Nelítostná vražda

Nelítostná vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344272/bmid_nelitostna-vrazda-dNO-344272.jpg 4 25 9

Jarda Motl série

Na procházce se psem najde muž pod bohunickým dálničním přivaděčem v jezírku, kterým protéká potok Čertík, mrtvolu mladé ženy. Kriminalisté brněnské mordparty zjistí, že žena byla zavražděna zvlášť surově – nejprve byla škrcená a potom umlácená železnou tyčí. Navíc šlo o svobodnou matku vychovávající malou dcerku. Plukovník Motl proto své lidi nemusí pobízet v úsilí co nejdříve najít pachatele hrůzného činu.... celý text

Aleh
14.04.2022 3 z 5

Další z řady českých detektivek, ve kterých nás autor seznamuje také podrobně s prací mordparty, která krok za krokem odhaluje viníky násilných trestných činů. Příběh je o to krutější, že tentokráte jde o mladou svobodnou maminku. Brněnská mordparta rozjíždí pátrání po pachateli hrůzného činu.

jprst
02.07.2019 2 z 5

Už jsem četl i horší české detektivky, plusem je snaha autora přiblížit práci a postupy vyšetřovatelů, což činí tuto knihu čtivější. Ale jinak nic, co by mne v dohledné době nalákalo na něco podobného z autorovy tvorby.

rafan65
31.05.2019 4 z 5

Slušna kniha

bábuška
17.02.2019 2 z 5

Tohoto brněnského autora mám ráda, ale tentokrát jsem mírně zklamaná. Příběh bez zápletky, jen popisování práce vyšetřovacího týmu. Oproti příběhům se Stanislavem Berkou celkem nudné čtení. Ať mi pan Češka promine.

ivoiro
12.02.2019 5 z 5

Za mne velice příjemná kniha, která popisuje práci kriminalistů.

EmmaKrizova
30.03.2018 3 z 5

Knihu jsem si přečetla. Neb jsem byla zvědavá , jestli bude kniha po stilistické stránce tak strašná jak Případ kněze z Bojné. Už to není tak strašné, a myslím, že slohovou prací u maturity by dnes už Pan Spisovatel prošel. Snaží se popsat jak probíhá vyšetřivání od a do z, a to je jediná přidaná hodnota knihy. Vztahy mezi policisty, to je jedna velká idilka . Máma taky dělala operativce na Kraji v Brně a popisuje to tedy trochu jinak, ale iluze vám brát nebudu. Navíc nezná pna Motla ani paní Motlovou, jeden Berka tam prý sloužil , ale na autech, tak mi to hlava moc nebere. Příběh byl jednoduchý a bylo znát, že se opravdu stal. Postrádal tím
pádem ale napětí. Chování vrahů bylo naivní a chování všech takové cikánaké. Tipuju že se vražda stala mezi cikány a autor jen neměl odvahu. To, pokud vím udělal naposled Čapek v povídkách a stálo to za to. Kdyby mi dal knihu přečíst, navrhnu mu ať knihu přejmenuje na Cikánská vražda. V té záplavě je čím dál těžší najít originalní motov, tak to chtělo aspiň opravdu zajímavé prostředí. Pro inspiraci na další knihu nechť si autor zajde na Bratislavskou. Mimochodem taky jsem pochopila, proč jsou někteří lidi schopní přečíst 6 knih za měsíc. Není stránka jako stránka, a mně stačilo přečíst každé třetí slovo, aniž bych se ztratila. Vydat první vydáni takové ne moc originální knihy v roce 2017 se pro mě osobně téměř rovná škodě Papíru. Nicméně věřím že své lidi kniha najde. A udělá je šťastnými.

Macek58
13.11.2017 3 z 5

Klasická moravská detektivka, k tomu z rodnýho Brna.... jen tak dál pane spisovateli ...

bagel
12.11.2017 4 z 5

Plně souhlasím s předchozím komentářem. Zde autor omezil odkazy na své další knihy, což kvituji s povděkem.

Dalexa
15.10.2017 5 z 5

Já mám prostě ráda ty echt české , v tomto případě spíš moravské, detektivky. Je to takové pohlazení na duši i když se jedná o mord, tak PAN spisovatel dokáže čtenáře zaujmout, dokáže být i vtipný, takže každá jeho detektivka ve mně zanechává blažený pocti spokojeně strávených chvil s jeho knížkou. Vždycky si ráda přečtu další a tu o brněnské mordpartě zvlášť.