Nelituju ničeho

Nelituju ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435454/bmid_nelituju-niceho-6Oe-435454.jpg 4 960 237

Morgan je odhodlána zabránit své šestnáctileté dceři Claře v tom, aby dělala stejné chyby jako ona. Když Morgan jako příliš mladá otěhotněla a vdala se, musela se vzdát svých vlastních snů. Clara nechce jít ve stopách své matky, považuje ji za předvídatelnou bez špetky spontánnosti. Kvůli soupeřícím povahám a protichůdným plánům je pro Morgan a Claru stále obtížnější spolu vyjít. Jediný, kdo může přinést mír do domácnosti, je Chris - Morganin manžel, Clařin otec a rodinná kotva. Ale mír se naruší, když je Chris zapojen do tragické a pochybné nehody. Srdcervoucí a dlouhodobé následky se však nedotknou pouze Morgan a Clary. Zatímco se Morgan snaží vzkřísit všechno, co se kolem nich zhroutilo, najde Morgan útěchu u posledního člověka, u kterého by to očekávala, a Clara se upne k chlapci, se kterým má zakázáno se stýkat. Nová tajemství, rozhořčení a nedorozumění s každým dalším dnem způsobují, že se matka a dcera stále více a více vzdalují. Dokáží k sobě někdy najít cestu zpět?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Regretting You , 2019

Edona
13.01.2023 4 z 5

Morgan a Clara si prochází těžkým a zdrcujícím životním obdobím, plným vzteku a žalu. Dospívající dcera a matka nedokáží najít společnou řeč a jejich cesty se vzdalují.
Krásný, avšak smutný příběh kombinující tragické životní události, mateřství a problémové dospívání.
Mě osobně se příběh líbil, neřeším klišé, ani uvěřitelnost. Naopak chci vyzdvihnout, jak krásně Colleen popsala žal a to, že v ten moment se čas nezastaví, ale uhání dál a kolem nás a s námi se dějí věci. Věci, které nám třeba na chvíli pomůžou posunout žal do pozadí. Také se mi líbilo, jak byl popsán vztah matky a dospívající dcery. Colleen to prostě umí.
Nenechte se odradit některými komentáři.. je to krásný příběh, který vás pohladí po duši.

Tereziee
30.12.2022 4 z 5

Po delší době jsem sáhla opět po knize od Colleen a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Kniha je vyprávěna z pohledu dvou hrdinek - Morgan a Clary. Matky a dcery. Když je postihne tragédie, která odkryje spoustu tajemství, jejich komunikace vázne a upadá. Bojují spolu a hledají k sobě cestu. Kniha je smutná a bolestivá, jako spoustu knih od Colleen.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Tuto knihu musel na Instagramu zahlédnout snad každý, kdo se o knížky alespoň trochu zajímá. Knížka je napsaná ze dvou pohledů - matky a dcery. Po tragické smrti rodinných příslušníků se obě musí vyrovnat se ztrátami a objevenými rodinnými tajemstvími. Byl to masakr, stará plačka opět v akci, řvala jsem několikrát. Má očekávání rozhodně knížka nezklamala.

LenkaMacak
18.12.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila moc, skvělé bylo střídání kapitol z pohledu Clary a Morgan. I přes poměrně citlivé a smutné téma končila pozitivně.

Knihom_olka_
19.11.2022 4 z 5

Tak tohle byl pro mě zatím nejslabší díl.
Tahle knížka nebyla vůbec špatná, ale na Colleen to prostě nebylo dost.
Líbilo se mi, jak byl vyveden ten emocionální posun hlavních postav. Taky za zmínku stála dějová linka, která sice nemá největší spád, ale určitě zaujme.
Hlavní postavy jsem si oblíbila, tudíž jsem s nimi i dost soucítila.
Celá kniha je dosti depresivní, a jelikož jsem ji četla celý týden, celkem se to na mně podepsalo. Doporučuji to svouknout rychle, abyste moc dlouho netruchlili.
Celkově pro mě byla kniha dost silná.

Laf
07.11.2022 4 z 5

Kniha je skvěle a čtivě zpracovaná. Autorka se opět dotýká citlivých témat a bravurně postavám klade do cesty překážky a složité situace, které pak musí řešit. Jenom mne u této knihy mrzí, že děj je hodně předvídatelný, jinak bych si knihu užila naplno.

