Sestřičky

Sestřičky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335252/bmid_sestricky-SKS-335252.jpg 4 473 164

Nemocnice Nightingale série

Nemocnice Nightingale je v 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratická Millie si studium vyvzdorovala, aby unikla sňatku. A plachá Helen, dcera ředitelky nemocnice, jinou volbu ani nemá, ale díky její domnělé protekci ji ostatní sestřičky nemůžou vystát. Ze tří outsiderů se stanou ty nejvěrnější přítelkyně. Život se však nebude mazlit s žádnou z nich.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Nightingale Girls , 2012

TaLu
17.05.2020 5 z 5

Odpočinkové čtení, které nepostrádá myšlenku. Nebo jinak řečeno: zamyslíte se, ale zároveň si příjemně odpočinete.
Příběh dívek, které se z různých důvodů rozhodly stát zdravotními sestřičkami. Sledujeme jejich osudy, důvody, rodinná zázemí, jejich boje, vítězství, prohry a vztahy. V přípravném kurzu, a po jeho zvládnutí na oddělení, kde mladé ženy zahájí tříleté studium. Autorka velmi dobře propojila různé stupně studia například kolektivem na pokojích. Jediné, co je trochu náročnější je množství postav, ale je to pochopitelné vzhledem k dalším dílům série. Jsem moc ráda, že druhý díl je již na cestě ke mně, a budu se moci znovu setkat se společenstvím sestřiček. Občas jsem těžce nesla, že se situace v rodinách nevyvíjela jinak. Nejvíce se to týkalo rodiny Dory. Děj je zasazen do třicátých let minulého století, a tak mnohá jednání postav jsou jiná než dnes. Určovaná společností, uskupením a řádem v rodinách a podobně. Doporučuji.

Terka1975
13.03.2020 4 z 5

Vzhledem k tomu, že moje maminka je zdravotní sestra, tak mi je toto téma blízké. Vzhledem k tomu, že se jedná o historii 30. let 19. století, tak je to příjemné oddechové čtení. Přečtu si ráda i další díly.

Romanka40
07.03.2020 4 z 5

Pekna kniha :) nesklamala

Ira13
13.02.2020 5 z 5

Pracuji jako sestra takže téma mě moc zajímalo a hlavně jak to bylo i dřív. 1.díl moc pěkný, těším se na další

Bibi23
30.01.2020 5 z 5

Další kniha, která mě vtáhla do děje a četla se krásně. Některým sestřičkám jsem opravdu fandila a už teď se těším na další díl.

Drahuš
17.01.2020 5 z 5

Moc hezká, odpočinková, romantická knížka.

tami1
04.01.2020 5 z 5

Příběh tří dívek, které se rozhodnou změnit svůj život a stát se zdravotními sestrami. Jedné to nařídí matka, druhá v tom vidí šanci na lepší život a ta třetí snad unikne před sňatkem. 30. léta 20. století jsou dobou pokroku, ale také bojem o práva žen a vymámení se ze stereotypů dob minulých.
Velmi čtivá odpočinková kniha.

kvetuse3368
30.12.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, v táhla mne do děje, prožívala jsem s dívkami příběhy.
Už se těší! Na druhý díl.

tanecnica
16.12.2019 3 z 5

Na Sestřičky jsem se moc těšila, zdravotnictví ve 30. letech minulého století mě zajímá, je to zajímavé téma. Ale kniha mě nenadchla tak moc, jak jsem si představovala. Skoro do poloviny knížky jsem se nemohla začíst, měla jsem zmatek v postavách (na můj vkus autorka hodně skáče - napříč postavami i dějem, postav je na začátku zmíněno příliš moc). Od poloviny už to bylo lepší, zorientovala jsem se, děj začal plynout (po chaotickém uvedení do knihy). Čtení dalších dílů zvažuji, ještě jsem na ně ani po měsíci nedostala chuť, až tolik mě postavy nezaujaly. Uvidíme.

1casper
14.12.2019 3 z 5

Knihu jsem četla na etapy, vůbec mi nešlo začíst se.
Čekala jsem víc od příběhu Dory, ale vlastně vsech 3 kamarádek.
Další díly dám po čase, jestli vůbec....

P.S. ..Diky knize se mi dobře pamatuje jméno Florence Nightingale, které potřebuju umět ke zkouškám.

VasnivaCtenarka
20.11.2019 3 z 5

Tak s touhle knížkou jsem si užila pohodové chvilky. Příjemný příběh o sestřičkách, který ještě nekončí, protože mne čekají další díly :) Snad se k nim dostanu brzy. :)

kaja77
22.10.2019 5 z 5

Knihu mohu doporučit těm, kteří žádají relax a pohodičku. Kniha ve stylu literatury "večery pod lampou" popisuje školní léta sester - ošetřovatelek ve 30.letech. Nejedná se o žádnou velkou "literaturu" ale bylo to prostě příjemné čtení.

lenkaabooks
17.10.2019 3 z 5

Tři dívky - odlišného postavení - a přece dobré kamarádky. Spojuje je touha stát se dobrou zdravotní sestrou. A to ve 30.letech zjevně nebylo jen tak. Kniha se četla dobře a rychle, přemýšlet netřeba, odpočinková četba. Jak to bylo dál se dozvíme v dalších dílech, já v nich pokračovat zřejmě nebudu.

Hermínka
20.08.2019 5 z 5

Skvělá knížka!!! Jsou zde skvěle vykresleny charaktery hlavních hrdinek. Každá z nich pochází z naprosto odlišného sociálního prostředí a je radost o jejich osudech číst.

Turante
14.08.2019 4 z 5

Moc pěkný příběh z nemocničního prostředí. Rozhodně se pustím i fo dalšího dílu.

Sarance
08.08.2019

Neměla jsem do ní vůbec chuť, ale nakonec jsem se začetla a hodně mě překvapila, velice čtivá.

Dani5a
06.08.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, povídání o třech spolužačkách, studentkách zdravotnictví, o jejich láskách, starostech a přáních. Určitě si přečtu i další díly.

martinaandulka
02.07.2019 5 z 5

Knížku jsem poprvé četla v roce 2017 a moc se mi líbila, teď vyšla v pořadí třetí a mě napadlo jsi připomenout děj předešlých a znova moooc se mi líbí .

viki77
10.06.2019 5 z 5

Krásný román o sestřičkách a jejich životech. Doporučuji

zoe.blue
04.06.2019 5 z 5

Úžasné moc se mi to líbilo