NeMáma ekniha

Hledáte-li moudré rady, jak správně vychovávat děti, tady se jich nedočkáte. Zato hledáte-li ujištění, že v pochybnostech o svých mateřských schopnostech nejste sama, našla jste svatý grál! A ještě se u toho zasmějete. NeMáma (The Unmumsy Mum) Sarah Turnerová se totiž nebojí žádného tabu. Otevřeně a s humorem přiznává chybějící „záření“ během těhotenství, zoufalství z nikdy nekončícího nočního krmení a věčného kňourání, píše o hledání identity mezi ostatními matkami, o svých přáních, radostech i potížích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339361/big_nemama-bdK-339361.jpg 4.141
Literatura světová, Fejetony, eseje, Rodina

Vydáno: (ekniha), BizBooks

The Unmumsy Mum

Kniha NeMáma

PavlineCZka
06.09.2021

Putovni knizka absolventek predporodniho kurzu (:... no, bavila jsem se dobre a jako matka 2 kluku (touzici po holcicce, ok, pokusy dosly..) jsem se v tom i dost nasla :-D Autorka mi mluvila ze srdce i z duse...

E.Hyde
14.01.2021

Paradni oddechovka..dostala jsem ji k predeslym Vanocum od kamaradky, kdyz jsem cekala naseho prtavce Vasika. Precetla jsem ji ted v jeho pul roce, kdy uz na to byl trochu cas (pominulo nocni kojeni a neustale uklizeni vybliteho mlika).

Parkrat jsem se u knihy i nahlas zasmala. Pravdou je, ze si autorka faaaakt strasne stezuje.. ale co? Chapu ji. Kazdy nemuze byt stopro oddany materstvi a detem, ale to neznamena, ze musi byt nutne spatnou mamou. Ale ono si na jeji stiznosti vzpomenu, az ta nase housenecka bude litat po byte a ja budu treba v naruci kojit dalsi drobotinu.

Na mne to mohlo byt vice "natvrdo" s poradnymi detaily porodu a vseho kolem hovinek apod. (ale jo, placenta ala mrtvej rejnok bylo dost detailni), ale ja jsem trochu jina kapacita, ja se v te "temne hnedy" strane materstvi vyzivam.

Vsem matkam vsechna cest, konecne nejake doznani, ze to faaaakt neni zadna pr*el. Autorka ukazala, ze to neni ruzove jak v nejakem casopisu, ale plny blitek, hovinek a revu. Ale taky plny smichu, radosti a lasky :)

Cest vsem matkam a tunu zdravi pro vsechny mrnousy!

Pauvka
27.11.2020

Kurňa, ono je to všude vážně stejný :-D. Hračky, drobky co chroupou pod papučema, vypínání programu když pračka pere a samé NE a Néni :-D. A výčitky že nejste skvělá máma? Jo, ty mám taky :/. A jo, někdy bych svoje dítě nejradši někam zavřela. ALE jen jak se zaculí, tak bych ho zase hned umačkala a ňuňala.

JeKa
11.11.2019

Tak tohle je přesně ta kniha, kterou by každá máma měla dostat hned po porodu místo miliardy nevyžádaných rad. Vtipné, čtivé, sebeironizující a hlavně tak dokonale pravdivé, že se smějete od začátku do konce. Trochu si myslím, že jiný čtenář, než mámy na mateřské/rodičovské to moc neocení, i to je dost. Rozhodně doporučuju všem, které se utápí ve výčitkách, že nejsou ty dokonalé mámy, co si vysnily ;-)

lenkaBajza
15.06.2019

Tak,dočteno a jdeme hodnotit☺️
Začnu s malými výtkami-uvítala bych posloupnost děje. Takto dochází k častému opakování, které nudí.
Sama autorka píše, že příliš fňuká...což je pravda, "emočních" kapitol by stačilo méně.
ALE! Autorka se věnuje talovým věcem, ve kterch se každá matka musí najít. A pokud nenajde, je kráva???? Všude hračky, drobky, neschopnost se vypracit včas, neschopost dělat dvě věci pořádně, vyprazdnovací ritualy dětí, jisté výchovné metody.
Je to čtivé, vtipné a ironické. Já se královsky bavila, bylo to super a maminkám doporučuji☺️

lenkaBajza
12.06.2019

Ještě nemám dočteno,jsem v půlce, ale emoce pracují. Válím se tu smíchy! Hračky! Hračky everywhere. Príma věc šlápnout bosou nohou ma ty malé špičaté kostičky! Príma věc se otočit v noci v posteli a zapíská nějaka gumová hračka!:-D
Hračky, co hrají mi nevadí, ale v některých situacích je na škodu,aby začalo řvát: bylo ze mě malé jablícko...!☺️

MartasR
18.03.2018

Velmi čtivé. A speciální díky překladateli, udělal ze čtení moc příjemný zážitek :).

martina4103
27.01.2018

Doporučuji, kniha splnila mé očekávání. Odpočinkové čtení vhodné pro budoucí nebo stávající (ne)mámy předávající reálný a za mě pozitivní pohled na mateřství.