Sestřičky

Sestřičky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335252/bmid_sestricky-SKS-335252.jpg 4 474 165

Nemocnice Nightingale série

Nemocnice Nightingale je v 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratická Millie si studium vyvzdorovala, aby unikla sňatku. A plachá Helen, dcera ředitelky nemocnice, jinou volbu ani nemá, ale díky její domnělé protekci ji ostatní sestřičky nemůžou vystát. Ze tří outsiderů se stanou ty nejvěrnější přítelkyně. Život se však nebude mazlit s žádnou z nich.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Nightingale Girls , 2012

perpe2a
12.08.2022 5 z 5

TOP čtení

Haduwig
18.07.2022 5 z 5

Jeden by mohl namítnout, že by příběhu slušela trochu ucelenější forma, protože příhod, které zažijí "nejvěrnější přítelkyně" spolu, moc není, některé vedlejší linie stojí podivně stranou (Lucy?) a vedlejších postav je tolik, že není čas se všem věnovat tak, jak by bylo třeba (Constance a její závěrečné prozření).

Jenomže ono se to opravdu čte samo, jsou to správné holky, kterým fandíte od první stránky a celé to tak příjemně pohladí po duši, že po zaklapnutí knihy se budete usmívat nad milým příběhem ze zajímavého prostředí. A pak hned začnete zjišťovat, kde sehnat další díly.

Verika
10.07.2022 5 z 5

Zajímavý příběh sestřiček žákyněk, kdy jsem nahlédla do jejich pracovního i soukromého života. Kniha se četla moc pěkně, stránky utíkaly, nasmála jsem se u hygieny zubů.
Jen prvních 100 stran jsem musela číst dvakrát, hodně postav, za chvíli jsem nevěděla kdo je kdo, musela jsem si udělat poznámky. Občas mě vyvedla z míry chyba v textu, jako, že jedna postava na jedné stránce měla dvě jména nebo že v kavárně neobsluhovala číšnice, ale sestřička.
Na další pokračování příběhu se ale moc těším.

archivářka115
03.07.2022 4 z 5

Oddechová knížka se moc hezky četla. Prožívala jsem život sestřiček, jejich problémy v práci, starosti nebo radosti doma a hlavně lásky. Lásky šťastné, ale i problémové. Těším se na pokračování.

uzivatel6305
02.07.2022 4 z 5

Velmi milé, trochu červené počteníčko. Krásný popis života v Londýně 30. let. Pohled na tři různé třídní vrstvy, jejich strasti, pracovní i společenský život a to vše protčeno přátelstvím, soupeřením, ale hlavně láskou, která není vůbec jednoduchá. Myslím, že spisovatelka velmi dobře vystihla jak ty pravé anglické snoby, jejich přesvědčení a způsoby, tak i těžký osud chudiny s jejich typickým slangem. Nechybí ani anglický humor. Doporučuji číst v angličtině. Už se těším na další díl.

Lenkys
29.06.2022 5 z 5

Čekala jsem trochu méně červené knihovny, ale zklamaná nejsem. Stránky ubíhaly jedna za druhou a v knihovně už jsem si půjčila další dva díly. Tahle změna žánru mi přišla vhod.

Han-nah
29.05.2022 4 z 5

Krásná kniha z nemocničního prostředí 30 tých let v prestižní nemocnici Nightingale. Zde se seznámí Dora, Millie a Helen, budoucí sestřičky v ošetřovatelském kurzu. Každá je z jiného sociálního prostředí. Nastupují s nadějí na změnu. Všechny ale čeká tvrdá realita nemocničního prostředí , ale i života na internátě a jejich osobního života. Jsou přece tak mladé a mají tolik očekávání. Už se těším na další díly.

