Nelituju ničeho

Nelituju ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435454/bmid_nelituju-niceho-6Oe-435454.jpg 4 960 237

Morgan je odhodlána zabránit své šestnáctileté dceři Claře v tom, aby dělala stejné chyby jako ona. Když Morgan jako příliš mladá otěhotněla a vdala se, musela se vzdát svých vlastních snů. Clara nechce jít ve stopách své matky, považuje ji za předvídatelnou bez špetky spontánnosti. Kvůli soupeřícím povahám a protichůdným plánům je pro Morgan a Claru stále obtížnější spolu vyjít. Jediný, kdo může přinést mír do domácnosti, je Chris - Morganin manžel, Clařin otec a rodinná kotva. Ale mír se naruší, když je Chris zapojen do tragické a pochybné nehody. Srdcervoucí a dlouhodobé následky se však nedotknou pouze Morgan a Clary. Zatímco se Morgan snaží vzkřísit všechno, co se kolem nich zhroutilo, najde Morgan útěchu u posledního člověka, u kterého by to očekávala, a Clara se upne k chlapci, se kterým má zakázáno se stýkat. Nová tajemství, rozhořčení a nedorozumění s každým dalším dnem způsobují, že se matka a dcera stále více a více vzdalují. Dokáží k sobě někdy najít cestu zpět?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Regretting You , 2019

Horselen
11.02.2021 5 z 5

Tohle bylo skvělé! Od první do poslední stránky jsem se bavila... tedy, jak se člověk asi může bavit nad tématem rodinných tragédií a nevěry. Takže lépe řečeno, moc jsem si užívala, jak je kniha napsaná.
Colleen dokáže naprosto perfektně popsat chování a charakter postav, ať už dospělých nebo náctiletých, a vystihnout všechny rozdíly. Ty jsou na první pohled patrné.
V průběhu příběhu bylo hrozně zajímavé sledovat, jak každá strana - dospělá a náctiletá - vnímá daný problém jinak. Pohledy dvou generací autorka rozhodně umí, věřila jsem jí úplně všechno.

Jedná se o další emocionálně nabitou knížku. Nečekejte obrovské zvraty, ale spíše vývoj a psychologii postav. Ke konci byla náctiletá Clara sice na facku, ale myslím, že přesně takhle by se chovat mohla. A zase na druhou stranu se její chování dá částečně pochopit.
Colleeniny knížky jsou pro mě srdcovka a jsem moc ráda, že jsem ji tehdy před lety objevila.

P.S. Po přečtení anotace jsem byla velmi zmatená, že v první kapitole je Morgan teenager, no ukázalo se, že se odehrává před xx lety :D

Arsi007
11.02.2021 3 z 5

U téhle knihy je důležité, s jakým očekáváním do ní jdete. Nemá nic společného s dramatem jako je Verity ani s těžkou romantikou jako je Odvrácená tvář lásky. Tohle je klasické rodinné drama. Jde zde především o vztahy a o to, jak se může vše velmi rychle zkomplikovat. Příběh vás nedojme, nerozesmutní, místy vás však překvapí, dokáže vás naštvat ale i rozesmát.

Pro mě to byla velmi příjemná a nenáročná oddechovka v rámci YA.

IG: @hanybooks

Amy27
09.02.2021 3 z 5

Nelituju ničeho... Tak to šlo samo. Sice 400 stran, ale přečteno za pár dní. Jen nevím, jak to hodnotit. Byl to řekla bych až dívčí román, který byl na mě až moc sluníčkový.. ☀️ Ale vykreslení postav a hlavně ta úžasná čtivost... nedokázala jsem prostě přestat... :)

Amy27
09.02.2021 3 z 5

Sukinka
07.02.2021 5 z 5

Ať Colleen napíše cokoliv ja to přečtu jednim dechem. Miluju jeji knihy.

MiliKry
06.02.2021 5 z 5

Je to prostě jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Každá její kniha mě něčím překvapí a vždy ji zhltnu na jeden zátah...u téhle to bylo stejné. Od začátku do konce čtivé, ukápla i slza. Těším se na další její tvorbu.

Martooni
06.02.2021 3 z 5

Ale dobre to nakone bylo!

Oranzova! Taky ji nesnasim! U fiktivniho dokumentu jsem smichy skoro brecela!

Trochu mne nudili pasaze Clary a Millera. Proste uz nejsem pubertak, ale je zajimave se ohlednout zpatky.

Naopak jsem “žrala” pasaze Morgan a jeji vztah k dceri. Take mi je ctyriatricet a mam dceru, dokonce dve.. uff. Trochu tusim, co mne s nimi ceka a netesim se na to.

Vztahu Jonaha a Morgan jsem fandila a byla jsem rada za stastny konec ;).

Zmena, ktera ovlivnila dej knihy mne bavila a tesila jsem se na rozuzleni! Takze diky Chrisy a Jenny za ni.

