Německé ponorkové základny a bunkry - V letech 1941-45

Německé ponorkové základny a bunkry - V letech 1941-45 https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69395/bmid_nemecke-ponorkove-zakladny-a-bunkry-T3P-69395.jpg 4 2 1

Jen málo vojenských objektů, postavených Němci během 2. světové války působí tak impozantním dojmem, jako ponorkové základny a bunkry. Tato publikace poskytuje detailní pohled na stavby vybudované na francouzském pobřeží (Brest, Lorient, St. Nazaire, La Pallice, Bordeaux), v Norsku (Bergen, Trondheim) a Německu (Kiel, Hamburk, Helgoland. Zaměřuje se rovněž na obrovský montážní komplex Valentin v Brémách, kde se měly kompletovat ponorky nového typu XXI. Zmíněny jsou domovské přístavy ponorkových flotil a čtenář se může dozvědět mnoho zajímavého rovněž o poválečných osudech jednotlivých bunkrů a základen, neboť většina z nich přečkala válku bez větší úhony. Nesporně atraktivní téma doplňuje velké množství dobových fotografií a schémat.... celý text

Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , Grada

U-Boat Bases and Bunkers 1941–45 , 2003

ANATS
18.09.2016 4 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude toto téma zajímat. Ale po shlédnutí filmu Ponorka, mě to dost zaujalo. Mimochodem, film je to geniální.
Zajímavá publikace, která je srozumitelně napsaná, takže ji lehce pochopíte. I já jsem ji přečetla celou a nejvíce mě zaujal Život na ponorkové základně. Oceňuji, že je v zde i plno fotografii.
Děkuji za půjčení a snad nezůstane pouze u této knížky, ale přečtu si i další.