Kanimůra2
20.04.2022 3 z 5

Kniha se čte dobře, ale trochu mě dráždila. Není to moc červený? Ptala jsem se sama sebe. Ale ne, to nebylo tím. Mě vadí ten přehnaně přeslušný styl - ach drahoušku, nedáte si šálek čaje, drahoušku? Uvědomila jsem si, že stejný názor jsem psala na knížku Poslední knihkupectví. Úplně stejný styl. Ve filmu mě to tak nerozčiluje, ale v knize dost.
No počkám, úplně nezavrhuju, ale !

Katka2382
27.02.2022 3 z 5

Pěkné a čtivé,ikdyž na mě už trochu přeslazené.
Jen mě štvala práce překladatelky či korektora,na jedné stránce oslovuje dívku jako Ruby a o pár řádek níž jako Rose.Nebo Nick je zván na oběd a pak se píše o večeři.
Jo jsou to kraviny,ale tak nějak mi to přijde jako zbytečná nedbalost.

Zelený.úval
08.02.2022 5 z 5

Kniha byla fajn. :-) Bavily mě různorodé osudy sestřiček a popis jejich práce byl také zajímavý. Těším se na další díly :-)

prochajda
29.01.2022 5 z 5

Velmi čtivá a zajímavá kniha z lékařského prostředí v Londýně ve třicátých letech. Osudy začínajících sestřiček v nemocnici z rozdílných rodin a jejich lásky mě zaujaly, rozhodně si přečtu pokračování.

Danago
29.12.2021 5 z 5

Knížku jsem dlouho odkládla a když jsem s k ní dostala tak zsem zjistila, že je naprosto můj šálek kávy. Neuvěřitelně čtivý příběh z lékařského prostředí především, jak název napovídá , z prostředí zdravotních sestřiček, odehrávajíí s v 30. letech dvacátého století v Londýně. Jedním slovem skvělá kniha a hned se vrhnu na pokračování.

xxbarbarelaxx
06.12.2021 5 z 5

Když jsem tuto knihu dostala, nejdříve jsem ji velmi dlouho odkládala.. Úplně jsem nevěděla co od ní čekat. Ale musím říci, že jsem byla po dočtení velmi mile překvapená. Tato kniha se mi velmi líbila. Mám na seznamu k přečtení i další díly. Pouze mi hrozně vadilo chování nevlastního otce Dory, ale to bylo snad jediné.. Příběh se čte dobře, baví mě prostředí nemocnice.

Aranel15
30.11.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Jsem zvědavá, jestli se Millie vážně vdá za toho, kterému dala své slovo, takže se moc těším na další díl :-)

Maciiik
04.11.2021 3 z 5

Tohle byla moc milá oddechovka. Mám ráda knihy o historii lékařství a ošetřovatelství. Původně jsem hledala jen nějakou lehčí odpočinkovou knížku, ale dost jsem si ty holky oblíbila ráda si přečtu i další díly.

knihovniceS
10.10.2021 4 z 5

Sestřičky
Dočetla jsem 1. díl ze série Nemocnice Nightingale
Jsme v Anglii 30. let 20. století, odvíjí se příběh tří děvčat budoucích zdravotních sestřiček. Děvčata pochází z různých vrstev, každá má jiný důvod proč chce být sestřičkou a zároveň žít svůj život dle svých vlastních představ. Román je čtivý, místy smutný (jak to v nemocnici bývá), chvílemi i humorný. Život na internátě nemocnice není jednoduchý a dívky zažívají různé příhody, nechybí ani láska. Těším se na pokračovaní, další díly už mám doma.

Pavčule
16.08.2021 5 z 5

Knížka se velmi dobře četla . Budu se snažit si sehnat i další díly .

hanka0630
16.08.2021 5 z 5

I když se s postavami sestřiček život nemazlil, bylo to v podstatě pozitivní čtení. Ani přeslazené, ani depresivní, prostě tak akorát. Moc příjemné letní čtení.

katallinka
21.07.2021 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Podobné knihy jsem už v minulosti četla, ale tahle byla nejlepší. Postavy jsou neskutečně sympatické a jejich životní osudy zajímavé. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

LenkaKa
20.07.2021 3 z 5