Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470628/bmid_nemesis-627-470628.png 4 4076 569

Harry Hole série

Detektiv Harry Hole si musí tentokrát poradit nejen s nezvyklým případem bankovní loupeže, ale i s podezřelou smrtí své milenky. 4. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

esussi
esussi
18.06.2014 4 z 5

Musím uznat, že nemesis je krásně vyšperkovaný detektivní román. Všechny důležité věci do sebe začínají zapadat právě v tu pravou chvíli. Ale i tak jsem věděla, kdo bude vrah už asi od půlky knihy.

Lindulinek
Lindulinek
18.06.2014 5 z 5

Opět kniha, která nezklamala. Pachatele přepadení jsem odhalila skoro okamžitě, ale další zápletka mi nebyla až do konce jasná. Doporučuji.

matas888
matas888
16.06.2014 2 z 5

Tak nevím... Zprvu mě to bavilo, ale čím jsem byla v knize dál, tím mi děj přišel víc a víc překombinovaný, natažený, nudný... Hodně se mi nechtělo ve čtení pokračovat a četla jsem jí hodně dlouho a dočetla, ale tak nějak zbytečně... Zřejmě je to autorem, od Nesba druhá kniha a stejné pocity...

Merynkaw
Merynkaw
28.05.2014 5 z 5

Super, jen mě mrzí, že ještě nechytly toho pacholka Waalera.. :-) .. ikdyž musím připustit, že v této knize bylo hodně mrtvejch..

bh69
bh69
26.05.2014 2 z 5

Asi jako všechny dnešní bestsellery - nafouklá bublina a žádná kvalitní literatura. Snaha vymyslet něco překvapujícího a dostatečně "zamotaného" vede k překombinovanosti a nevěrohodnosti, logika dostává občas na frak.

Veronika11
Veronika11
23.05.2014 4 z 5

Ach Harry ten je prostě úžasný, knížka se opět velmi povedla.

Alca007
Alca007
18.05.2014 5 z 5

opět luxus.
já prostě Harryho miluji.
Knížka je čtivá, má spád.Jednoznačně opět dobrá kniha.

ted jsem koukala, že je nová knížka. Fantom - ale prozatím jen v angličtině.
snad jí brzo přeloží

mysiacik
mysiacik
08.05.2014 4 z 5

Jo Nesbo sa nám s ďalšími a ďalšími príbehmi Harryho zlepšuje :) Číta sa to dobre, miestami som mala pocit, že je to trochu prekombinované, ale teším sa na ďalšie knihy. Čítam ich chronologicky a som rada, lebo postupne sa rozpletajú motívy z minulosti a príbehy v pozadí - napríklad význam postavy Toma Waalera, začínajú nadobúdať jasnejšie rysy.

vaili
vaili
05.05.2014 5 z 5

Tak tahle JoNesbovka :) už byla skvělá...žádné dlouhé popisy jen napínavý děj od začátku do konce super :) i když tady byl HH poněkud slušnější což mu ubralo na originalitě :)

Niraj
Niraj
19.04.2014 5 z 5

Moje druhá kniha od Nesba. Před rokem jsem přečetl svoji první - Netopýří muž a tam se děsně nezáživně táhnul ten začátek. A byť jsem si sliboval v sérii pokračovat, nějak mě ten první díl odradil a já se tomuto autorovi asi podvědomě vyhýbal. Až nyní jsem se rozhodl, zkusit jeho další knihu. A jsem rád, že jsem to udělal. Nemesis je svižná a strhující hned od začátku, spousta akce a zvratů, ... přečetl jsem ji téměř v kuse, poslední stránky mě dokonce dnes ráno připravili i o snídani, musel jsem to zkrátka dočíst :-)

Bruklinka
Bruklinka
14.04.2014 4 z 5

Děj má spád, správně vygradované napětí, jen příliš brzy začnete tušit vraha. Díky velmi dobrému překladu dávám 4*

Paja Ch.
Paja Ch.
09.04.2014 5 z 5

Úžasná kniha, doporučuji

mechulka
mechulka
08.04.2014 5 z 5

Jedním slovem super kniha.

mapet85
mapet85
28.03.2014 5 z 5

Moja tretia kniha od Jo Nesba a opäť nesklamala. Kniha ponúka dva oddelené samostatné prípady a samozrejme aj pokračovanie riešenia prípadu zo Zrady (tí čo čítali vedia, tí čo nie nebudem prezrádzať). Autor sa s vami hrá, napína vás do poslednej strany, hovoríte si je vrahom ten alebo ten a kto vlastne, ale nakoniec vždy ponúka vysvetlenie a vy len krútite hlavou nad autorovou fantáziou. :) Odporúčam čítať po poradí Zrada - Bohyňa pomsty - Diablová hviezda, pre plnohodnotný čitateľský zážitok.

Perhonen
Perhonen
26.03.2014 3 z 5

Nemesis nenadchla, ani neurazila, spíše místy stagnovala a co budeme nalhávat - nudila. Počáteční scéna v bance rozproudila, jak to bývá u ostatních Nesbových knih zvykem, veškerý můj adrenalin, s přibývajícími stránkami jsem se k mému nesmírnému údivu prokousala k postupnému zklamání nad zbytečně překombinovaným dějem, jehož finální rozuzlení by člověka donutilo otevřít ústa úžasem - nebýt právě té zbytečně natahované složitosti. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása.

kloin
kloin
15.03.2014 4 z 5

Dočetl jsem další příběh. Tentokrát jsem měl pocit, že autor nechává detektiva trochu moc tápat. Natvrdlost je ale moc silné slovo. Už jsem lapen do příběhů Harryho Holea a jdu na další díl.

lesumir
lesumir
10.03.2014 5 z 5

Po Netopýrovi mi nebylo tak jasný, proč je Nesbo brán jako bůh severské krimi, dneska to už chápu a jdu si koupit sněhuláka! :))

Tajnůstkář
Tajnůstkář
09.03.2014 3 z 5

Čtu knížky , které mě přitáhnou názvem, avizovaným obsahem, známým zájmem čtenářů o ten titul. Kromě toho, že si člověk rád počte, se snažím najít souvislosti proč o tyto tituly je větší až enormní zájem. Zatím jsem toho moc nezjistil, ale jeví se mi, že to, že se kniha dobře čte, je napínavá má spád, vtahuje čtenáře do děje, nebude jedinné a ani hlavní měřítko úspěšnosti knihy. To jádro úspěchu je někde jinde.
Tato kniha je dobrá.

DejnaDee
DejnaDee
03.03.2014 4 z 5

První knížka, kterou jsem od Jo Nesbøho četla. Velice působivé čtení , napínavé od začátku až do konce a Harry Hole mi naprosto sedl.

Marian27
Marian27
26.02.2014 4 z 5

Musim sa uprimne priznat ze kniha mala uplne skvely zaciatok ale asi v polke ma prestala nejak bavit. Bolo to take nemastne, neslane a Harry pôsobil tiez tak nejako podobne. Zmieril som sa stym ze kniha sa autorovy proste nepodarila a odlozim ju stym ze sa k nej este niekedy vratim:). Lenze stale mi nedalo pokoj ako to vlastne cele dopadne a tak som cital a cital a ake bolo moje prekvapenie ked sa dej ktory sa tak vliekol v druhej casti knihy krasne rozbehol a uz to nebolo citanie ale hltanie jednej strany za druhou. Bol som rad ze som vydrzal lebo Bohyna pomsty ma Bohovsky zaver!!! Ten bol fakt originalny a knihu vyzdvihuje nielen ako detektivku ale aj ako hodnotny a skvely citatelsky zazitok!