Sestřičky

Sestřičky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335252/bmid_sestricky-SKS-335252.jpg 4 474 165

Nemocnice Nightingale série

Nemocnice Nightingale je v 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratická Millie si studium vyvzdorovala, aby unikla sňatku. A plachá Helen, dcera ředitelky nemocnice, jinou volbu ani nemá, ale díky její domnělé protekci ji ostatní sestřičky nemůžou vystát. Ze tří outsiderů se stanou ty nejvěrnější přítelkyně. Život se však nebude mazlit s žádnou z nich.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Nightingale Girls , 2012

hzd
17.07.2021 4 z 5

Milé čtení hned se pustím do dalšího dílu

daza.dt
23.06.2021 5 z 5

Velmi čtivě psaná kniha, rozhodně vás nezahltí lékařské pojmy. Je to taková "Nemocnice na kraji města" z 30 let v Londýně. Milé, čte se rychle a ani to není typická červená knihovna.

Ivanule
22.06.2021 5 z 5

Anglie 30.let, nemocnice, životy tří odlišně žijících děvčat a jejich protloukání se životem.

4xbabča
15.06.2021 5 z 5

Příběh tří děvčat Dory, Millie a Helen, odehrávající se ve 30. letech v Londýně, budoucích zdravotních sestřiček. Každá je jiná a také pochází z jiného prostředí, ale všechny chtějí opravdu vystudovat a zároveň si přejí žít svůj život dle svých vlastních představ a své cíle si prosadit. I když v době, kdy se příběh odehrává to nebylo vůbec snadné.

EmokeII.
14.06.2021 4 z 5

Pohová a zajímavá knížka z doby minulé, kterou moc neznám. Dostala jsem ji jako dárek. Podle popisu mě moc nezaujala, ale při čtení mě hodně příjemně překvapila.

Charlotta30
30.05.2021 4 z 5

Velmi příjemné čtení. Nenáročná knížka a oddechovka. Přečetla jsem jí hodně rychle, za pár dní. Hodně mi tedy pomohla zdravotní indispozice, ale i tak si myslím, že bych jí měla během několika dní přečtenou.
Příběh zdravotních sestřiček je zajímavý a každá postava má svůj jedinečný charakter. Všem jsem fandila. Ovšem sama jsem byla překvapená přísným režimem na internátu, ale to asi patří k té době a všeobecně k anglickému internátnímu vzdělávaní.
Když jsem dočetla, hned jsem další den zaběhla do knihovny pro druhý díl. Takže jsem na další příběhy zdravotních sestřiček sestřiček zvědavá.

ANDY28
22.05.2021 3 z 5

pohodové čtení, holkám moc fandím, již jsem jako první přečetla druhý díl, kvalita série ale neklesá

NannyOgg24
01.05.2021 5 z 5

Zajímavě vykreslené postavy, kniha má spád a dobře se čte. Těším se na další díly.

pinkstrom
28.04.2021 3 z 5

Milá a nenáročná kniha. Jen mě mrzel ukvapený závěr. Škoda poněkud laciné obálky a pár chyb a překlepů v překladu. Jinak to ale bylo příjemné čtení.

Booky84
22.04.2021 5 z 5

Skvělá a čtivá kniha, děj mne hned chytil a už se těším, až si přečtu další díl. Jsem zvědavá, co dalšího hlavní hrdinky zažijí.

Coco3
22.04.2021 4 z 5

Tohle je tak fajn oddechovka, perfektně mi sedla, čte se úplně sama. Osudy budoucích sestřiček jsou moc fajn a pro mě představují v aktuální době skvělý relax. Už se těším na další díly.

LeHor
21.04.2021 3 z 5

Pohodové, odpočinkové čtení. Čekala jsem asi trochu víc. Uvidíme v příštím díle.

anezur33
16.04.2021 5 z 5

Super kniha,dala bych i více ohodnocení.Mám už přečteny tři díly,objednávám další.

sandratea
15.04.2021

Pohodové čtení, jehož nejvyšší přidanou hodnotou je popis prostředí a vztahů v něm.

janqa410
06.04.2021 4 z 5

(SPOILER) do četby jsem se dala se zaváháním, ale nakonec jsem ráda, že jsem knihu do rukou vzala. Příběh úhlavní trojice, naprosto různých osobností se krásně celou knihu prolínal a postupně gradoval. Millie jsem si zamilovala hned, Doru jsem dokonce i litovala a na druhou stranu obdivovala její sílu vše zvládnout s takovým dalo by se říci nadhledem, a že je Helen taková, jak ji líčily ostatní žákyně, tak tomu jsem nevěřila ani na chvilku. Kniha se čte téměř sama, prostředí nemocnice je příjemná změna a já byla velice zvědavá, jak to všechno dopadne a otevřený konec mě nedává na vybranou, musím začít číst další díly a těším se na ně.

Mateo67
02.04.2021 4 z 5

Milý a pohodový román, který se mi náhodou dostal do rukou a zaujal mě prostředím a především obdobím a místem, kde se odehrává. Ta kombinace pro mě byla zatím velkou neznámou a toto lehce romantické a přitom příjemně střízlivé čtení tím jen získalo na zajímavosti. Myslím, že přijde čas, kdy dostanu chuť na další díl.

1bublina
29.03.2021 5 z 5

Kniha se mi opravdu hodně líbila. Takové milé vyprávění o sestřičkách ze 30. let minulého století. V množství postav jsem se neztrácela a naopak mi vyhovovalo vyprávění o různých postavách. Hezký náhled na to, jak to dříve bylo jiné, co se týče práce zdravotní sestry. Překvapilo mě, že v té době musely sestry pro pacienty i vařit. Už mám objednaný druhý díl.
ČV 2021 - 1. Kniha z lékařského prostředí.

zdenaR
18.03.2021 4 z 5

První díl nezklamal, už se těším na další pokračování příběhu jednotlivých postav :-)))

Ála1968
17.03.2021 4 z 5

Moc hezké čtení.Těším se na další díly.Už mám všechny pohromadě a zatím jsem po prvním díle moc spokojená.

berila
17.03.2021 5 z 5

Odskočila jsem si od thrillerů a vůbec toho nelituji. Moc hezky a čtivě napsaný romám. Určitě budu číst i další díly.