Sestřičky

Sestřičky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335252/bmid_sestricky-SKS-335252.jpg 4 474 165

Nemocnice Nightingale série

Nemocnice Nightingale je v 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratická Millie si studium vyvzdorovala, aby unikla sňatku. A plachá Helen, dcera ředitelky nemocnice, jinou volbu ani nemá, ale díky její domnělé protekci ji ostatní sestřičky nemůžou vystát. Ze tří outsiderů se stanou ty nejvěrnější přítelkyně. Život se však nebude mazlit s žádnou z nich.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Nightingale Girls , 2012

Alexxxka
16.03.2021 5 z 5

Skvělá oddechovka ❤️ Fandila jsem všem třem sestřičkám, bavila se :-) Rozhodně se poohlédnu i po dalších dílech.

Teri27
25.02.2021 4 z 5

Oddechové čtení. Všechny tři kamarádky mi byly sympatické.

katerina.marko
19.02.2021 5 z 5

Pro mě jako pro sestřičku to bylo místy jako návrat do školy. I přesto, že se příběh odehrává před dlouhou dobou a zdravotnický systém je teď úplně na jiné úrovni jsem v mnohých situacích viděla samu sebe.

Anna1975
14.02.2021

Super.

Jenny46
13.02.2021 5 z 5

Odpočinková příjemná kniha i trochu romantiky, těším se na další zajímavé příběhy sestřiček.

Jordyz
01.02.2021 4 z 5

Pohodové čtení, možná jsem čekala trošku víc, ale i tak nejsem zklamaná. Trošku jsem bojovala se jmény, jak se chvílemi oslovovaly jmény a příjmením, tak mi trvalo než jsem si to spojila.

Anavi8912
27.01.2021 5 z 5

Mám ráda knihy z lékařského prostředí. Příběh studentek zdravotnické školy mě zaujal a ráda bych si přečetla jejich další osudy. Už se těším na další díly. Za mne mohu jen doporučit.

Zdenas5
18.01.2021 3 z 5

Milé odpočinkové čtení, mladé dívky jsou velmi sympatické, i když jsem od knihy čekala trochu víc.

EvikU.
12.01.2021 5 z 5

Moc mě kniha bavila. Docela jsem ráda, že to má pokračování a už teď se těším, jak se bude jejich děj ubírat dál. Všechny tři jsem si zamilovala a fandila jim. Prima oddechový čtení.

sabca
09.01.2021 5 z 5

Sanozřejmě nemohu dát méně než 5 hvězdiček. To mám před sebou další 3 díly doma a 5 vyjde v tomto roce. Přátelství 3 dívek, připravujících se na roli sestřičky bylo nabité dějem a moc dobře se to četlo. Už se těším jak budou příběhy jejich lásek pokračovat. Doporučuji

Arsi
05.01.2021 5 z 5

Příjemné a čtivé. Kniha se čte dobře a už se těším na další díl.

Ira13
05.01.2021 5 z 5

Nádherná serie. Tento díl jsem slupla za 2 dny. Možná tím, že jsem zdrav.sestra, zaujalo mě toto téma o moc víc. Je zajímavé ,,prožít,, to, zkusily dívky při přípravě na toto povolání v roce 1935. Už se těším na další 4.díly

zimolka
17.11.2020 5 z 5

Jakožto zdravotní sestru mě to bavilo opravdu hoodně.Je to moc hezká série.

mekkinka
22.10.2020 5 z 5

Odpočinkové čtení . Těším se na další díl ????

Zuzulinka
18.10.2020 5 z 5

Četla jsem všechny čtyři díly “sestřiček”. Byla jsem velice nadšená! Knihy jsou čtivé. Mají drive. Vždy po přečtení jedné jsem se nemohla dočkat dalšího pokračování osudů hlavních hrdinek knihy. Dozvěděla jsem se hodně informací ze zdravotního prostředí. Doporučuji všem, které mají rády oddychové téma.

Nelička
13.10.2020 5 z 5

Zdravotnické a nemocniční prostředí je mi víc než blízké, sesterské povolání zrovna tak. Nejen proto nemůžu hodnotit knížku jinak než 5/5*. Krásné čtení, příběhy všech tří hlavních hrdinek mě chytily za srdce a moc mě bavilo číst dál a dál. Ze začátku jsem se trochu ztrácela ve všech těch jménech, trochu mi to komplikovalo oslovování příjmením, ale docela brzo se to ustálilo a začalo mě to bavit víc a víc. Už teď se těším na další pokračování...... Doporučuju všem (nejen) sestřčkám :-)

Ouninka
08.09.2020 5 z 5

Krásný příběh z nemocničního prostředí.Těším se na další díly :-)

Noisette73
05.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Tohle mělo všechno co si jen lze přát, děj odehrávající se v minulosti, nemocniční prostředí, lásku, zvraty, dá se říci, že i svým způsobem tak nějak jasně černobílé hrdiny, ale bylo to neuvěřitelně čtivé a každá hrdinka měla něco čím si vás získala.
Dora nelehký osud, ale zlaté srdce a pevnou vůli, Millie jakýsi aristokratický jemnocit a snahu postavit se i přes titul na vlastní nohy a dělat smysluplnou práci, Helen nesnesitelnou matku, kterou by nechtěl snad nikdo..... No stalo se toho spoustu i ta slza a sem tam rozčilení byly.

Blondebookdevil
23.08.2020 5 z 5

Příjemný román z nemocničního prostředí, kde si hned oblíbíte hlavní hrdinky a vžijete se do jejich strastí a problémů. Já se před přečtením mylně domnívala, že to je červená knihovna a rozhodně mě to nebude bavit - avšak opak je pravdou, čtivá a oddechová je tahle série od Donny Douglas. Už se těším na další.

tittanie
01.08.2020

Perfektní knížka, na kterou jsem strašně dlouho čekala až bude v knihovně k vypůjčení. Moc se mi líbila doba a postavy a i příběh byl velice čtivý. Už se těším na další díly.