L.Helena
20.10.2022 3 z 5

Začátek se jeví jako čistokrevné YA čtení. Pookřála jsem u druhé kapitoly - o 17 let později, jenže ouha, zase čtení pro teenagery. Nejsem už nějaký ten pátek tato věková kategorie, tak mě to moc nebavilo. Pak se ovšem přihodí "něco" a začnou se hodně řešit i dospělácké záležitosti. Moc se mi líbilo, jak se v tomto období nedokázaly matka s dcerou najít, každá měla svůj pohled na věc, ale neuměly (nechtěly) spolu komunikovat, jednaly na základě informací, o kterých ta druhá neměla ponětí, a tak se vzájemná krize spíš prohlubovala, než aby se řešila. Tohle mi na knize přišlo opravdu výborně zpracované. Ostatní vztahové problémy mně přišly tak trochu mimo realitu. Ano, řešili problémy, ale nakonec když pravda vyšla najevo, tak se všichni proměnili v neskutečně chápavé osobnosti, mládež i dospělí hned rozuměli nejen sobě, ale i všem ostatním... prostě žádný postupný přerod, jen odhalení pravdy a rázem je vše pochopeno, ti špatní už tady nejsou takže vše ostatní je tudíž jen zalité sluncem...
Kniha mě bavila tak napůl, sice se dobře četla, ale, jak už jsem psala, nejsem cílovka YA literatury, a navíc mi v mnohém připadala nereálná. O hodně zajímavější by mi přišel příběh doplněný o děj z pohledu těch dvou "špatných" (začátek vztahu, jeho vývoj, vyrovnávání se se svými pocity, rozpolcenost citů...)

hlavajda93
29.08.2022 5 z 5

Konečně zase kniha od Colleen, která se mi opravdu líbila. Vyprávění z pohledu Morgan i její dcery Clary bylo poutavé. Příběh silný, k zamyšlení a opět probírá rodinné problémy.

Přitažlivost není něco, co pocítíš jen jednou, k jednomu člověku. Je to hnací síla lidských životů. Přitahují nás lidé, umění, jídlo, zábava. Přitažlivost je příjemná. Když se s někým dáš dohromady, není to tak, že mu slíbíš: Už nikdy mě nebude přitahovat nikdo jiný. Řekneš mu: Slibuju, že zůstanu s tebou navzdory tomu, kdo další mě v budoucnu bude přitahovat.
Právě proto jsou vztahy tak obtížné. Tvoje tělo a tvoje srdce nepřestane hledat krásu a přitažlivost v jiných lidech jen proto, že ses zaslíbila jednomu člověku. Když se ti někdy stane, že tě začne přitahovat někdo jiný, je na tobě, abys z té situace vycouvala dřív, než se tomu už nebudeš moct ubránit.

niknikita
28.08.2022 4 z 5

Můj druhý návrat k této knize a opravdu ničeho nelituju. Asi jsem přesně toto téma zrovna potřebovala a Colleen Hooverová umí hezky vyprávět...

krevetka79
07.08.2022 5 z 5

Asi nejsladší knížka od Hoover ...
Stejně jako ostatní autorčiny knížky, se i tato zabývá vážným tématem .
Ale díky romantickému podání , je vážnost tématu příjemně odlehčená a skvěle čtivá

martina1797
03.08.2022 5 z 5

Za mě je Colleen prostě jedna z nejlepších současných autorek. Její knihy si šetřím a přečtu si vždycky jednou za čas. Miluju styl, kterým píše a opravdu nechápu, jak dokáže člověka okamžitě vtáhnout do děje. Pak už jenom čtete a knížku prostě nedokážete odložit. Podle mě opět krásný příběh o komplikovaných vztazích, plný emocí. Rozhodně doporučuji.

Lenny33
24.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Mám z knihy smíšené pocity. Rozhodně jí nemohu upřít čtivost. Vztah Jonaha a Morgan měl od začátku jiskru a nedalo se jim nefandit. Zato Clara s Millerem si mé sympatie zrovna nezískali. Navíc se mi pár věcí nezamlouvalo, třeba že se Clara s pravdou srovnala podezřele rychle nebo že se úplně zapomnělo na to, co Morgan v životě vlastně baví, přitom to hledání sebe sama se mohlo tak krásně zpracovat. V knize se řešilo mnoho témat, ale mnoho jich bylo málo propracovaných a nedořešených. Jako kniha pro mladé se jedná ovšem o zdařilý kousek.

monika_v_trapu
15.07.2022 4 z 5

Už od začátku mi v této Colleeniné knize něco nesedělo - nebo chybělo? - a nemohla jsem za celou dobu čtení přijít na to, co to bylo. Bylo to jiné. Řeší se tu další vážné téma, jak jsme u této autorky zvyklí. Ale není to zas až tolik závažné, jako v jiných autorčiných knihách.

Tohle bylo zatím asi jen po druhé, co se mnou Colleenina kniha nijak nezacloumala a nechala mě v podstatě úplně chladnou. Na pomalejší rozjezdy jsem si už zvykla, i na klidnější první poloviny knihy. Vlastně vím, že Colleen mě nejvíc vyždímá až na posledních stránkách a od poloviny knihy do konce mě drží a ja hltám slova. Tady tomu tak nebylo.