Sali88
05.02.2021 3 z 5

Nelituju ničeho je mojí čtvrtou knihou od @colleenhoover a mezi nejlepší patřit nebude. Četla jsem ji ve společném čtení a díky tomu jsem si čtení užila mnohem víc, než kdybych četla sama. Všechny ty teorie a názory, které jsme probíraly, mě bavily.

Morgan otěhotněla hodně mladá a celý její život se od té doby točí jen kolem rodiny. Vztah Morgan a její dcery je hlavním tématem, které čtenáře provází celou knihou, není to však to jediné, co je v knize důležité. Rodinné vztahy, láska, zrada, nevěra, sny(i ty nesplněné), neporozumění, tajemství a lži. To všechno a ještě víc je tu rozebírané.

Námět Coleen vybrala jako vždy důležitý, jen to zpracování v případě Nelituju ničeho poněkud pokulhává. Vztah mezi matkou a dcerou je znázorněný reálně, jen je zpracovaný tak, že jsem se do postav nedokázala vžít. Některé dialogy mi vůbec neseděly a celkově mi příběh přišel takový nedotažený, osekaný. Jako by se Coleen teprve rozepisovala. Chtěla jsem vědět víc, čekala jsem alespoň nějaký zvrat na konci, něco, co mě dostane. Toho jsem se ale nedočkala. Čtivost a nápaditost se Coleen upřít nedá, i Nelituju ničeho je čtivá kniha. Jen si myslím, že by se dala zpracovat i lépe. Celkově knihu hodnotím jako průměrnou.

Ella161
02.02.2021 5 z 5

Tenhle příběh se mi četl fakt těžce. Nečekala jsem, že to budu až tak prožívat. Líbilo se mi, že tady máme pohled jak Morgan, tak její dcery Clary. Lépe jsem tedy dokázala pochopit, jak se obě cítí. Bylo celkem zajímavé číst, jak se každá s tou situací vyrovnávala jinak. Morgan jsem chápala, ale neodkázala jsem pochopit Clařino chování. Myslím si, že když někoho něco takového potká, tak by měli držet spolu. Ne jako Clara, která byla furt protivná, nechápavá, drzá... Samozřejmě se mi to lehce říká, když jsem tohle nezažila. Každopádně takové chování je pro mě nepochopitelné. Shrnula bych to asi tak, že mi Clara prostě nesedla, bohužel. Ale Miller? Toho jsem si zamilovala hned. Nečekala jsem, že bude takový. Jeho popis vzhledu prostě odkazoval na to, že to bude ten typický drsňák, ale... Musím se však přiznat, že Claru jsem měla vždycky strašně ráda, jakmile byla s Millerem. Způsob jejich komunikace jsem si strašně oblíbila. A také ke konci, kdy všechno zjistila, se začala chovat normálně. Morgan nemám co vytknout. Byla neskutečně silná a obětavá. Obdivovala jsem jí, jak se k té situaci postavila. Já bych to tak asi nedokázala. A Jonah? Ten byl prostě úžasný ve všech směrech. U něho jsem zase obdivovala tu obrovskou trpělivost. Závěr je takový, že Colleen opět napsala skvělou knihu, která nezůstane přečtená jen jednou.

_Bára_
01.02.2021 4 z 5

Colleen prostě umí psát! Není to první knížka co jsem od ní četla a všechny její knížky se mi moc líbily. Hrozně moc se mi líbil dvojí pohled na situaci. Tahle knížka byla drsná. Nemám co vytknout. Možná není tak dobrá jako Život jedna báseň nebo Odvrácená tvář lásky, Ztracená naděje, ale i tak. Bylo to něco nového. A moc se těším na další kousky od autorky.

nada3314
30.01.2021 4 z 5

Nebylo to uplne spatne cteni, ale cetla jsem od Colleen lepsi. Kniha se cte paradne stranky pod rukama ubihaly. Myslim, ze mladsim ctenarkam sedne vice. I tak jsem si, ale cteni uzila.

annettka1098
30.01.2021 2 z 5

Asi každý z nás měl v 17 letech před rodiči nějaké tajemtsví a rodiče ho určitě mají před námi dodnes.
Kniha má podobnou myšlenku/zápletku jako Dilema od B. A. Paris. Jde o jistý druh rodinného tajemství, o skutečnost, která se stane a jeden z vypravěčů bojuje s tím, zda to tomu druhému říct. Jenže z Nelituju ničeho jsem měla pocit, že se nějaký velmi mladý student Dilemou inspiroval a napsal svou verzi. Neříkám, že nepovedenou. Na mladého studenta by to byl obdivuhodný počin, ale Collen má rozbodně navíc a ne jednou nám to ukázala.
Co se knize nedá popřít je čtivost. Kniha se opravdu dobře čte a i když vás netáhne dál příběh, je to tak jednoduché čtení, že si říkáte, že to nějak doklepete. Také vztah matky a dcery je popsán uvěřitelně. Bohužel to je tak vše, co bych na knize mohla pochválit. Podle všeho prostě nejsem cílovka. Myslím si, že mezi mladšími čtenáři si kniha svůj úspěch najde. Bohužel mne to velmi zklamalo.

jahlina
29.01.2021 3 z 5

Čtivé, stránky ubíhaly celkem lehce. Nakonec ale hodnotím jako průměr. Některé dialogy mě úplně iritovaly.

