Sestřičky v nesnázích

Sestřičky v nesnázích https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379463/bmid_sestricky-v-nesnazich-5hH-379463.png 5 292 87

Nemocnice Nightingale série

Se studentkami ošetřovatelství v prestižní londýnské nemocnici Nightingale se život nemazlí. Jejich učitelky a vrchní sestry mají vysoké požadavky a žádné slitování s mladými děvčaty. A to se musí naše přítelkyně potýkat i s osobními problémy. Violet je zde nová a okamžitě k sobě přitáhne pozornost. Co skrývá? Dora má zlomené srdce z rozchodu s Nickem, ale zaujme ji jiný příchozí pacient. A Millie je také rozpolcená mezi dvěma muži a dvojí budoucností, která se jí nabízí.... celý text

Comp.Bear
Comp.Bear
07.03.2024 5 z 5

Dámy z nemocnice Nightngale jsou mi čímdál víc sympatické. Stejně milé počtení jako první díl, možná se mi to líbilo dokonce i víc. Jen tak dál.

astroweb
astroweb
05.03.2024 5 z 5

Opět i tento díl skvělé čtení, pohodové, místy dojemné, historicky zajímavé.

kamka1103
kamka1103
18.01.2024 5 z 5

Opět jsem si přečetla druhý díl série o Sestřičkách z nemocnice Nightingale . Prostě mám ty holky ráda. A těším se na další pokračování.
Celou sérii DOPORUČUJI

Alisa1980
Alisa1980
14.09.2023 5 z 5

Těšila jsem se na další pokračování sestřiček, na příběhy jejich rodin, trápení, lásky. Krásné čtení. Asi i lepší, než první díl.

VladkaBU
VladkaBU
03.07.2023 5 z 5

... na druhý díl o sestřičkách jsem se těšila. Příběh každé z nich je něčím zajímavý. Jsem zvědavá, kam se jejich osudy budou ubírat, zvláště, když víme, jaká doba nastane...

Kiwisska
Kiwisska
15.04.2023 5 z 5

Líbí se mi vývoj jednotlivých postav. Každý si tam najde tu svoji oblíbenou dějovou linku. Rok, kdy se děj odehrává dává tušit, že historické události nám ještě v dalších dílech určitě zamávají s dějem. Už se velmi těším na další díly.

Sarrah
Sarrah
05.03.2023 5 z 5

A jedeme dál, třetí díl je na cestě a moc se na něj těším ;-)

Vlak7
Vlak7
06.02.2023 4 z 5

Rozhodně čtivější než první díl, opět nejvíce mě zaujal příběh Dory a nově Violet. Těším se na 3.dil

Booky84
Booky84
04.02.2023 5 z 5

Krásná, čtivá a milá oddechovka. Ráda jsem si přečetla další dobrodružství sestřiček, které mě vtáhlo a pustilo až s poslední větou knihy. Jsem moc zvědavá, jaké osudy hrdinky ještě čekají.

martiline
martiline
28.12.2022 5 z 5

Příběhy sestřiček z nemocnice Nightingale jsou silně přitažlivé. Čtení mne bavilo. Svižné, lehké a působivé. Těším se na další díl.

archivářka115
archivářka115
18.09.2022 5 z 5

Začátek byl skvělý. Prostředek byl trochu nudný a zdlouhavý. Konec to vynahradil. Byl skvělý. Knížku jsem přečetla jedním dechem.
I když při čtení nepláču, tak mi sebevražda Maud vehnala slzy do očí.

Evaho73
Evaho73
13.09.2022 5 z 5

Áno, priznávam séria Nemocnica Nightingale mi učarovala a nevadí mi ani fakt, že je to svojim spôsobom akási knižná telenovela.
V tejto časti sa okrem známych postáv objavuje nová záhadná postava nočnej sestry, ktorú autorka zahalila aurou tajomnosti. Toto ma nútilo otáčať a hĺtať jednu stranu za druhou.
Návykové čítanie celá táto séria ;-).

Haduwig
Haduwig
01.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Je to milé, oddychové čtení, kdy všem sestřičkám přejete jen to nejlepší. Určitě se odreagujete, zasmějete, dojmete se a budete okouzleni krásným příběhem a prostředím. Je to takové pohlazení po duši.

A v takové případě je třeba nad příběhem moc nepřemýšlet, protože návaznost na první díl není příliš zdařilá - jeden příklad za všechny: Millie se Sebem řeší svůj vztah, aby dospěli k totožnému závěru jako na konci minulého dílu. Asi je třeba si nechat mezi díly větší časový odstup. Ale stejně si přečtu i ty další.

Verika
Verika
30.07.2022 5 z 5

I druhý díl série sestřičky mě velmi oslovil. Příhody již známých sestřiček žákyněk se rozrostl i o zápletku noční sestry Violet. Kniha mě místy nutila k smíchu, ale často i k slzám dojetí. Těším se na další pokračování.

Han-nah
Han-nah
07.06.2022 4 z 5

-Primář Cooper řekl svým medikům: O naše ošetřovatelky musíme pečovat stejně dobře, jako o pacienty, protože bez nich jsou doktoři bezmocní.
V tomto druhém díle se setkáváme opět se sestrami žákyňkami Dorou Millie a ï Helen. Přes svá společenská postavení, všechny procházejí tvrdým výcvikem, aby z nich byly certifikované zdravotní sestry. Procházejí kolečkem po odděleních. S citem je popsáno oddělení dlouhodobě nemocných. Leží tam i nepřístupná pacientka Maud, ale i k ní si empatická Millie najde cestu. Rozvíjí se i soukromý život děvčat, jejich rodin a lásek.
Novou postavou je noční sestra Violet, která však ukrývá tajemství. Přes prvotní úskalí zjistí, že nemocnice bude jejím domovem a ostatní sestry jí s radostí pomohou.
Už se těším na další díl.

Johanka1956
Johanka1956
26.04.2022 4 z 5

Docela dobře se četla, ale nemohu říci, že bych četla jedním dechem. Trochu zdlouhavé, nějak jsem se nemohla prokousat...

andream
andream
23.04.2022 5 z 5

Velmi dobre se to cte, kniha nema hlucha mista a urcite doporucuji vsem.

prochajda
prochajda
08.03.2022 4 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu, pohodové a nenáročné čtení. Rozhodně budu pokračovat ve čtení dalších osudů začínajících sestřiček, vážím si jejich práce, protože to fakt nemají jednoduché.

Katka2382
Katka2382
02.03.2022 3 z 5

Taková docela čtivá leč přeslazená záležitost.

Maciiik
Maciiik
20.01.2022 3 z 5

Musím říct, že tahle série se mi moc líbí. Hezky se u ní odpočívá.

pro ženy ošetřovatelství

Autoři knihy

Alex Lake
britská, 1970

Kniha Sestřičky v nesnázích je v