Sestřičky a jejich tajná přání

Sestřičky a jejich tajná přání https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435507/bmid_sestricky-a-jejich-tajna-prani-BH5-435507.png 5 202 70

Nemocnice Nightingale série

Blíží se Vánoce 1938 a každý v nemocnici Nightingale má své tajné přání. Sestra Wallaceová doufá, že již neprožije žádnou další válku, která by jí odvedla jejího snoubence. S dopadajícími bombami jí však naděje postupně opouští. Helen Dawsonová touží po smrti svého milovaného manžela Charlieho znovu najít štěstí. Přinese jí ho tajemný cizinec? Vrchní sestra Kathleen Foxová se snaží mezi svými sestrami udržet morálku, protože to vypadá, že nemocnice bude v nejbližších dnech evakuovaná. Zatímco se všichni strachují o budoucnost Nightingale, Kathleen má obavy především o tu svou. Celá země se připravuje na válku a jedno je jisté – o příštích Vánocích už nic nebude tak jako dřív.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Nightingale Christmas Wish , 2014

Danago
21.03.2022 5 z 5

Za mě opět skvělé čtení. Tentokrát nám autorka představuje více osud hlavní sestry a její přítelkyně. Sestřičky žákyňky jsou maličko v pozadí. Do Anglie se blíží válka a celý příběh je trošku těžší a jde více do hloubky. Dívky dospívají a mají více starostí. Opět další rok v Londýně v době blížící se války velice dobře zpracovaný čtivě, citlivě a napínavě. Je to jedna z mála sérií co nejsou ani romantika ani oddechovka ani krimi a přece mi stále bere dech.
Podle mě byl zatím tento díl jednoznačně nejlepší, i když všechny dostaly 5* Z mého pohledu má série vzestupnou tendenci. A je to jedna ze sérií u kterých si přeji nekonečně mnoho dílů.

Katka2382
08.03.2022 4 z 5

Ale jo,šlo to.Už jsem si na ty holky docela zvykla.

anezur33
17.01.2022 5 z 5

Další dobré pokračování.

xxbarbarelaxx
06.01.2022 5 z 5

Tak tohle bylo zase moc hezké čtení! Klidně by mohl příběh být ještě delší! S postavami jsem soucítila, byla napnutá do poslední chvilky. Téma blížící se války bylo pěkně zpracováno. Já můžu jedině doporučit.

knihovniceS
04.11.2021 4 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání
Dočetla jsem páté pokračování série a tentokrát to bylo těžší čtení, určitě ne oddechovka, spíš psychologické příběhy. Děvčata dostudovala, některá se vdala a odešla z nemocnice a děvčata na ně vzpomínají. Rošťárny a humorné situace už tady nejsou, romantiky poskrovnu, válka je na spadnutí, nemocnici Nightingale hrozí zánik. Tento díl byl pro mne asi nejslabší, přesto se těším na 6. díl, který by měl vyjít příští rok.

Manifest blech
28.10.2021 2 z 5

Těžká oddechovka.

Szilvia1
26.10.2021 5 z 5

Série Sestřiček se mi líbí,tenhle díl ale je už i jiných sestřiček,než které byli v prvních čtyřech,ale já jsi myslím,že i tahle parta sestřiček budou mít spousta napínavých dobrodružtví.Líbily se mi všechny postavy,ale nejlepší ale i nejzaujímavější postavou je postava Helen,která po smrti svého manžela najde znovu lásku.Je to pěkná séria o přátelství.Těším se na další díl,a vřele doporučuji.

clarkens
17.10.2021 4 z 5

I když jsem nečetla všechny předchozí díly a nemám třeba takový vztah ke všem postavám, tak je to fajn čtení, téma blížící se války je hezky zpracováno a já se těším na další díl.

Pavčule
27.09.2021 4 z 5

Jako všechny díly i tohle super . Jen mě přece jenom trochu víc bavily první díly , ta původní parta sestřiček . Tady už byly jen na okraji .

Nelička
12.09.2021 5 z 5

Tyhle holky mě prostě nepřestanou bavit! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu...

surikata246
10.09.2021 5 z 5

Donesla ji sestra z knihovny a řekla ,že se jí to líbilo. Četlo se to pěkně a byla změna po detektivkách a velkém napětí a stresu z práce. Moc příjemné setkání.

hanka0630
01.09.2021 5 z 5

Mám pocit, že už je to jiné čtení, než první díl, ale pořád velmi poutavé. A nevím, jak to čekání na další díl přečkám.

Sablu
26.08.2021 5 z 5

Páté pokračování se mi zdálo ze všech nejlepší, přečetla jsem ho jednom dechem v jednom dnu. Tento díl byl hodně o lásce, touze a loučení, do toho všeho příchod druhé světové války. S napětím očekávám další díl.

i.stefany
14.08.2021 5 z 5

Další díl sestřiček je opět neméně čtivý a napínavý. I když je to již pátý díl série, stále je na co se těšit. Tento díl je nejvíce zaměřen na Helen, ale i ostatní postavy zde mají velký prostor. Bohužel se do příběhu vkrádá všudy přítomná hrozba války, a jak napovídá název prozatím posledního dílu, válka nás nemine.

janqa410
12.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Povedený díl. Znovu se vracíme k Doře, Jess a Helen. A další krásnou duší byla i Frannie i potrhlá Effie. Všem jsem přála, ať to i v tomto díle s nimi dobře dopadne a jsem šťastná, že Doře to s Nickem opravdu klape. Frannie jsem si moc oblíbila a doufala jsem, že to s Johnem opravdu dá do kupy, jen budu teď netrpělivě očekávat, jak to s nimi dopadne v dalším díle, který bude nejspíš už opravdu více i o válce. Dojem na mě udělal i příběh Kathleen, ufff. Ale úplně nejvíc jsem si užívala příběh Helen, tu zbožňuju už od začátku série. Jakmile potkala Davida, bylo nasnadě, že budou spolu a celou dobu, co v příběhu figuroval i Christopher, celou dobu jsem si říkala:"Helen, to snad neeee!" Ale, naštěstí to vybrala těsně před problémem vše dobře dopadlo. Těším se na další díl. Moc milé čtení.

mira399
10.08.2021 5 z 5

Co dodat? Opět další krásný díl série která se stala mou oblíbenou. Těším se na další díly a doufám, že vyjdou všechny.

Ivanule
30.07.2021 5 z 5

Tentokrát se dostáváme do období světové války a jak pokračuje život a osud nemocnice a jejích zaměstnankyň, opět se setkáváme s Dorou, Millie, Jesse, nejmladší O´Harovou:) Na další šestý díl se už moc těším!

daza.dt
27.07.2021 5 z 5

Už 5 díl a pořád ještě autorka nezklamala, stále si drží úroveň čtivosti. Těším se na 6.

Parwana
06.07.2021 3 z 5

Super oddechovka, až překvapivě milé čtení, hezky vykreslené postavy. Nejvíc jsem fandila sestře Helen.

Coco3
25.06.2021 5 z 5

Stejně jako předchozí díly skvělé čtení. Mohu jen doporučit a těším se na další díl.

lékařské prostředí zdravotní sestry

2017  86%Sestřičky
2018  90%Sestřičky v nesnázích
2021  92%Sestřičky a jejich tajná přání
2019  93%Sestřičky na příjmu
2019  93%Sestřičky ve víru osudu

Kniha Sestřičky a jejich tajná přání je v