JessieEx
28.01.2021 5 z 5

Tato knížka je spíš oddechovkou, na což nejsem u Colleen zvyklá... Neměla by být taková, vzhledem k "zvratu" který se odehraje někdy kolem 5.kapitoly a předurčí tak děj celé knihy, pro mě ale tento zvrat nebyl nijak šokující, spíše mi připadal jako klišé.

Jinak s knihou nemám problém, bavila mě obrovsky, jen byla nenáročná. Připomněla mi romantické příběhy Nicholase Sparkse...

Konec mohl být jiný, třeba ve stylu Verity nebo podobně. Na můj vkus byl opět velmi klišoidní.

Z postav jsem si velmi zamilovala Millera. Možná byl až moc dokonalý na náctiletého kluka. Jeho humor mě dostával do kolen :) I Jonah byl skvělý. Naopak obě hlavní hrdinky byly spíše na facku...

I přesto dáván knize plný počet hvězdiček, protože mě neuvěřitelně bavila!

den_i
28.01.2021 5 z 5

Vůbec mě spisovatelka nezklamala. Kniha má krásný příběh. Matka a i Clare byly favoriti.Přečtené za jeden dech.

klaraj093
27.01.2021 5 z 5

Moje třetí kniha od Colleen a nejsem zklamaná... Napětí až až, lásky až až, utrpení až až.. Kniha chytí a nepustí.. Určitě doporučuji.

Bar16
26.01.2021 4 z 5

Klasická Colleen, nezklamala. Téma má promyšlené, přiznám se, že některé pasáže se mi špatně četly a měla jsem stažený žaludek, konec ovšem nepřekvapil. Colleen si prostě umí hrát s našimi emocemi :-)

Zuzanka45
25.01.2021 5 z 5

Parádní jízda emocí. Bolest, zrada, ztráta, láska, romantika, přitažlivost, rodina, vztahy. Při knihách od Colleen Hoover si ani nestíhám psát žádné poznámky, protože se její knihy čtou tak rychle a samy. Colleen umí prostě psát! Tady je sice trochu předvídatelné, jaký bude konec, ale stejně je to neuvěřitelně čtivé a knihu neodložíte. Kniha je psána z pohledu Morgan (matky) a Clary (dcery). S oběma hrdinkami jsem soucítila. Velmi realistický příběh. Všechny postavy byly moc pěkné popsané a já jsem je milovala. Asi každá holka by chtěl nějakého svého Jonaha či Millera. Za mě nádherný příběh.
Konec byl krásný a dodal třešničku na dortu.

Kasana
22.01.2021 4 z 5

Miluju její knížky, většinou jim dávám 5/5 a jsem nadmíru spokojená. A jo, dobrovolně si nechávám drásat duši dokola a dokola, jak moc se mi to líbí.

Tohle bylo, jako kdyby byla napsána pro lidi, co mají rádi těžká témata, ale nechtějí každých pět sekund smrkat do kapesníku a pak ho odhazovat na bílou papírovou horu plnou slz. Reálně, kdyby tam byla jenom linka Morgan (s trošku propracovanějším dějem) a Clara by jenom sem tam něco doplnila, tak by si mě knížka naprosto získala. Chápu, že každý má jiné preference. Naštve? Rozhodně. Rozbrečí? Jak u koho, mě třeba ne, a to jsem fakt ufňukánek. Potěší? Sázet se nebudu, nemám o co, ale řekla bych, že jo.

Za mě to rozhodně není nejhorší knížka, ale ani nejlepší. Takový ... zlatý střed. Rozhodně ho alespoň zkusit!!

Ivuska.09
20.01.2021 4 z 5

Byl to zvláštní příběh, ale musím říct, že skvělý! Tolik dramatických událostí v jedené rodině. Nejdřív jsem si říkala, že to autorka trochu přehání, ale jak příběh postupoval, tak jsem došla k závěru, že to tak vlastně může být. Občas nás dohání jeden životní kotrmelec za druhým a my s tím nemůžeme nic dělat. Jedna věc mě opravdu bavila: postavy. Jejich vývoj, jejich chování, jejich reakce na události. Rozbor komplikovaných vztahů. Hlavně matka - dcera. Skvělé, doporučuji.