Abychom se ale nepochopili špatně! Kniha je napsaná skvěle! Primárně se tu řeší vztah matky a dcery a do toho se zamíchá fůra tajemství a lží. Z té pocitové a dejme tomu nějaké psychologické stránky postav, to bylo napsané skvěle, to autorka prostě umí bez debat. Ale co se týče děje a jeho věrohodnosti... Přišlo mi to jako hodně špatných náhod, tragédií, nepřízní osudu a podobných věcí najednou až už to bylo spíš nereálné. Taková zkouška autorky, kolik toho jeji postavy snesou než to odpískají.

V celé knize se střídají kapitoly matky Morgan a dcery Clary. Nevím, jestli bych dovedla říct, která mi byla sympatičtější nebo se kterou jsem víc soucítila, ale Morganina část mě asi bavila víc. Celkově bych ocenila víc vysvětlit to "tajemství", co se v její lince řeší. Bylo by fajn, kdyby tam bylo nějaké pátrání po tom, jak to bylo... Prostě víc nějaké akce a možná trochu míň řešení vztahových problémů mezi matkou a dcerou, ale to už bychom se dostali asi dál od nějaké romantiky.

Celkově jsem spokojená ale ocenila bych ještě trošičku něco navíc. Asi už jsem Colleen přemlsaná, jak jí mám načtenou a už mi chybí jen "To nejlepší v nás". Takže za mě super, ale je to trochu jiné a ne tolik sladké, jak by se od této autorky dalo čekat.

TeriLin1111
10.07.2022 2 z 5

Tak kde se stala chyba? Já zároveň chápu, proč se tahle knížka lidem líbí, ale osobně jsem byla zklamaná. Celkově ten vztah mezi matkou a dcerou byl popsán dobře. Akorát mi přišlo, že celý ten děj je jen o tom, jak se spolu hádají, nebo si na něco stěžují. Jakože jo, je to normální, ale rozhodně to není nic, o čem bych potřebovala číst přes 300 stránek. Žádná z postav ke mě nijak nepřirostla, romantické linky mi byly docela jedno, a mrzí mě, že jsme se nedozvěděli víc o tom tajemstvíčku které se tam objeví.

Báryčtení
06.07.2022 4 z 5

Moje první kniha od Hoover a přes slabší začátek mě kniha neskutečně chytla a moc se mi líbila. Mám moc ráda, když je kniha vyprávěna z více pohledů.

Miška935
05.07.2022 5 z 5

Když jsem přečetla prvních par stran, tak me moc nebavila a odložila jsem ji. Ale teď jsem se k ni vrátila a jedním slovem wow nechápu jak jsem ji mohla odložit. Moc pěkný příběh. Colleen to proste umí!

Lenka541
05.07.2022 5 z 5

I když předešlé komentáře nejsou příliš přívětivé, já musím říct, že jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a byla úžasná. Opět mě Colleen nezklamala.

BetyN.
26.06.2022 2 z 5

Colleen Hoover bezesporu umí psát, ale tato kniha mi připadá na úrovni té nejlevnější červené knihovny. Začínalo to slibně, jenže příběh postupně upadal a posledních padesát stran jsem už nemohla vystát a občas jsem přeskakovala. Knize by prospělo zkrácení a určitě méně klišé. Jsem zklamaná...

Bara52
24.06.2022 2 z 5

Tak jsem v pulce knihy a nejak si neumim predstavit, o cem je ta druha pulka. Zatim je to vylozene trapna harlekynka, sice se stala tragedie, ale vsechno ostatni se samozrejme vyviji vic nez pozitivne - fakt cervena knihovna hadra. Sezenem zapletku - tedy nehodu - abysme na tom vystaveli nudnou romantarnu. Jsem docela zklamana, spisovatelka ma hrozne dobre hodnoceni, sama jsem jednu knizku od ni hltala a uplne procitila, ale od te doby me bavila pouze jeji novotina Pravda nebo lez,coz je thriller, tady ty romantiky jsou katastrofalni, uveritelne mozna pro nactilete.

moma08
19.06.2022 4 z 5

Tuhle knihu jsem dlouho odkládala, jelikož se mi moc nelíbila anonce na knihu a myslím, že to byla chyba.
Děj byl velmi čtivý a libilo se mi, že měly hlavní slovo obě dvě hrdinky, ale určitě se mi víc líbily části od Morgan.
Colleen Hoover umí zpracovávat různá témata a čtenář nikdy neví o čem bude příběh v knize, což oceňuji.