

Pro mě zklamání.Kniha je zbytečně překombinovaná a v některých pasážích až nudná.Život Lievana mi připomíná neuvěřitelné příběhy Jamese Bonda a to není můj šálek kávy.Malým zpestřením jsou recepty, které mají zásadní vliv na život a jednání T.Lievana.

Lucipeci
31.12.2013 5 z 5

Má nejoblíbenější od Simmela

Mako123123
14.12.2013 4 z 5

Keby tu bola možnosť dať 4,5 hviezdičky tak by som dal 4,5 hviezdičky. Avšak nie je, a preto tomu dám ,,len,, 4. Prečo nie 5 ? Pretože by som mal určité námietky:
Po 1.- prehustený dej, dobrodružstvo strieda dobrodružstvo až príliš frekventovane. Nestíhal som pomedzi tých x nových mien a misií si niektoré ani pamätať. (pozn: je pravda že som to čítal počas skúškového obdobia, takže som mal hlavu zaťaženú i bez tohto až-až)
Po 2.- trochu ma iritovala skutočnosť že sa Thomas mení na akéhosi Jamesa Bonda- kedy dostane bez problémov (skôr hned automaticky) do postele každú ženu na ktorú sa čo i len pozrie.
Inak je kniha zaujímavá, jemne vtipná, poučná, hl. hrdina mimoriadne sympatický a dej príjemne graduje. Takže preto... 4/5 :)

N10Tikky
14.12.2013 5 z 5

Perfektní příběh! Tohle je povinná četba? Tak to je supr. :)

Terry11
02.12.2013 4 z 5

Moc zajímavé a napínavé, a navíc ty recepty jsou fakt realizovatelné :-).

Skjaninka
08.06.2013 3 z 5

Príbeh Thomasa Lievena je chytľavý a prepracovaný, aj keď ku koncu knihy až moc. Keby Simmel ubral, mohlo to byť lepšie. Dobrá oddychovka, dobrý príbeh, dobre napísané, ale stále je to len priemer. Nepopierateľné plus dávam k tomu, že pri názve knihy si je človek aj po rokoch schopný vybaviť jej dej, a meno T. Lievena, koré evokuje akúsi "odrodu" svetoznámeho Jamesa Bonda. Taktiež nejde nespomenúť zvláštnosť knihy, v ktorej sa ako súčasť príbehu vyskytujú recepty a každé menu z nich vytvorené, malo vplyv na udalosti v živote Thomasa. Občas ma štvali a preskakovala som ich, ale nie raz som sa začítala a normálne mi tiekla slina.
Odporúčam ako nenáročnú literatúru, s poukázaním na to, že takých Thomasov Lievenov by mohlo byť na svete viac......

Teraka
06.05.2013 5 z 5

První kniha o válce ze seznamu povinné četby, která se dala číst jedním dechem. Nezapomenutelná!

tulakJack
01.05.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl.

špionáž vaření špionážní zápletka

Johannes Mario Simmel
rakouská, 1924 - 2009
1976  89%Láska je jen slovo
1998  91%Všichni lidé bratry jsou
1992  84%Nemusí být vždycky kaviár
2001  88%Svůj kalich hořkosti
2007  76%A s klauny přišly slzy

Kniha Nemusí být vždycky kaviár je v