Německé tajné zbraně druhé světové války

Německé tajné zbraně druhé světové války https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149573/nemecke-tajne-zbrane-druhe-svetove-valky-149573.jpg 5 2 2

Podrobné odborné informace a překvapivá odhalení o projektech a vývojových programech německých tajných zbraní z období 2. světové války.

Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , Ivo Železný

German secret weapons of the second world war

vvikingg
14.02.2024 5 z 5

První seznámení s autorem a mile překvapen, unikátní informace, není to běžná kniha ohledně tajných německých zbraní. Za nejlepší považuji kapitolu o dělostřelectvu, kromě notoricky známých dělech Gustav, Dora, zmínka o dalších kanonech 600 mm ráže známých jako Gerät 041 a dalších dělech. Výroba těchto super děl byla drahá a náročná za cenu výrobu 1 děla se dalo vyrobit 28 tanků Tiger po srovnání. Na konci knihy seznam firem kde se se součástky na tajné zbraně vyráběly, nechybí i Škodovi závody Plzeň, zbrojovka Brno, Vítkovické železárny Morava -Ostrava. Kniha opravdu našlápnutá informacemi, doplněna kresbami, plánky i fotografiemi zájemcům o tutotématiku doporučuji.

pavel80
06.05.2019 5 z 5

Velice zajímavá kniha, byť svým odborným technickým stylem zaměřená spíše na užší okruh fandů vojenství, zbraní a historie. Do jejího nevelkého rozsahu je vtěsnáno překvapivě velké množství podrobných informací o německých tzv. tajných zbraních různých druhů, ať už dotažených do stádia sériové výroby, či jen prototypů nebo pouze "na papíře", a to včetně fotografické přílohy a množství pérovek a náčrtků. Jedinou, ale naštěstí ne příliš výraznou, chybkou na kráse jsou občas pokulhávající překlady odborných termínů (pobavil mě překlad neoficiálního označení stíhacího letounu He 162 "Volksjäger" (tedy "lidová stíhačka") jako "lidská stíhačka", což by mohlo mylně evokovat sebevražedné letadlo).

tajné zbraně tajné projekty a zbraně Třetí říše raketové zbraně

Ian Vernon Hogg
britská, 1926 - 2002
1997  93%Slovník bitev
2002  100%Německé tajné zbraně druhé světové války
2005  100%Moderní ruční palné zbraně
2002  100%Jane's palné zbraně: příručka pro rozpoznávání
2006  90%Vojenské ruční palné zbraně

Kniha Německé tajné zbraně druhé světové války je v