Nemodlenec

Nemodlenec https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 60 15

Román zobrazující náboženství v severních Čechách v josefínské době. Hrdinka románu se chce pomstít zemanské rodině Luhovských, kteří jí velmi ublížili.Nakonec od svého plánu upustí. Vyhraje pochopení a odpuštění nad pomstou.

haki34
01.10.2023 2 z 5

knihobudka ? nebo nález z půdy u kamarádky...četla se mi docela těžce. Nečtivá, spousta omáčky. A spousta zloby a zášti v rodech... Jediné, co zaujalo, bylo jméno Dalena...Magdalena...
Proč měl každý touhu ublížit ? touha po moci, následně zlo...a roste, a bují...a rody podle toho trpí..vymírají...pocestuje dál.

Nofar197
17.01.2023 3 z 5

Hezký příběh o tom, jak těžké je zbořit metaforicke zdi a vystoupit z řady.

Liduka
12.10.2021 3 z 5

Kniha mě dost zklamala. Už dlouho se mi nestalo, že by v knize bylo tolik nesympatických postav. Nějak jsem se nedokázala začíst. SPOILER: Dalena mě hrozně štvala tou svojí záští. Dokonce si kvůli ní zkazila i své štěstí. Karolínu Světlou mám ráda, ale Nemodlenec mě bohužel nezaujal.

georginaa
06.08.2021 5 z 5

Nádherně popsaný příběh, kde se chudobný lid nesměl míchat s panstvem. Jenže lidé jsou lidé a lásce se neporučí. V té době bylo těžké změnit názor, že každý člověk má své místo určené a není radno to měnit. Připomínalo mi to dobu mé prababičky, kdy vyprávěla různé příběhy z jejího mládí.

Nicole_picole
03.02.2021 5 z 5

Dost dobře promakaný příběh, až mě to na tu dobu překvapilo. Vřele doporučuji k přečtení.

palka452
06.01.2020 5 z 5

Krásná kniha psaná krásným jazykem příběh který vás okamžitě vtáhne do děje úžasné

Mindy
14.09.2019 4 z 5

Krásně popsané smýšlení lidí té doby, krásný příběh. Taky jsem si chvilku zvykala na jazyk, jakým je kniha napsaná, však je taky z roku 1873. I po tolika letech má své čtenáře. Mnohonásobně lepší než leckteré současné "bestsellery".

Slůník
19.04.2019 4 z 5

Ze začátku jsem myslela, že si nezvyknu na autorčin jazyk, ale nakonec mi připadal okouzlující :)

Armin1984
01.04.2019 5 z 5

Geniální kniha.

markéta783
15.03.2019 5 z 5

Přesto, že od napsání knihy uteklo už poměrně hodně času, kniha se moc pěkně čte. Dá se říct, že je i napínavá a kdo má rád červenou knihovnu, přijde si na své.

Kopretina
02.12.2018 5 z 5

Kniha mě chytla od začátku a i přes ne vždy srozumitelné vyjadřování jsem v ní ráda pokračovala. Trochu jsem se obávala, kam to až můžou záporné postavy až dotáhnout, jak dokáží ublížit. Ale vrchol a závěr knihy mě dostal - odpuštění, usmíření a láska zvítězily. Takže za mě, jedna z bezvadných knih.

Monnyska
13.08.2016 4 z 5

Mně se kniha líbila. Není to lehké čtení, ale až na pár výtek mi sedla. Objevují se tam všechny znaky tvorby Karoliny Světlé. Jsem ráda, že jsem na ni narazila :)

Lenka4
09.08.2015 4 z 5

Takřka hororové scény, drama lásky, teologicko-filosofické úvahy, duchařina, psychologické vykreslení postav, sociální tématika, náběh na červenou knihovnu. Kdyby byl příběh převeden do současného jazyka, mohl by patřit mezi bestsellery.

mira.l
05.09.2014 1 z 5

Když jsem potřeboval přečíst k maturitě něco z klasiky, Povídky malostranské, Povídky z jedné/druhé kapsy, Vesnický román - budiž, ale tohle mi nešlo, matně si vzpomínám, že jsem to přečet s velkou dávkou sebezapření a u maturity doufal, aby se mě někdo nezeptal, o čem to bylo, protože už tehdy jsem si to nepamatoval. Ne, tohle už se dneska čte velice špatně.

Alix
30.11.-0001 2 z 5

Když jsem před časem objevila u babičky knihy Karolíny Světlé, docela jsem si je oblíbila. Ale tato je nudná, nezáživná a mírně zmatená.